Goździk Szabo (Dianthus chabaud)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Ibizaa to mnie pocieszyłaś bo ja posadziłam swoje 8 lutego i dzisiaj to one mają około 1,5 cm i obawiam się czy się nie wybijają. Pikowac już?
Wyglądają tak
Obrazek

Comcia i jak Twoje goździki?
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

ja swoje pikowałam do minidoniczek jak zaledwie z ziemi wychodziły, że praktycznie korzenia w ogóle nie miały, więc nie czekałam do liści właściwych i jak widać ładnie kwitły bo wszystkie się przyjeły. Także na Twoim miejscu ja już bym dawno temu popikowała :D


aaa i jak będziesz je pikować to posadź je pod same liście bo będą jeszcze bardziej takto wybujałe. Ja swoje siałam jakos na początku marca z tego co pamiętam a i tak jak rosły w tych minidoniczkach to się pokładały bo były takie wysokie, ale przesadzając już do gruntu to sadziłam tak głęboko by wystawało pare listków i było ok :D
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Ibiza dzięki to wezme się dzisiaj za pikowanie ;:196
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

nie ma za co :D
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

ibizaa pisze:ja swoje pikowałam do minidoniczek jak zaledwie z ziemi wychodziły, że praktycznie korzenia w ogóle nie miały, więc nie czekałam do liści właściwych i jak widać ładnie kwitły bo wszystkie się przyjeły. Także na Twoim miejscu ja już bym dawno temu popikowała :D


aaa i jak będziesz je pikować to posadź je pod same liście bo będą jeszcze bardziej takto wybujałe. Ja swoje siałam jakos na początku marca z tego co pamiętam a i tak jak rosły w tych minidoniczkach to się pokładały bo były takie wysokie, ale przesadzając już do gruntu to sadziłam tak głęboko by wystawało pare listków i było ok :D
Czyli kiedy doradzała byś je sadzić :?: Bo też się na nie skusiłem :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Też je posiałam (i wschodzą) ale chyba ostatni raz. Wyglądają na zdjęciach mało ciekawie, takie wiechcie :? Nie lubię kwiatów, które się pokładają
Alicja
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Nie wiem jak będzie z Szabo , ale goździki chińskie sadziłem bardzo gęsto , tworzyły taką kolorową kępę i wyglądały ładnie :idea: :wink:
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

No zobaczymy, może nie będzie tak źle. Dobrze, że mam ich niewiele ;:224
Alicja
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Zibi ja do gruntu sadziłam je na początku maja, fakt potem one zaczeły się rozkrzewiać i niektore się pokładały ale mnie to w zupełności nie przeszkadzało :) wg mnie na parapecie nie było sensu dłużej ich trzymać bo jeszcze bardziej by się pewnie wyciągały i pokładały.
Nie wiem czy zmieniłoby coś na lepsze gdyby się posiało gdzieś w połowie marca... ja siałam na poczatku marca, więc może to za wsześnie dlatego były tak wybujałe :roll:
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Termin sadzenia raczej nic nie zmieni bo ja sadziłam w tamtym roku w kwietniu w skrzynkach na ogrodzie i szybciutko poszły do gruntu, nawet ich nie pikowałam wtedy a na grządkach i tak się pokładały :) Taki urok tego kwiatka ale ja je bardzo lubie za zapach :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Wnioskuję z tego że początek kwietnia nie będzie za późno :?: :roll: Bo szczerze mówiąc szkoda mi na razie na nie miejsca :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

Zibi w tamtym roku o nim zapomniałam i dlatego wysiałam już na ogrodzie. A teraz jednego goździka mam już popikowanego ale drugiego będę wysiewała jak dojdzie do mnie przesyłka. Sama nie wiem czy wysiac odrazu czy czekac bo też brak miejsca w domu, tyle że może się myle ale moje goździki tak późno posiane o wiele mniej kwitły niż te Ibizy więc może warto robic rozsade. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Goździk Szabo - dianthus chabaud

Post »

nie mam wielkich doświadczeń w ich uprawie, ale gdzieś wyczytałem, że powinny być prowadzone na jakichś siatkach. Pamiętam zaś z dzieciństwa, że w szklarni goździki były rzeczywiście na rozpiętej delikatnej siatce. I tak zamierzam je poprowadzić u siebie... zobaczymy co z tego wyjdzie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”