Kosmos - Onętek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Kosmos

Post »

Mam takie pytanie do wszystkich którzy mają ją w ogrodzie. Czy one będą się miksować odmianami? Chodzi mi o to czy nasionka zebrane z np białej rośliny rosnącej w pobliżu różowych będą białe?
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kosmos

Post »

O ile pamiętam, to się mieszają.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kosmos

Post »

Mnie też się wydaje, że to kwiaty, które się mieszają. Wczoraj widziałam na alegrooo nasionka onętka z pełnymi kwiatami, śliczne są! :)
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kosmos

Post »

Ja wysieje w maju, mojej znajomej same się wysiewają co roku i połowę z tego wyrzuca. Ja nie będę się z nimi cackała w wysiewanie w domu bo i tak parapety mam już zawalone innymi siewkami :D
Mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło pomylić siewek z chwastami ale w zeszłym roku tyle tego nasiałam, że później nie wiedziałam co gdzie rośnie...koniecznie muszę sobie jakoś zaznaczać poszczególne roślinki :wink: :wit
aniasloneczko15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 cze 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosmos - Onętek

Post »

Witam.
Od razu powiem że jestem początkującą ogrodniczką :)
W październiku wysiałam kosmosy do ogródka (bo taki wtedy znalazłam termin siewu). Teraz czytam że wysiewa się je w maju. Proszę, powiedzcie czy moje kosmosy mają w ogóle szansę na wyrośnięcie w tym roku? I czy nie powinny już wschodzić teraz, na początku czerwca. Na razie nic nie widać :(
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos onętek

Post »

Tak, kosmos już powinien wzejść. U mnie jest już spory. Ponieważ rozsiewa się sam, prawdopodobnie termin jesienny siania nie był błędem, ale można też wysiewać na wiosnę. Nie wiem, czemu nie masz roślinek, chyba, że to jakaś kapryśna odmiana.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kosmos onętek

Post »

Kosmos jest bardzo łatwy w uprawie, raz wysiany pojawia się co roku. Doprawdy dziwne, że jeszcze nie powschodził. Może nasiona były złej jakości?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
aniasloneczko15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 cze 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos onętek

Post »

No właśnie nie wiem czemu nie wychodzi. Byłam obejrzeć z bliska miejsce gdzie miał być, ale nic :( A nasiona kupiłam w sklepie, jak dobrze pamiętam to firmy Legutko. Nie wiem co robić, czy sadzić w tym miejscu coś innego czy czekać bo może jeszcze wyjdzie?
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kosmos onętek

Post »

Chyba możesz już siać. Gdyby miał powschodzić, to już by powschodził. Moje samosiejki mają po 15 - 20 cm wysokości.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Kosmos onętek

Post »

Czy nasiona kosmosu trzeba wystawić na mróz, by następnego roku wyrosły? Dwa lata temu zbierałem pieczołowicie każde nasionko, wysiałem w zeszłym roku w połowie kwietnia i nic nie powschodziło, nawet samosiejek nie było widać i tym sposobem w zeszłym roku nie było u mnie onętka :( O dziwo w tym roku powschodziło kilka o_O, a i w sklepie kupiłem odm. diablo, wzeszło 60% ale jest dobrze :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Kosmos onętek

Post »

Odświeżam temat i pytanie :)
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos onętek

Post »

U mnie rosną zarówno siane wiosną, jak i samosiejki. Kiedyś oglądałam porady jak należy wysiewać kosmos i z tego co pamiętam, wierzchnia warstwa była kamienista :shock: . Chyba preferuje ubogie podłoże.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Kosmos onętek

Post »

Domniemana odmiana diablo, miał być czerwony... Zwykły pomarańczowy wyselekcjonowany onętek siarkowy :roll:

Sporo nasion nazbierałem, bo ciężko w mojej okolicy dostać nasiona kosmosu w sklepach.

Odpoczną w zimę w lodówce 2 tygodnie, a później w połowie kwietnia do gruntu, przygotowałem plan rabaty i myślę, że plan wypali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”