Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Kasia79.
Jak już to wysiejesz to w domu i dopiero jak wzejdą i zmężnieją możesz je wynieść w chłodniejsze miejsce żeby ich nie wyciągało.Wbrew pozorom astry mają spore wymagania cieplne do wzejścia.
Kasiak109.Ciebie to już kusi widzę od dłuższego czasu. ;:306 ;:224 Daj sobie jeszcze trochę na wstrzymanie i nie patrz na to że pogoda teraz prawie przedwiosenna.Co roku sieję 15 marca.W ubiegłym i ten termin okazał się za wczesny bo jak przyszło do wysadzenia w pole to warunków nie było a astry wyłaziły ze skrzynek.Także w tym roku sieję za tydzień 18-20 marca.
minimisia. Ty to już zupełnie się pospieszyłaś.Powiedz mi jeszcze że planujesz je sadzić w gruncie?Jeśli tak to może uratować Cię jedynie ciepły kwiecień/początek maja.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt nie da się ukryć... Jestem już prawie miesiąc na urlopie. Szukam zajęcia ;:224 Jakby tego było mało, to zwolniło mi się miejsce na parapecie ;:173 Walczę sama ze sobą ;:124
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Jeśli koniecznie szukasz zajęcia to poprzesadzaj doniczkowce w domu ;:224 :;230 A siej kiedy ja. ;:304 ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Astry- uprawa

Post »

Tak potem pójdą do gruntu, ale w tamtym roku też tak siałam i było ok. Fakt wiosna szybko przyszła :) liczę, że w tym roku też tak będzie.
Na razie je popikowałam. Małe są i stoją w jasnym miejscu liczę, że się nie powyciągają,
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

No właśnie.W ubiegłym roku wiosna była piękna i sprzyjająca wszystkiemu. :D Też liczę na powtórkę z rozrywki i nawet przeboleję łamiące się pod ciężarem owoców drzewa owocowe.Życzę Ci powodzenia w uprawie astrów bo to bardzo wdzięczne rośliny. ;:333 Na ten moment to Ci zasugeruję tylko antidotum na wyciąganie siewek.Miejsce gdzie jest dużo światła ;:3 i nieco niższą temperaturę w pomieszczeniu gdzie będą. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Miejsce gdzie jest dużo światła ;:3 i nieco niższą temperaturę w pomieszczeniu gdzie będą. ;:108
No właśnie, tylko gdzie takie miejsce znaleźć? Nieogrzewane pomieszczenia są ciemne jak diabli, a na południowym parapecie to przez kilka godzin jest słońce, owszem, ale i też temperatura pod 30 stopni, bo przez szybę tak grzeje. Szklarnia mi się marzy, ale ani na to miejsca w ogrodzie, ani funduszy.
Póki co odpycham się tym doświetlanym regałem, ale pojemność to on ma mizerną, poza tym prąd też kosztuje.

Mało już takich domów, gdzie jakiś pokój stał nieogrzewany, albo kamienic z wielkimi oknami, takie były u mojej babci, tam rozsady rosłyby pięknie..
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

minimisia pisze:A ja dzisiaj już popikowałam astry :)
jakie odmiany wysiewałaś i czy duże jakieś ilości czyt tak "skromnie"?

-- 10 mar 2019, o 15:07 --
Kasia79 pisze:
Miejsce gdzie jest dużo światła ;:3 i nieco niższą temperaturę w pomieszczeniu gdzie będą. ;:108
No właśnie, tylko gdzie takie miejsce znaleźć? Nieogrzewane pomieszczenia są ciemne jak diabli, a na południowym parapecie to przez kilka godzin jest słońce, owszem, ale i też temperatura pod 30 stopni, bo przez szybę tak grzeje.
Mam podobny problem niestety :roll:
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Astry- uprawa

Post »

Jakie odmiany wysiewałaś i czy duże jakieś ilości czyt tak "skromnie"?
Odmiany mam różne, ale wszystkie niskie zebrane po kilka z tych co mi się podobały. Prawdziwa mieszkanka.
Trzymam je na słonecznym parapecie i teraz jak pikowałam do dawałam po liścienie. Powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Astry- uprawa

Post »

Wczoraj wysiałam astry peoniowe. Polecam.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Też polecam peoniowe:
Obrazek
zostało mi trochę nasionek z zeszłego roku, więc je też wczoraj posiałam oraz kilka innych odmian (ciekawa jestem ile mi wzejdzie, bo niektóre nasiona kupowałam dwa lata temu - pomimo, że jeszcze są ważne - to różnie to z nasionami jest, ale też mam nowe 2 paczuszki i na nie najbardziej liczę).
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Astry- uprawa

Post »

Ja swoje wysiałam w zeszłym tygodniu 6 odmian. :D
Pozdrawiam Danuśka
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2838
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Siałam ubiegłoroczne 13 i trzy dokupiłam, nie wzeszły też trzy - peoniowy Stanisław, igiełkowy Inga i NN igiełkowy fiolet. Jeszcze nie wiem, gdzie je w maju ulokuję :roll:
Pozdrawiam Eugenia
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Astry- uprawa

Post »

Peoniowe wyglądają pięknie ! Może też dokupię paczkę... ;:306
Ebabka Martwisz się, gdzie wsadzić ? Ja na swoim polu nie mam żadnej kwiatowej rabaty. Dwa krótkie rządki tulipanów i to tyle. Może już przekwitną i będę tam mogła posadzić Astry ? ? A jak nie, to wcisnę między warzywa i też będą rosły ;:224 Chyba...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”