CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty,narcyzy i inne ) na balkonie,w doniczkach

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

A ja się zastanawiam czy da radę ostrożnie wykopać tulipany z ziemi i przenieść je do doniczek. Posadzone są idealnie na ścieżce wzdłuż domu i już widzę, że jedne są zdeptane. Rosną wśród trawy, więc nawet ich nie widać, póki nie mają kwiatów. Nie wiem co to za pomysł był je tak posadzić, zamiast kawałek dalej bliżej płota.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Dzisiejsze zdjęcia moich tulipanów, w jednej z donic jest też narcyz Sir Winston Churchill ale wyszedł dopiero na centymetr nie wiem czy zakwitnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Inamek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 kwie 2018, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Witam,
Na "cebulow-balkonowym" forum jestem pierwszy raz, bo szukam pomocy.
Moje cebule - szachownice kostkowane, krokusy i tulipany- przezimowały cudownie, okryte włókniną, na styropianie i pod przykryciem.
Zaczęły wypuszczać listki i ... nagle stop, ani o krok dalej. Rozwój zatrzymał się na 3 cm.
Doniczki stoją na stole w słońcu (wschodnio-południowa wystawa), dlaczego nie rosną??
Pomoże ktoś??
sukulenty1992
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 30 paź 2017, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy...) na balkonie,w doniczkach

Post »

Mam do Was pytanie.
Niestety ale 3/4 tulipanów w donicach mi zgniło (okazało się, że za długo utrzymywała się wilgoć w glebie, mam nauczkę i wiem co źle zrobiłem). Jednakże w dwóch donicach tulipany wyrosły ALE NIE ZAKWITŁY tzn. zawiązały kwiaty i kwiaty uschły przed otwarciem pąków. Teraz liście już usychają, wyjąłem cebulki by sprawdzić jak to wygląda i NIE BYŁ ZGNITE tyle, że podzieliły się wszystkie na nawet 4/5 mniejszych! To były cebule odmian: Red Parrot i drugie małe Kaufmanna. Moje pytania brzmią:

1. Nie zakwitły bo były chore czy nie zakwitły bo miały za mało nawozu/nie miały sił zakwitnąć? (bardzo możliwe, chroniąc cebule przed za dużą wilgocią niestety nie zdążyłem ich nawozić w momencie wzrostu bo mróz za długo zatrzymał wilgoć - za dużo podlałem przed przymrozkami i potem musiałem je "podsuszać" by nie zgniły"). Pleśń była jedynie na zewnętrznej łusce pojedyncze zielone skupiska ale cebule były całkowicie zdrowe w środku tak samo jak korzenie.
2. Mogę rozdzielić te cebulki bez problemu i posadzić na przyszły rok żeby podrosły i kiedyś zakwitną czy wyrzucić bo i tak nie ma to sensu i nic z nich nie będzie? W sumie powinny chyba największe cebulki zakwitnąć... bo każda cebula wydała jedną większą i 3-4 mniejsze jak zdjąłem łuskę. To samo stało się z botanicznymi - zamiast zakwitnąć podzieliły się i kwiatów nie było u połowy przypadków a tam gdzie były podział był najmniejszy.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Z moich tulipanów w donicach choć pięknie rosły zakwitło tylko kilka sztuk. Choć było dużo pączków to większość zaschła, nawet nie było czego sfotografować.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
sukulenty1992
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 30 paź 2017, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Czyli dokładnie tak jak u mnie. Ciekawe czego to wina - albo zbyt słabego nawożenia (nie miały sił na zakwitnięcie) albo za duża wilgoć. No chyba, że zrobiło się zbyt ciepło za szybko.
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

:wit

Skorzystałam z niespodziewanego wolnego i posadziłam dziś tulipany- NN czyli pomyłki ubiegłoroczne z Biedry, miały być Claudia i UpStar a wyrosło fioletowe coś (na szczęście ładniutkie), plus świeżo kupione Huis ten Bosch i biały strzępiasty (zapomniałam nazwy :oops: :evil: ). Do kolejnej doniczki poszły Tarda, też z ubiegłego roku, ciekawi mnie czy zakwitną po raz kolejny. Wiem, że trochę za szybko, ale krucho u mnie z czasem a niewykorzystane okazje lubią się mścić :lol:

Szafirki posadzone 2 tygodnie temu ślicznie kiełkują, jest już nawet kilka kępek ,,szczypiorku" :)

A Wy kiedy sadzicie cebulowe w donice?
bestiary
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lis 2018, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Witam serdecznie! Naszło mnie w tym roku, żeby po raz pierwszy w życiu spróbować swoich sił z roślinami cebulowymi. W prawdzie do dyspozycji mam tylko balkon, ale sądziłam, że odpowiednio duża donica uchroni przed ewentualnym mrozem. Cebulki sadziłam dopiero w pierwszych dniach listopada - tulipany i trochę szafirków i krokusów. A oto widok, który ukazał się moim oczom kilka dni temu:

Obrazek

To, co wykiełkowało to szafirki. Powiedzcie mi, co zrobiłam źle? Za dużo wody? Za dużo słońca? Idą mrozy, a w doniczkach siedzą jeszcze tulipany i krokusy. Jak wciągnę do domu, to absolutnie nic nie zakwitnie :shock:

I co ja mam teraz z tym zrobić? Doradzicie?
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Tulipany cz.4

Post »

:wit Bestiary
Wszystko jest w porządku, szafirki tak mają :D Wspaniale Ci wykiełkowały ;:138
Polecam wątek o cebulowych w donicach, tam jest wiedza bezcenna.
Swoje doniczkowe dzisiaj opatuliłam w zimową agrowłókninę + stoją na 15 cm styropianie. Ale u mnie już teraz jest -1°. Ocieplić chyba raczej powinnaś (nie wiem jakie u Ciebie zimy), w razie większych mrozów rzuć na nie śnieg, ewentualnie gałązki iglastych. No i lepiej troszkę mniej podlać niż troszkę więcej :)
Aby do wiosny ;:168
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

bestiary, to zależy od tego, jaki rodzaj szafirków zasadziłaś. Niektóre robią liście jesienią, niektóre na wiosnę ;:333 I nie ukrywaj ich, nic im się nie stanie ;:108
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
bestiary
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lis 2018, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziękuję ;:167 Uspokoiliście mnie. Posadzonych jest kilka kolorów szafirków z tych drobnolistnych. Te co wzeszły, to najbardziej popularne - takie atramentowe, gdzieś obok są błękitne i na próbę całe dwie cebulki różowych :P Dzisiaj w nocy chyba po raz pierwszy temperatura ma zejść poniżej 0 i i tak oscylować +2/-2 przez weekend.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Podpędzone w domu tulipany odmiany ''Toronto''
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Filo Zofia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2019, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CEBULOWE ( tulipany, krokusy, hiacynty i narcyzy) na balkonie,w doniczkach

Post »

Dzień dobry, potrzebuję pilnie pomocy! Dostałam na dzień kobiet cebulkę irysa w doniczce, po przyniesieniu jej do domu w ciągu 2 dni zaczęła kiełkować i obecnie ma około 5 cm, ale ostatnio zauważyłam, że chyba postawiłam ją w zbyt mocnym słońcu bo o ile czubek ma jasnozielony, tak u podstawy pojawiły się brązowe pasy i nie rośnie już tak szybko. Czy spaliła się? Da się ją jeszcze uratować? ;:174 Bardzo proszę o pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”