Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  
Autor Wiadomość
dwostr
 Tytuł: Re: Cebulki tulipanow
PostNapisane: 20 maja 2013, o 18:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Może odpływ wody był za mały?

bettysolo
PostNapisane: 20 maja 2013, o 18:46 
500p
500p

0 szt.
Doniczki były duże średnica tak ze 30 cm
Ziemia zwykła uniwersalna do kwiatów
Cebule duże kupione w domu wysyłkowym Gadar
pomarańczowe i czarne miały być
Posadzone gdzieś 20 cm od góry
Doniczki zabezpieczone dookoła folią bąbelkową a stały na grubym styropianie jaki został po ociepleniu domu
Z trzech doniczek jedna wypuściła kwiaty a dwie zgniły
A wszystkie stały obok siebie

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PaniStokrotka
 Tytuł: Tulipan help me please:(
PostNapisane: 26 maja 2013, o 18:21 
Witam,ponieważ wykopałam tulipana razem z cebulka i ją oderwałam uschła...Nadaje się do ponownego posadzenia?

_fox_
 Tytuł: Re: Tulipany cz.2
PostNapisane: 26 maja 2013, o 18:30 
Nadaje się do wsadzenia, okres spoczynku przejdzie w ziemi, ale nie licz na przyszłoroczne kwitnienie.

PaniStokrotka
PostNapisane: 26 maja 2013, o 18:31 
A kiedy zakwitnie? Opiszcie co mam po kolei robić bo ja stara nie jestem(poniżej trzydziestki).Odpowie ktoś?

PaniStokrotka
PostNapisane: 26 maja 2013, o 19:24 
Uschneła mi cebulka oderwałam ją od jeszcze zielonej rosliny ponieważ wstawiałam je do wazonu czy ona się nadaje do posadzenia czy raczej do wyrzucenia?? ;:218 jest mała od tulipana

ogrod12
PostNapisane: 14 wrz 2013, o 11:26 
50p
50p

1 szt.
Moje tulipany niebyły nigdy dzielone i wykopywane. Czy można jeszcze teraz wykopywać cebule tulipanów i je dzielić? I co zrobić z nimi po podzieleniu, czy odrazu sadzić?

dwostr
PostNapisane: 14 wrz 2013, o 19:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
A ile lat rosną w tym samym miejscu? Oczywiście,że możesz teraz wykopać i od razu posadzić cebule. O tej porze cebule nie mają jeszcze nowych korzonków,więc nie trzymają się razem a rozsypują po wyjęciu z ziemi. Wybierz tylko te większe i je posadź,najlepiej w innym miejscu.

ogrod12
PostNapisane: 15 wrz 2013, o 09:19 
50p
50p

1 szt.
Kilka lat, a czy ktoś zna sposób jak z tych kilku cebulek otrzymać szybko więcej sztuk?

Samsu
PostNapisane: 15 wrz 2013, o 11:04 
500p
500p

1 szt.
dwostr napisał(a):
A ile lat rosną w tym samym miejscu? Oczywiście,że możesz teraz wykopać i od razu posadzić cebule. O tej porze cebule nie mają jeszcze nowych korzonków,więc nie trzymają się razem a rozsypują po wyjęciu z ziemi. Wybierz tylko te większe i je posadź,najlepiej w innym miejscu.

Wczoraj wykowpywałam na działce tulipany , musiałam je przenieść w inne miejsce ( siła wyższa) i już niestety miały nowe korzonki 3 centymetrowe.

millie
PostNapisane: 28 lip 2014, o 21:16 
100p
100p

0 szt.
Czy ktoś próbował tego sposobu z zanurzeniem cebulek w sadzy? Chciałabym jesienią posadzić tulipany na nowej rabacie, ale wiem, że nornice tylko na to czekają. Koszyki nie do końca mnie przekonują, ponieważ zajmują sporo miejsca, a nie mieści się w nie za wiele cebulek. Szukam rozwiązania, które umozliwiłoby wtykanie najlepiej pojedynczych cebulek w ziemie. Czy ma ktoś jakiś patent? Może coś z butelek...?

