Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Pytanie w jakiej ziemi były wysiane nasiona. Ja wysiewam zawsze w kwietniu ale w tunelu foliowym i ładnie kiełkują. U mojej mamy sama się wysiewa, nawet w kompostowniku ma :D
Pozdrawiam
Dominika
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Wysiane w torfie miała być porządna ziemia no chyba że wcisnęli JESTEM_ WULGARNY /-NA.
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Niestety z ziemia bywa różnie. Ja w ubiegłym roku kupiłam do siewu tak tragiczna, ze aż żałowałam i dodatkowo z ziemiórkami. Zjadły mi wszystkie poziomki. Dobrze jest ziemie wyprażyć w piekarniku (jak się ma możliwość), wtedy uniknie się problemów z siewkami. Jeżeli masz jeszcze nasiona wysiej ponownie. One szybko rosną a jeszcze jest wcześnie. Ja będę siała dopiero w kwietniu, także jeszcze zdążą urosnąć. :wink:
Pozdrawiam
Dominika
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Po nocy mi następne wyleciały ;:222 ;:222
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

rafalpl85 pisze:Miały być tak mało kłopotliwe w uprawie a wychodzi badziew. ;:222
One są mało kłopotliwe, tylko nie lubią siania w ciepełku domowym.Jeśli wcześnie siać to w tunelu foliowym, a najlepiej wprost do gruntu.
Szadok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 kwie 2020, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Ja posiałam raz, 5 lat temu wprost do gruntu. I teraz co roku mam samosiew bardzo obfity, w przeróżnych miejscach. Ale uwielbiam. Kwitnie długo i pięknie pachnie. Jesienią jak już nie ma niczego, smagliczka nadal kwitnie i pachnie.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Mogę ogłosić że wypadły mi wszystkie posiane smagliczki. Cóż za wspaniały zakup.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Cudem z 50 posianych 1 mi przetrwała. Kupiłem jako fioletowe właśnie zakwitła i jest biała. Czy oszukali mnie z kolorem czy ona później zsciemnieje ?. Boje sie wystawić ją na zewnatrz ze mi skapcieje z zimna.
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Nie, nie sciemnieje. A ile kwiatków Ci już zakwitło? Bo są takie smagliczka, które w jednym kwiatostanie mają kwiatki białe i fioletowe, kolor zależy od umiejscowienia kwiatka.
Pozdrawiam, Ilona
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Zakwitł 1 kwiatek na razie :shock: Jest dosyć długa i cienka czy jak wystawie donice na zewnątrz to nie skapcieje mi z zimna ? :?
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Może odchorować, bo to jednak spora różnica temperatur i silny wiatr. Jeśli wystawisz na krótszy czas (2-3) godziny, a potem stopniowo coraz dłużej, to nic jej nie będzie. Byle nie w nocy, bo jeszcze do niedzieli włącznie mają być zimne.
Pozdrawiam, Ilona
Jaro522
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 kwie 2022, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Smagliczki pikowanie

Post »

Witam.
Zasiałem smagliczki i zastanawiam się jak je pikować . Czy do doniczki wsadzać pojedyńcze Sztuki albo po kilka sztuk w jedną doniczkę , podobnie jak lobelii . Dziękuję
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Smagliczki pikowanie

Post »

Ja co roku sieje w tunelu i pikuje po jeden szt. Ale ponoć jak jest ich więcej to wyglada to ładniej. W tym toku spróbuje kilka szt przesadzić.
Pozdrawiam
Dominika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”