Dalia - kiedy i jak wysadzamy do gleby ?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Dalia - kiedy i jak wysadzamy do gleby ?

Post »

Ja zaopatrzyłam się w trocino-wióry do ściółkowania najcenniejszych roślin, sypię też ferramol wokół grządek warzywnych. Muszę dokupić więcej tego preparatu, żeby starczyło dla dalii. Na razie pędzę je w doniczkach, a ślimaki szaleją, pogoda im sprzyja.
Pozdrawiam, Ilona
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalia - kiedy i jak wysadzamy do gleby ?

Post »

Moich dalii jakoś ślimaki za bardzo nie lubią... To znaczy owszem, coś tam podgryzają, ale tak w granicach przyzwoitości. Może stanowisko im nie odpowiada, bo tam jest dość słonecznie. Te trocino-wióry już masz wypróbowane, czy dopiero pierwszy rok będziesz stosować?
Ale dalie też mam w tym roku koszmarnie opóźnione - wszystko rośnie tak, jakby chciało a nie mogło. Dopiero parę dni temu wysadziłam, a i tak jeszcze kilka zostało.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Dalia - kiedy i jak wysadzamy do gleby ?

Post »

Mam wypróbowane na dyniowatych w ubiegłym roku, dla dalii ich wtedy nie wystarczyło. Teraz mam spory zapas.

Tylko trzeba dbać, żeby stworzyć nieprzepuszczalną barierę, żeby ślimaki po żadnym liściu, żadnej sąsiadującej roślinie, nie mogły się przedostać ponad ściółką z wiórów.

Może zaryzykuję i wysadzę wkrótce moje dalie. Dwie młodziutkie, wysiane w ubiegłym roku, wysadziłam na próbę i czekam co się wydarzy.
Pozdrawiam, Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”