Inkarwilla sadzenie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Radzę ich wykopać i przechowywać jak inne kłączowe.Ja zrobiłam taki błąd że zostawiłam w ziemi,a na wiosnę nie było po niej śladu.Nie wiem czy mróz ,ją załatwił,czy nornice.Pamiętam też że korzeń wysadziłam dość wcześnie wiosną do doniczki i dopiero w maju na rabatkę,bardzo ładnie kwitła.Myślę że w ten sposób,mając więcej korzeni można wydłużyć czas kwitnienia tych ładnych roślin
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja nie wykopywałam, bo nie wiedziałam, że tak trzeba. A kwitły nawet po ciężkiej zeszłorocznej zimie. Nawet nasiona pozbierałam i już kiełkuje.
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ładnie i dość szybko kiełkuje. Naliczyłam już 17 sztuk, a to raczej dopiero początek. :tan
gilgall
100p
100p
Posty: 120
Od: 4 lip 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska okolice Tarnowa

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Skąd macie nasionka? U mnie w ogrodniczym nie ma, a jedną torebkę przez internet nie bardzo się opłaca.... Ale tak kusicie ;:162 Czy Wy też tak macie, że zamawiacie w wysyłkowych sklepach nawet jedną pozycję, jeśli bardzo Wam się podoba?

Pozdrawiam, Edyta
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja już nie pamiętam gdzie kupiłam chyba na allegro. Ale zamawiałam sporo więcej i właściwie, chyba o nią mi w ogóle nie chodziło. Zamówiłam, bo dość tanie nasiona, a że okazja była, to wzięłam. ;:131
Raczej nie zamówiłabym pojedynczo, staram się podchodzić racjonalnie. Zresztą dzisiaj napalam się na jedno, jutro na drugie.... a ogród nie jest z gumy. ;:306
I po każdych zakupach obiecuje sobie, że to już ostatnie, ale chyba nic z tego. To uzależnienie chyba. ;:306
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Iga33 pisze:I po każdych zakupach obiecuje sobie, że to już ostatnie, ale chyba nic z tego. To uzależnienie chyba. ;:306
Igo wszystkie tak chyba mamy. :;230

-- Śr 20 lut 2013 10:52 --
Iga33 pisze:Ja nie wykopywałam, bo nie wiedziałam, że tak trzeba. A kwitły nawet po ciężkiej zeszłorocznej zimie. Nawet nasiona pozbierałam i już kiełkuje.
Nie prawdopodobne, że przeżyły.
U mnie gdy zapomniałam wykopać jesienią
to ślad po nich zaginął.
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Ja moją kupiłam w biedronce zostawiłam jedną na zimę ,wiosną nic nie wypuściło więc ją wykopuję .
W tamtym roku posadziłam ją między wrzoścami chyba jej odpowiadało sąsiedztwo bo tak dużych kwiatów to jeszcze nie miała


Obrazek
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Iga33 pisze:Ja nie wykopywałam, bo nie wiedziałam, że tak trzeba. A kwitły nawet po ciężkiej zeszłorocznej zimie. Nawet nasiona pozbierałam i już kiełkuje.
Nie prawdopodobne, że przeżyły.
U mnie gdy zapomniałam wykopać jesienią
to ślad po nich zaginął.[/quote]

Co śmieszniejsze jak zakwitły wiosną po tej ciężkiej zimie, to się zastanawiałam, co ja w ogóle wsadziłam. Bo o niej zupełnie zapomniałam. :;230
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Edytko, lepiej opłaci się kupić korzonek(wygląda jak pietruszka). To będziesz miała i kwitnącą roślinę , i później nasionka.Także sobie rozmnożysz.A korzenie są nie drogie około 4 zł. :wit
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

W ubiegłym roku w Biedronce były chyba 3 korzonki za 4 zł. Zostawiłam na zimę w ziemi. Poczekamy, zobaczymy...
gilgall
100p
100p
Posty: 120
Od: 4 lip 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska okolice Tarnowa

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

georginja dzięki, tak właśnie zrobię -przy okazji kupowania korzonka inkarwilli kupię też inne nasionka; tym razem będą "użytkowe" :;230 (marchewki,groszki,fasolki itp). Mam jeszcze ochotę na penstemona, miłka i kuklika ale gdzie ja to wszystko posieję? Niby ogród duży, ale parapetów niewiele :;230 a rozsadę "już " bym chciała mieć...

Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

Czasem niektóre roślinki warto kupić gotowe na ryneczku wiosną, szczególnie gdy trzeba parę sztuk.Sianie i pielęgnowanie wielu siewek przez kilka miesięcy nie zawsze opłaci się. Teraz sieje tylko takie, które ciężko dostać lub potrzebuje dużo. A że ogródek mam mały to resztę i tak kupuje na ryneczku , bo zawsze człowiek na coś się skusi.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
ania2478
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 lut 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Sadzenie inkarwilli

Post »

gilgall pisze:Skąd macie nasionka? U mnie w ogrodniczym nie ma, a jedną torebkę przez internet nie bardzo się opłaca.... Ale tak kusicie ;:162 Czy Wy też tak macie, że zamawiacie w wysyłkowych sklepach nawet jedną pozycję, jeśli bardzo Wam się podoba?

Pozdrawiam, Edyta
Witam u mnie w nasiennym pełno nasionek tego cudeńka chętnie podeślę jak jesteś zainteresowana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”