Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Witam serdecznie, kieruję do Was dziś pytanie odnośnie rozmnażania tulipanów. Otóż dostałam ok. 5 kg cebul tulipanów, kilkanaście największych sztuk chcę rozmnożyć w czystości odmiany, żeby nic się nie pomieszało. Czy warto użyć do tego wielkich kilkulitrowych donic, czy cebule zmarzną w zimie? Jak to ugryźć? Za wszelkie pomysły bardzo dziękuję ;:180
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Wsadzić tulipany do donic , a potem z donicą do ziemi - będzie dwa w jednym - nie pomylą się odmiany i nie zjedzą cebul nornice :D
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Jaka powinna być minimalna średnica doniczki?
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Szczerze mówić nie wiem , bo sadziłam prosto do ziemi , ale nornice miały używanie , teraz zbieram takie płaskie donice jak po chryzantemach z 1 listopada i w jedna donicę planuje wsadzać tak 6-8 cebulek czyli średnio jedną paczkę tulipanów z biedronki :D
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Bo z tego co wiem, cebule tulipanów, które mam, są odmianowe. Chciałabym w pierwszym roku je oznaczyć, w kolejnych rozmnażać i sprzedawać.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

To chyba metodą prób i błędów musisz znaleźć najlepszy sposób, bo nie wiem na ile będą przyrastać nowe cebulki w takiej donicy, mnie raczej bardziej zależy na tym żeby nornice nie zjadły tych co mam
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

W doniczkach cebule dają małe przyrosty, do mnożenia trzeba sadzić pojedyńczo bezpośrednio do ziemi, nawieźć solidnie. Cebula wytwarza kilka cebul potomnych, duże, które będą kwitły w następnym sezonie i drobne, te trzeba uprawiać 2 lata by dały kwitnące cebule. Ilość cebul potomnych zależy głównie od odmiany i warunków uprawy. Powodzenia!
Pozdrawiam

Karol
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Ja mam w tym roku masę cebul potomnych, po prostu masę. Rozmnożyły się niesamowicie i sadzenie ich to była straszna dłubanina, ale może za 2 lata będzie z tego morze tulipanów? ;:oj


Obrazek
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Wow, Ela - będzie morze tulipanów, będzie :D

Jeszcze takie pytanko z innej beczki...zasadziłam cebulę tulipana do połowy w ziemi w doniczce, jest w moim pokoju. Dziś zaobserwowałam, że zaczyna wypuszczać liście, łodygę...to, co wypuszcza jako pierwsze po "wybudzeniu" :P I teraz moje pytanie - pozwolić mu kwitnąć w domu teraz, na zimę? O ile oczywiście wypuści pęd kwiatowy. Nie zmęczy się? Ile razy w roku da radę zakwitnąć przy normalnym domowym utrzymaniu i podlewaniu?
Pozdrawiam, Gosia:)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Jak cebula była duża to da radę raz zakwitnąć, potem cebule potomne będą bardzo drobne, to nie warte zachodu. Wiosną są sprzedawane takie doniczkowe tulipany i przekonałam się o tym wielokrotnie. W domu jest za mało światła.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Pierwsze wyrastają liście, dopiero potem kwiat. W domu wyrośnie i zakwitnie, ale zbyt wysoka temperatura sprawia, że roślina jest bardzo wybujała i się przewraca.
Morze tulipanów mam co roku, teraz to będzie ocean :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Rozmnażanie tulipanów

Post »

Goshia, a dlaczego masz tulipana w swoim pokoju ;:219 ? Tulipan jest roślina na zewnątrz. Jest rzeczą oczywistą , że w ciepłym pomieszczeniu będzie kwitnąć nawet w grudniu. Gdy w doniczce za oknem, to zakwitnie wiosną.
Ile razy w roku da radę zakwitnąć? Tylko raz. Trzeba mu czas na "relaks", jak ma każdy inny tulipan który rośnie w ogrodzie :wink:

A to jest moja przedszkole w tym roku. Ma 4x1,5m . W ubiegłym roku sprzedałam wszystkie tulipany, których miałam dużo......i te pieniądze, kupiłam sobie nowe odmianę :;230

Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
LigiaM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 mar 2017, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziś wykopałam jednego tulipana (liście były już zaschnięte), z jednej posadzonej cebulki zrobiło się pięć ;:131 Nie wiem,czy to dobrze czy źle?? Wykopałyście już swoje tulipany? Moje niektóre mają jeszcze zielone liście,nie wiem,czy mogę je też wykopać? Choć ciężko to idzie ziemia sucha jak pieprz :( Nie ogarniam mojego ogródka ;:185
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”