Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1027 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 74  
Autor Wiadomość
Halinka
 Tytuł: Re: Lilie - uprawa - cz.3
PostNapisane: 7 gru 2012, o 01:14 
100p
100p

1 szt.
Witam wszystkich serdecznie! Jestem tu nowicjuszką, ale dzięki Ewie (Rozanka) odważyłam się napisać. Moja przygoda z liliami zaczęła się wiosną. Dużo czasu poświęciłam na przeczytanie tego wątku, potem zamówiłam kilkadziesiąt sztuk, posadziłam i czekałam na kwiaty. Nie wszystkie zakwitły bo sadziłam późną wiosną. Ale widok tych co zakwitły wynagrodził mi trud pracy i brak kwiatów pozostałych lilii. Teraz dosadziłam następne kilkadziesiąt i czekam wiosny.
Moje zdjęcia nie są tak wyraźne jak wasze (dopiero się uczę) ale kilka wstawię. Obrazek to jest Nymph piękna i cudnie pachnie Obrazek a to Fleszpoint

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Rozanka
PostNapisane: 9 gru 2012, o 13:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Halinko, brawo. ;:138 Bardzo się cieszę, że wstawiłaś zdjęcia swoich piękności. Nymph i Flashpoint cudne. Nie martw się jakością zdjęć, najważniejsze, że lilie kwitną i radują oczy. Jestem bardzo ciekawa co jeszcze masz ślicznego. Te, które nie zakwitły nadrobią to w następnym sezonie. Będzie co oglądać. :D
Serdeczności życzę. :wit

Halinka
PostNapisane: 9 gru 2012, o 16:12 
100p
100p

1 szt.
Ewo, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo się cieszę że mi odpisałaś. Już czułam się tu intruzem, choć tak bardzo chciałam się wkupić w wasze łaski. Jestem zchorowaną emerytką, nie udzielam się tak często pisemnie, chociaż na forum jestem codziennie i bardzo dużo korzystam z wiedzy i doświadczenia forumowiczów. Na dowód tego zdjęcie moich malutkich lilii które uzyskałam z łusek. Wiosną nie wzeszły mi 2 lilie, więc zaczęłam grzebać w ziemi,wyjęłam je i oderwałam łuski. Teraz mam kilkanaście malutkich cebulek i 2 duże które były w dobrym stanie więc je wsadziłam. Zainspirowana waszymi radami osiągnęłam taki efekt. Obrazek[/URL [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/427c7c4fb97bca18.html]Obrazek
To jest Tanita

abcd
PostNapisane: 9 gru 2012, o 17:21 
1000p
1000p

---
Halinko jaki intruz . Witamy serdecznie w Naszym gronie .Wstawiaj zdjęcia pięknych lilii . ;:215

Rozanka
PostNapisane: 11 gru 2012, o 23:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Halinko, absolutnie tak nie myśl. Fajnie, że jesteś z nami. Możemy się wzajemnie czegoś nauczyć i ciekawie spędzić czas. Czekam na kolejne lilie. ;:138

To ja się też dorzucę z robalami. :D

Obrazek

sev
PostNapisane: 15 gru 2012, o 19:34 
200p
200p
Często widuje u siebie pasikoniki, czasami wlatują do domu. nigdy nie przyszło mi do głowy aby je tępić bo uwielbiam ich cykanie w letnie wieczory :) poza tym to bardzo pożyteczne owady.
Od 2 lat widuje u siebie też modliszki, gdzieś czytałem ze obecnie ten gatunek staje się coraz powszechniejszy południowej Polsce.

A wracając do tematu lilii to mam z nimi taki problem ze pędy są jakby porażone przez jakiegoś grzyba, liście brązowieją i cala roślina wyrasta mara i skarłowaciała i słabo kwitnie, niestety chyba nie mam fotki jak to wygląda.

ultraviolet
PostNapisane: 15 gru 2012, o 19:48 
200p
200p

więcej niż 1
Pewnie szara pleśń.

sev
PostNapisane: 16 gru 2012, o 09:21 
200p
200p
Jest to bardzo prawdopodobne, bardzo wiele drapieżnych zwierząt od czasu do czasu wzbogaca swoją dietę w roślinki. Nie pozostaje nam nic innego jak w przyszłym roku złapać jakiegoś gagatka na gorącym uczynku - i zrobić fotkę.

Niektóre z moich lilii
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Ta ostatnia najbardziej ucierpiała, 2 lata emu to była największa lilia a po orku zrobiła się karłowata, liście zamarły zaraz po kwitnieniu - w przyszłym roku spróbuje wszystkie opryskać od chorób grzybowych.

bina12
PostNapisane: 4 sty 2013, o 11:10 
1000p
1000p

1 szt.
:wit A u mnie omal nie było katastrofy , po wczorajszym obchodzie ,ku mojemu zdziwieniu :shock: 10 Lili dwu-latek pokazało swoje różowiutkie kiełki na wierzchu ;:oj

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2

Galadriela
PostNapisane: 4 sty 2013, o 20:07 
500p
500p

więcej niż 1
To dziwne, że tak wcześnie się zaczynają budzić, moje grzecznie śpią pod kołderką ziemi... Radzę czymś obsypać (korą, stroiszem, ziemią...), bo za parę dni mają wrócić przymrozki... ;:108

Moja lilia, którą wsadziłam do doniczki nie zakwitnie jednak, musiałam ze dwa razy spóźnić się z podlewaniem bo pąk zasechł :(...

A ja teraz rozmyślam sobie, co by jeszcze wiosną dokupić :roll:

monimg
PostNapisane: 6 sty 2013, o 21:11 
500p
500p

---
Czy lilia orienped Anastasia ma kwiaty skierowane w dół? Prawie wszystkie jej zdjęcia są robione od dołu?
Ma ktoś zdjęcie całej lili - mam zamiar ją zamówić i nie jestem pewna, czy spełni moje oczekiwania.
Dziękuję

Zibi_41
PostNapisane: 6 sty 2013, o 21:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Mogą być skierowane w dół , lecz tylko pod własnym ciężarem . To naprawdę piękna lilia :uszy :uszy :uszy

pull
PostNapisane: 6 sty 2013, o 23:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Obrazek Obrazek

Prezentowana już przeze mnie lilia Anastasia.

Rozanka
PostNapisane: 8 sty 2013, o 22:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Ewuś, Monimg, Anastazja dorasta podobno do 180cm. Widziałam ją u Małgosi (Ma-Do) i właśnie u niej jest taka wielgachna. Moja w pierwszym roku była malutka ok 100cm, więc nie znam jej możliwości. Choć wierzę, że może być tak ogromna po zasiedzeniu. Ale co by nie powiedzieć, to piękna lilia. Zdrowa, bardzo długo kwitnie, nie dostaje plam na deszczu.
Robinia wpada trochę w fiolet i moim zdaniem, jest w innym odcieniu. I kwitną w innych terminach. :D Anastazja jest późniejsza.

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1027 ]  Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 74  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości