Termin sadzenia cebul tulipanów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Może odpływ wody był za mały?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Doniczki były duże średnica tak ze 30 cm
Ziemia zwykła uniwersalna do kwiatów
Cebule duże kupione w domu wysyłkowym Gadar
pomarańczowe i czarne miały być
Posadzone gdzieś 20 cm od góry
Doniczki zabezpieczone dookoła folią bąbelkową a stały na grubym styropianie jaki został po ociepleniu domu
Z trzech doniczek jedna wypuściła kwiaty a dwie zgniły
A wszystkie stały obok siebie
Pozdrawiam Beata :)
PaniStokrotka

Tulipan help me please:(

Post »

Witam,ponieważ wykopałam tulipana razem z cebulka i ją oderwałam uschła...Nadaje się do ponownego posadzenia?
_fox_

Re: Tulipany cz.2

Post »

Nadaje się do wsadzenia, okres spoczynku przejdzie w ziemi, ale nie licz na przyszłoroczne kwitnienie.
PaniStokrotka

Re: Tulipany cz.2

Post »

A kiedy zakwitnie? Opiszcie co mam po kolei robić bo ja stara nie jestem(poniżej trzydziestki).Odpowie ktoś?
PaniStokrotka

Re: Tulipany cz.2

Post »

Uschneła mi cebulka oderwałam ją od jeszcze zielonej rosliny ponieważ wstawiałam je do wazonu czy ona się nadaje do posadzenia czy raczej do wyrzucenia?? ;:218 jest mała od tulipana
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Moje tulipany niebyły nigdy dzielone i wykopywane. Czy można jeszcze teraz wykopywać cebule tulipanów i je dzielić? I co zrobić z nimi po podzieleniu, czy odrazu sadzić?
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Cebulki tulipanow

Post »

A ile lat rosną w tym samym miejscu? Oczywiście,że możesz teraz wykopać i od razu posadzić cebule. O tej porze cebule nie mają jeszcze nowych korzonków,więc nie trzymają się razem a rozsypują po wyjęciu z ziemi. Wybierz tylko te większe i je posadź,najlepiej w innym miejscu.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Kilka lat, a czy ktoś zna sposób jak z tych kilku cebulek otrzymać szybko więcej sztuk?
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

dwostr pisze:A ile lat rosną w tym samym miejscu? Oczywiście,że możesz teraz wykopać i od razu posadzić cebule. O tej porze cebule nie mają jeszcze nowych korzonków,więc nie trzymają się razem a rozsypują po wyjęciu z ziemi. Wybierz tylko te większe i je posadź,najlepiej w innym miejscu.
Wczoraj wykowpywałam na działce tulipany , musiałam je przenieść w inne miejsce ( siła wyższa) i już niestety miały nowe korzonki 3 centymetrowe.
Aga
millie
100p
100p
Posty: 101
Od: 23 lut 2014, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Czy ktoś próbował tego sposobu z zanurzeniem cebulek w sadzy? Chciałabym jesienią posadzić tulipany na nowej rabacie, ale wiem, że nornice tylko na to czekają. Koszyki nie do końca mnie przekonują, ponieważ zajmują sporo miejsca, a nie mieści się w nie za wiele cebulek. Szukam rozwiązania, które umozliwiłoby wtykanie najlepiej pojedynczych cebulek w ziemie. Czy ma ktoś jakiś patent? Może coś z butelek...?
Olaf 34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sie 2014, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Dzień Dobry.. witam wszystkich jako nowy gość :oops:
Kupiłam wczoraj w Castoramie cebulki tulipanów i krokusów.
Będę je sadzić po raz pierwszy i powiem szczerze... do tej pory tego nie robiłam nigdy i proszę o kilka porad.
Czy mogę posadzić je już teraz czy lepiej zaczekać do połowy września? Jeżeli do września - gdzie powinnam przechować cebulki?
Czy lepiej posadzić w rządku z tyłu tulipany a z przodu krokusy czy lepiej w grupkach i osobno?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Cebulki tulipanow

Post »

Najlepszym terminem sadzenia tulipanów jest okres od połowy września do końca października. Dałabym sobie jeszcze trochę na wstrzymanie. :) Wiem z doświadczenia, że to trudne :) ale z korzyścią dla cebul. Przetrzymaj cebulki w chłodnej piwnicy.
Tulipany sadzi się na głębokość równą 2?3 wysokościom cebulki. Tulipany najlepiej sadzić w grupach po kilka sztuk, wtedy pięknie się prezentują, nie polecałabym w rzędzie, chyba, że masz ich sporą ilość. Tak samo z krokusami. Możesz je sadzić razem z tulipanami, ale pod warunkiem, że na tej rabacie z przodu nie masz posadzonych innych roślin, które wiosną ruszą z wegetacją, bo tamte po prostu zagłuszą krokusiki i nie będzie ich widać, a chyba nie o to chodzi-prawda :)
Miłego sadzenia ;:333
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”