Uczep złocisty

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Uczep złocisty

Post »

Bardzo przepiękna kompozycja.
Widziałam zdjęcie takiej kompozycji: bidens + dalia czerwona o brązowych liściach. Cud miód - przynajmniej na zdjęciu.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Uczep złocisty

Post »

I jak Wasze uczepy? Dobrze rosną po pikowaniu? Ja wysiewałam u Mamy (u siebie brak już miejsca), i po 3 tygodniach pięknie wyrósł, teraz już tydzień jest po pierwszym pikowaniu. Rośnie bardzo ładnie. Na pewno będę pikować jeszcze raz, bo szybko rozrasta się system korzeniowy i będzie taka potrzeba. Ale to pewnie za jakieś 2 tygodnie. Wtedy będzie połowa kwietnia więc zostanie mu około miesiąca na ostateczne wyrośnięcie do wysadzenia w donice na zewnątrz.
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Uczep złocisty

Post »

Dla przypomnienia mój był wysiany 02.02, pikowany 28.02 a na dzień dzisiejszy wygląda tak

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Veronica
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Uczep złocisty

Post »

Veronica, czy będziesz uszczykiwać uczep? CZy pozwalasz mu rosnąć swobodnie tak jak jest? I czy zamierzasz jeszcze raz go pikować? Jeśli tak, to kiedy?
Pozdrawiam, Anna
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczep złocisty

Post »

Piękne masz roślinki Veronico ;:138 Ja dziś posiałam po raz pierwszy. Tackę owinęłam folią i położyłam na ciepłym kaloryferze. Mam nadzieję, że to przyśpieszy kiełkowanie.
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Uczep złocisty

Post »

atkaxxx pisze:Veronica, czy będziesz uszczykiwać uczep? CZy pozwalasz mu rosnąć swobodnie tak jak jest? I czy zamierzasz jeszcze raz go pikować? Jeśli tak, to kiedy?
Uszczykiwałam jakieś 4 tyg. temu jak był badylek z trzema parami właściwych liści (3 parę uszczknęłam :wink: ). Z tego co wiem to trzeba je uszczykiwać kilkakrotnie. Już nie będę ich pikować... Podlewam raz w tygodniu nawozem do kwiatów balkonowych :)


Magdo dziękuję :) Ja również po raz pierwszy wysiewałam uczep i to z własnoręcznie pozbieranych nasionek. Naczytałam się, że nie warto siać bo się nie rozkrzewiają i rośnie dziko, trochę mnie to zmartwiło ale jak widać wszystko jest na dobrej drodze :) ( dlatego powinno się go kilkakrotnie uszczykiwać).
Uczep szybko kiełkuje - u mnie to trwało aż 2 dni ;:224 Trzymam kciuki żeby i Tobie tak szybko wzeszły ;:215
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczep złocisty

Post »

Puk, puk, co tu tak cicho? Mój uczep siany ponad 3 tygodnie temu jest bardzo cherlawy: długa, cienka nóżka i maleńkie listki na górze. Dziś go przepikowałam - mam tylko z 10 siewek. Pewnie połowa nie przeżyje pikowania...żeby choć jedna się uchowała. Bardzo bym chciała go mieć na balkonie w tym roku. W zeszłym miałam kupionego i świetnie się sprawował.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Uczep złocisty

Post »

Madziu ja miałam kilka lat temu w donicach przed domem,rozsiewał się jak szalony do tej pory mam go w ogrodzie.Na jesieni zbieraj nasiona jest bezproblemowy.Wyrasta u mnie nawet w szczelinach na chodniku. ;:7
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczep złocisty

Post »

Aniu, to super news ;:138 Na razie nie wygląda zbyt obiecująco, ale może po pikowaniu ruszy, tym bardziej, że w końcu mamy wiosnę :tan i więcej ;:3
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Uczep złocisty

Post »

Mój uczep ma już pąki od wczoraj wysadzone na stałe do skrzynek z petuniami :)

Obrazek
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczep złocisty

Post »

Veronico, siałaś czy kupiłaś sadzonkę? Ja planuję posadzić go z dimorfoteką lub czubatką. Dobra kombinacja?
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Uczep złocisty

Post »

Oczywiście,że siałam :wink: (nasionka własne) - wcześniej są moje posty z uczepami jak były jeszcze malusieńkie :)
Zeszłego roku miałam uczep połączony dimorfoteką i powiem szczerze, że w tym połączeniu wyglądało strasznie dziko...
Ale są gusta i guściki :wink:
Pozdrawiam Veronica
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Uczep złocisty

Post »

Ja kupiłam sadzonkę. Piękne żółte kwiatuszki. Po przestudiowaniu wątku zadecydowałam, że posadzę ja w oddzielnej donicy - jako że ma podobno dośc rozbudowany system korzeniowy. Ale będzie stała blisko pelargoni czerwonej i nasturcji. Myslę, że będą ładnie razem wyglądać.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”