Laurencja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Laurencja

Post »

ariael pikujemy kępkami, tak jak ja to zrobiłam, pojemniczek około 200 ml ma, tak zostaje aż do momentu wysadzenia, do gruntu w maju.



Obrazek
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

Viola K, dziękuję. :) Jaka już duża Twoja Laurencja. ;:oj Wzorowe okazy! Moja wysiana, ale jeszcze nic się nie pokazało. Mam nadzieję, że nie jest za późno na to, by jeszcze wyrosła.
To ciągle mało popularna roślinka i ciężko kupić nasiona, stąd też poniekąd moje opóźnienia z wysianiem. Uparłam się na tę Laurencję, czas pokaże czy było warto.
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

Fotki mojej Laurencji wysianej w marcu z nasion.
Pierwsza z końca kwietnia, przed pikowaniem:

Obrazek

Drugie zdjęcie zrobione dzisiaj. Wydaje mi się, że roślinki dobrze rokują, mam nadzieję, że wkrótce przekonam się jak będą krzewić się i kwitnąć na balkonie.

Obrazek


Pewnie dla większości ogrodników, to takie nic, ale ja lubię delikatne kwiaty. :)
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

Viola K, czy Twoja Laurencja już w gruncie? Moje od dwóch tygodni na balkonie w doniczkach, nie wiem tylko czy nie posadziłam ich zbyt gęsto?


Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Laurencja

Post »

ariael tak, moje już dawno w gruncie, jedną doniczkę zostawiłam w szklarni ona już kwitnie.
Twoje piękne są, trochę za gęsto, będziesz je pikować do gruntu ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Laurencja

Post »

Ta roślina najlepiej prezentuje się i kwitnie w pojemniku, gdyż w czasie kwitnienia wydłuża się i zwisa, w gruncie po deszczu może się położyć.Należy ją traktować jak lobelię zwisającą.Może być posadzona dość gęsto, nie przeszkadza jej to w dobrym kwitnieniu.
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

Viola K, nie, nie będę pikować do gruntu. Laurencja pozostanie na balkonie w doniczkach. Z takim przeznaczeniem ją wysiałam. Dziękuję, że dzielisz się swoimi uwagami. :) Chętnie zobaczyłabym jak kwitnie u Ciebie, jeśli to nie kłopot, to może wstawisz fotkę? :)

selli7, dziękuję, że podzieliłaś się informacjami. :) Przyznam, że nie wiedziałam tego wszystkiego o tej roślince. Zaskoczyło mnie najbardziej to, że może mieć tak długie pędy jak lobelia zwisająca. Posadziłam ją w niezbyt wysokich doniczkach, więc ciekawe jak sobie poradzi. Na razie zimny maj przystopował wzrost moich roślin na balkonie i do kwitnienia potrzebują jeszcze trochę czasu.
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

;:7 Dzisiaj pojawiły się pierwsze kwiaty mojej Laurencji, poniżej fotka...

Obrazek

Posadziłam Laurencję w dwóch doniczkach. Pierwsza stoi w pełnym słońcu (to ta, która kwitnie na zdjęciu). Na razie utworzyła ładny, niewysoki, zwarty krzaczek. Druga natomiast rośnie w bardziej zacienionej części balkonu i nie jest już tak efektowna. Pędy wyciągnięte i powykręcane na wszystkie strony, jeszcze nie kwitnie. Tak, jak pisała Selli7, należałoby traktować ją jak zwisającą Lobelię.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Laurencja

Post »

I u mnie też kwitnie.
Nasiona zbierałam z ubiegłorocznych laurencji, które były niebieskie, a teraz sporo jest różowych :shock:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ariael
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 31 lip 2018, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Laurencja

Post »

tulipanka, bardzo ładnie rośnie Twoja Laurencja. :)
Z kolorem kwiatów u mnie jest tak samo jak u Ciebie. Tracą zupełnie niebieską barwę. Obserwuję jak kwiaty przechodzą w delikatny liliowy kolor i coraz liczniej różowieją. Może to za sprawą niezbyt dobrze dobranego i dawkowanego nawozu... ;:24

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Laurencja

Post »

Zawiodłam się na tej pięknej roślince.Kupiłam w połowie maja wyrośniętą, gęstą w wiszącej doniczce.Szybko ziemia przesychała, więc przesadziłam do większej doniczki.Wspaniale kwitła, aż nagle kilka dni temu po upałach zaczęła więdnąć.Stoi na tarasie w osłoniętym półcieniu, ale część pędów przy ziemi zaczęło jakby drewnieć i przez to zamierać :? Ścięłam trochę sadzonek i dałam do wody jak kiedyś robiłam, puszczały korzonki, ale to nie będzie już ten sam efekt.Liczyłam, że dłużej będzie mnie cieszyła swoimi urokliwymi kwiatkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”