Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Ja zastanawiam się nad wysianiem smagliczki w połowie marca do doniczek w szklarni :D Ktoś jeszcze praktykuje taką rozsadę? :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Seba ja dziś właśnie wysiałam swoją ale na parapecie bo szklarni nie mam . To mój pierwszy raz więc się nie wypowiem. Może ciut za wcześnie ale co tam. Ona podobno dobrze sama się rozsiewa więc może i w ogrodzie będą siewki ale ja potrzebuję do donic dlatego się zdecydowałam na zrobienie rozsady . Powodzenia :wit.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Ja w ubiegłym roku miałem przy ścieżce wysadzone więc może tam wykiełkuje :D Pamiętam z dzieciństwa że u prababci przy pocie cały pas dziko rosnącej smagliczki co roku był. Ten wspaniały miodowy zapach jak się wchodziło ! ;:167
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Wysiałem nasiona smagliczki w donicy. Wzeszły a po paru dniach położyły się dosłownie leżą czyli wypadły. Tylko część z nich nie wyleciała ale jak tak dalej pójdzie to to samo będzie z resztą. Jakbym wiedział że to taki badziew to bym nie kupował.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Może dobrze byłoby nasionka zaprawić przed chorobami grzybowymi np. zaprawa nasienną T albo choćby pomoczyć trochę w nadmanganianie potasu. Nie wysiewać zbyt gęsto i unikać nadmiernej wilgotności podłoża. Jest wtedy szansa, że unikniemy zgorzeli siewek, która jest najczęstszą przyczyną nieudanych wschodów.
Pozdrawiam
Barbara
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Miały być tak mało kłopotliwe w uprawie a wychodzi badziew. ;:222
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Pytanie w jakiej ziemi były wysiane nasiona. Ja wysiewam zawsze w kwietniu ale w tunelu foliowym i ładnie kiełkują. U mojej mamy sama się wysiewa, nawet w kompostowniku ma :D
Pozdrawiam
Dominika
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Wysiane w torfie miała być porządna ziemia no chyba że wcisnęli JESTEM_ WULGARNY /-NA.
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Niestety z ziemia bywa różnie. Ja w ubiegłym roku kupiłam do siewu tak tragiczna, ze aż żałowałam i dodatkowo z ziemiórkami. Zjadły mi wszystkie poziomki. Dobrze jest ziemie wyprażyć w piekarniku (jak się ma możliwość), wtedy uniknie się problemów z siewkami. Jeżeli masz jeszcze nasiona wysiej ponownie. One szybko rosną a jeszcze jest wcześnie. Ja będę siała dopiero w kwietniu, także jeszcze zdążą urosnąć. :wink:
Pozdrawiam
Dominika
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Po nocy mi następne wyleciały ;:222 ;:222
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

rafalpl85 pisze:Miały być tak mało kłopotliwe w uprawie a wychodzi badziew. ;:222
One są mało kłopotliwe, tylko nie lubią siania w ciepełku domowym.Jeśli wcześnie siać to w tunelu foliowym, a najlepiej wprost do gruntu.
Szadok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 kwie 2020, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Ja posiałam raz, 5 lat temu wprost do gruntu. I teraz co roku mam samosiew bardzo obfity, w przeróżnych miejscach. Ale uwielbiam. Kwitnie długo i pięknie pachnie. Jesienią jak już nie ma niczego, smagliczka nadal kwitnie i pachnie.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima)

Post »

Mogę ogłosić że wypadły mi wszystkie posiane smagliczki. Cóż za wspaniały zakup.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”