Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
alunia24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 lut 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

może ktoś z was wysiewał je w domku i ma jakies doświadczenie?? :)
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymofilia.nierembergia,diaskia jak uprawiac?

Post »

Tymofilia kojarzy mi się z jakąś chorobą :lol:

A tak na serio, to google ...

TYMOFILIA
NIEREMBERGIA
DIASKIA
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »



Aluniu , Ty przecież nie pytałaś innych o własne doświadczenia w uprawie tych kwiatów,
tylko o to czy ktoś wie coś więcej na ich temat.

Dawid , troszkę delikatniej informuj proszę na przyszłość,
i włącz dotychczasową pełną serdeczność w Twoich wypowiedziach.

Sprzątam wzajemne uszczypliwości , by wątek oczyścić z goryczy.
Tym samym ogłaszam tu rozejm, i proszę o dalsze już czysto pokojowe nastawienie. :wink:
alunia24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 lut 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Może jednak źle sformułowałam pytanie!! Mój błąd!!! :D
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Nikt się nie zgłasza, więc może ja podzielę się swoim doświadczeniem. Tymofilę siałam wg wskazań na opakowaniu. Ładnie rosła i pięknie zakwitła drobnymi, ale licznymi kwiatuszkami na słonecznym stanowisku. Niestety po przekwitnięciu kwiaty zaschły i zrobiła się brzydka. Nie pomogło przycinanie, bo te liczne, drobne kwiaty obcinały się razem z pąkami. To zabawa dla cierpliwych i bardzo precyzyjnych osób.
Nierembergię też miałam. Późno zakwitła, chyba pod koniec sierpnia. Nie pamiętam kiedy ją siałam. Może to było przyczyną.
Pozdrawia Urszula.
alunia24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 lut 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Dziękuję za podpowiedź. Spróbuję zobaczę jak wyjdzie :) Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Mnie tymofilia nęci (obok melapodium i przypołudnika stokrotkowego) jako wypełnienie skrzynek. Podobno długo kwitnie -od czerwca do września. Trochę zmartwił mnie post, w którym mowa była o późnym kwitnięciu i zasychaniu kwiatów. Jeżeli jednak uda mi się dostać nasiona, spróbuję.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Ja wysiałam Diaskię, zobaczymy co mi z tego wyrośnie.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Wysiewałam kiedys nierembergię, chyba w lutym, strasznie wolno rosła od fazy siewki.Nie zakwitła mi tego samego lata ( parę fioletowych kwiatków pokazała jednak), ale świetnie jako młoda roślina przezimowała. Jesienią była pięknie zielona i rozkrzewiona, więc ją schowałam.W nastepnym sezonie jakoś tak w czerwcu była 'kulą' kwiatów, ale po kwitnieniu zaczęła żółknąć i zasychać.Pędy były przewieszające się lekko zdrewniałe u dołu, ale po przycięciu nowe nie wyrosły.

Myślę, że może we wcześniejszym kwitnieniu pomogło by bardzo wczesne rozmnażanie w warunkach szklarniowych.Wiosną sprzedawanie jako sadzonek, ale nie wiem czy byłyby wtedy już kwitnące i pewnie nie znalazłyby przez to klienta , bo jednak ludzie kupują oczami :wink: To na dodatek mało znana roślina, ale bardzo urocza :)
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

selli7 pisze:Wysiewałam kiedys nierembergię, chyba w lutym, strasznie wolno rosła od fazy siewki.Nie zakwitła mi tego samego lata ( parę fioletowych kwiatków pokazała jednak), ale świetnie jako młoda roślina przezimowała. Jesienią była pięknie zielona i rozkrzewiona, więc ją schowałam.W nastepnym sezonie jakoś tak w czerwcu była 'kulą' kwiatów, ale po kwitnieniu zaczęła żółknąć i zasychać.Pędy były przewieszające się lekko zdrewniałe u dołu, ale po przycięciu nowe nie wyrosły.

Myślę, że może we wcześniejszym kwitnieniu pomogło by bardzo wczesne rozmnażanie w warunkach szklarniowych.Wiosną sprzedawanie jako sadzonek, ale nie wiem czy byłyby wtedy już kwitnące i pewnie nie znalazłyby przez to klienta , bo jednak ludzie kupują oczami :wink: To na dodatek mało znana roślina, ale bardzo urocza :)
To mnie zmartwiłaś - nierembergia z opisu ( http://zojeczka.wordpress.com/2010/10/30/nierembergia/ ) wydawała się łatwa w obsłudze, miałam nadzieję, że wypełnię nią pojemniki, w których będzie rósł groszek pachnący.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Nie jest łatwa

Ja miałam z nierembergią do czynienia jeszcze drugi raz gdy kupiłam ją przypadkowo pod nazwą i zdjęciem wiesiołka na opakowaniu :roll: Rozpoznałam jednak gdy zaczęła rosnąć i było podobnie, czyli bardzo długi okres do kwitnienia :?
Ta roślina w cieplejszym klimacie jest byliną, może dlatego tak długo się rozwija, szczególnie w warunkach domowych.

Do towarzystwa groszkowi kup lepiej lobelię, albo smagliczkę.
Dancysia
100p
100p
Posty: 114
Od: 22 sty 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

Wysiewałam nasionka nierembergii w ubiegłym sezonie. Wyrosły ładne krzaczki o delikatnych koperkowych listkach. Zakwitła późno kilkoma kwiatkami. Roślina robiła za zieleń w skrzynkach z pelargoniami . Zostały mi jeszcze nasiona ale nie będę ich siać. Szkoda, że nie pomyślałam o przezimowaniu.
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tymofilia , nierembergia , diaskia jak uprawiać ?

Post »

A to feler, że tak to ujmę. Szszszkoda! Rzeczywiście, zastąpię ja lobelia. Chyba, że znajdę smagliczkę Snow Princess
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”