Surfinia z nasion

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re:

Post »

Moje spostrzeżenia dotyczące surfinii z nasionek z domowego ogródka. Są mniejsze mizerniejsze mało wybarwione ;:174 Radość ok bo z maleńkich ziarenek wyrastają roślinki ;:138 ale jednak to nie to co kupowane u sprzedawcy zajmującego się zawodowo handlem. Dlaczego tak sądzę? A no rok temu kupiłem nasiona ogórków( specjalne dla plantatorów) Te ogórki to rewelacja(nie do kupienia w sklepach stacjonarnych) ale plenna i nie działa na nią mączniak. Tak chrupiące ,że na surowo wcinają dzieci ;-) a zrobione z occie czy kiszone wymiatają ;-) To tylko informacja że nasiona surfinii te dla zawodowców są specjalnie zabezpieczone dlatego są piękne i wybarwione.

Od tego roku nie uprawiam surfinii z nasion zeszłorocznych.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Piotr199
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 lut 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Centrum Mazowsza

Re: Surfinia z nasion

Post »

Chciałbym zachęcić do uprawy surfini. Wysiana około 25 stycznia. Nasionka zakupiłem na aliexpress.Ku mojemu zdziwieniu jest piękna surfinia w originalnym kolorze.
Obrazek

A tutaj petunia zwieszająca się firmy pnos.
Obrazek

PS. Zamówiłem jeszcze kilka odmian na aliexpress. Zasieje jak przyjdą na koniec maja aby zobaczyć czy kolory się zgadzają(powinny zakwitnać po 3 miesiącach jak ta z 1 zdjęcia). Podzielę się w wakacje zdjęciami z dalszego rozwoju surfinii zarówno tych nowych jak i tych co mam obecnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Surfinia z nasion

Post »

Posadzone na początek 4 szt ;-)

To jest wątek merytoryczny.
Nasiona się ...sieje/Adm.K
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”