Olaf 34
PostNapisane: 24 sie 2014, o 22:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzień Dobry.. witam wszystkich jako nowy gość :oops:
Kupiłam wczoraj w Castoramie cebulki tulipanów i krokusów.
Będę je sadzić po raz pierwszy i powiem szczerze... do tej pory tego nie robiłam nigdy i proszę o kilka porad.
Czy mogę posadzić je już teraz czy lepiej zaczekać do połowy września? Jeżeli do września - gdzie powinnam przechować cebulki?
Czy lepiej posadzić w rządku z tyłu tulipany a z przodu krokusy czy lepiej w grupkach i osobno?

asta6265
PostNapisane: 25 sie 2014, o 07:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Najlepszym terminem sadzenia tulipanów jest okres od połowy września do końca października. Dałabym sobie jeszcze trochę na wstrzymanie. :) Wiem z doświadczenia, że to trudne :) ale z korzyścią dla cebul. Przetrzymaj cebulki w chłodnej piwnicy.
Tulipany sadzi się na głębokość równą 2–3 wysokościom cebulki. Tulipany najlepiej sadzić w grupach po kilka sztuk, wtedy pięknie się prezentują, nie polecałabym w rzędzie, chyba, że masz ich sporą ilość. Tak samo z krokusami. Możesz je sadzić razem z tulipanami, ale pod warunkiem, że na tej rabacie z przodu nie masz posadzonych innych roślin, które wiosną ruszą z wegetacją, bo tamte po prostu zagłuszą krokusiki i nie będzie ich widać, a chyba nie o to chodzi-prawda :)
Miłego sadzenia ;:333

Tulap
PostNapisane: 25 sie 2014, o 11:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam!Ja kc oroku kupiłem tulipany,tyle że w tym wraz z krokusami,cebulicą,szafirkami,rannikami 3 hiacyntami,20 czosnkami,szachownicami,śnieżnikami,cebulicą.Zamierzam je posadzic tak,żeby nie było pustych miejsc,a między tulipanami będą jeszcze lilie.Jesli posadziłbym te drobniejsze cebule,czyli np. krokusy nad tulipanami,to tulipany je ominą,wypchną czy nie wyrosną?Posadzić z miejscami na byliny,czy jeśli bez zostawiana miejsca jakieś posadzę to też urosną?

Laelia
PostNapisane: 25 sie 2014, o 21:39 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Tulipany można sadzić pod krokusami, poradzą sobie, tylko nie mogą być za gęsto. I za głęboko. Czyli sadzisz tulipany na odpowiednią głębokość a mniejsze cebuli nad nimi, ale pomiędzy cebulami tulipanów, a nie dokładnie nad stożkami wzrostu.
Z cebulicami nie wiem, czy się uda, bo one kwitną później i maja większe i więcej liści, mogą sobie przeszkadzać nawzajem, ale może niech się wypowie ktoś, kto próbował.
Jak nie zostawisz miejsca na byliny, to rabata z samych cebulowych będzie w pewnym momencie smutno wyglądała. Ja próbowałam siać jednoroczne, ale nic z tego nie wyszło, dlatego polecam byliny. Tylko, że u mnie są dość ciężkie warunki. Innym się udaje.

Tulap
PostNapisane: 26 sie 2014, o 12:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dzięki za odpowiedź :uszy Jakoś sobie z nimi poradzę ;:108

Bixxx
PostNapisane: 26 sie 2014, o 14:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Cebulice zostaną nie tyle wypchnięte, co stłumione przez tulipany; kwitną później, a tulipany mają duże liście. Cebulice albo się nie przebiją do światła, albo nie będą ładnie wystawione na widok, szkoda ich potencjału, lepiej im zostawić trochę miejsca. Tak samo czosnek ozdobny i szafirki. Liście tulipanów utrzymają się długo i szafirki nie będą miały najładniejszego tła.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 455 ]  Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: majka1971 i 30 gości