CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty,narcyzy i inne ) na balkonie,w doniczkach

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
sukulenty1992
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 30 paź 2017, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Czyli dokładnie tak jak u mnie. Ciekawe czego to wina - albo zbyt słabego nawożenia (nie miały sił na zakwitnięcie) albo za duża wilgoć. No chyba, że zrobiło się zbyt ciepło za szybko.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

:wit

Skorzystałam z niespodziewanego wolnego i posadziłam dziś tulipany- NN czyli pomyłki ubiegłoroczne z Biedry, miały być Claudia i UpStar a wyrosło fioletowe coś (na szczęście ładniutkie), plus świeżo kupione Huis ten Bosch i biały strzępiasty (zapomniałam nazwy :oops: :evil: ). Do kolejnej doniczki poszły Tarda, też z ubiegłego roku, ciekawi mnie czy zakwitną po raz kolejny. Wiem, że trochę za szybko, ale krucho u mnie z czasem a niewykorzystane okazje lubią się mścić :lol:

Szafirki posadzone 2 tygodnie temu ślicznie kiełkują, jest już nawet kilka kępek ,,szczypiorku" :)

A Wy kiedy sadzicie cebulowe w donice?
bestiary
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lis 2018, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Witam serdecznie! Naszło mnie w tym roku, żeby po raz pierwszy w życiu spróbować swoich sił z roślinami cebulowymi. W prawdzie do dyspozycji mam tylko balkon, ale sądziłam, że odpowiednio duża donica uchroni przed ewentualnym mrozem. Cebulki sadziłam dopiero w pierwszych dniach listopada - tulipany i trochę szafirków i krokusów. A oto widok, który ukazał się moim oczom kilka dni temu:

Obrazek

To, co wykiełkowało to szafirki. Powiedzcie mi, co zrobiłam źle? Za dużo wody? Za dużo słońca? Idą mrozy, a w doniczkach siedzą jeszcze tulipany i krokusy. Jak wciągnę do domu, to absolutnie nic nie zakwitnie :shock:

I co ja mam teraz z tym zrobić? Doradzicie?
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Tulipany cz.4

Post »

:wit Bestiary
Wszystko jest w porządku, szafirki tak mają :D Wspaniale Ci wykiełkowały ;:138
Polecam wątek o cebulowych w donicach, tam jest wiedza bezcenna.
Swoje doniczkowe dzisiaj opatuliłam w zimową agrowłókninę + stoją na 15 cm styropianie. Ale u mnie już teraz jest -1°. Ocieplić chyba raczej powinnaś (nie wiem jakie u Ciebie zimy), w razie większych mrozów rzuć na nie śnieg, ewentualnie gałązki iglastych. No i lepiej troszkę mniej podlać niż troszkę więcej :)
Aby do wiosny ;:168
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

bestiary, to zależy od tego, jaki rodzaj szafirków zasadziłaś. Niektóre robią liście jesienią, niektóre na wiosnę ;:333 I nie ukrywaj ich, nic im się nie stanie ;:108
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
bestiary
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lis 2018, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziękuję ;:167 Uspokoiliście mnie. Posadzonych jest kilka kolorów szafirków z tych drobnolistnych. Te co wzeszły, to najbardziej popularne - takie atramentowe, gdzieś obok są błękitne i na próbę całe dwie cebulki różowych :P Dzisiaj w nocy chyba po raz pierwszy temperatura ma zejść poniżej 0 i i tak oscylować +2/-2 przez weekend.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Podpędzone w domu tulipany odmiany ''Toronto''
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Filo Zofia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2019, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Dzień dobry, potrzebuję pilnie pomocy! Dostałam na dzień kobiet cebulkę irysa w doniczce, po przyniesieniu jej do domu w ciągu 2 dni zaczęła kiełkować i obecnie ma około 5 cm, ale ostatnio zauważyłam, że chyba postawiłam ją w zbyt mocnym słońcu bo o ile czubek ma jasnozielony, tak u podstawy pojawiły się brązowe pasy i nie rośnie już tak szybko. Czy spaliła się? Da się ją jeszcze uratować? ;:174 Bardzo proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
aryia1985
200p
200p
Posty: 438
Od: 5 lip 2011, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Cyklamen neapolitański

Post »

Cześć.
Czy ktoś może ma cyklamena neapolitańskiego w doniczce balkonowej? Zastanawiam się czy zakupić bulwę do doniczki balkonowej....
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
nicktosia
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 sie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Cebulowo-doniczkowo ;:3

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”