Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

Czy ktoś już miał te kwiatki? Lubię wszelakie nowości, kupuję nieznane mi roślinki, ale sporo okazuje się niezbyt ciekawe, mimo rewelacyjnych zdjęć na torebkach z nasionami. Nie chciałabym kolejny raz zawieść się. U mnie też odpadają wymagające wcześniejszego wysiewu na parapecie, bowiem te ostatnie są zawsze zajęte przez sadzonki pomidorów. A może ktoś już ma zdjęcia z udanej uprawy?
Waleria
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

Podobnie jak Nela, także nie byłam zachwycona Bartonią, którą zasiałam w ubiegłym roku.
Same kwiatki ładne, ale ogólny wygląd roślin nieciekawy - wiotkie, 50-60 cm wysokie i pokładające się :roll: .

Obrazek Obrazek

Obrazki na torebkach z nasionami są bardzo często trikiem handlowym :twisted:
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

Ja w 2012 posiałem kraspedię, bo zafascynowały mnie te żółte pomponiki. Siałem w połowie stycznia, bo według wskazań należy to robić bardzo wcześnie (na opakowaniu siew XII-II). Być może rozsada udałaby się lepiej komuś kto posiada szklarnię. Nie pamiętam ile dokładnie było nasionek, ale coś z kilkanaście. wzeszło 5-6, do czasu rozsadzania dożyły 3, ,maciupeńkie. Zginęły/zaginęły wkrótce po wysadzeniu ;:14 . Nie wiem jak u innych, ale czytając nieco o niej i po własnych doświadczeniach, dochodzę do wniosku że to piękna roślinka (nic jej nie zastąpi w suszkach) ale dla profesjonalistów. :?
Kuba
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

Ja wysiałam kraspedię w tym roku. Dwa opakowania nasionek, wzeszło ok 8? Nie przetrwały żadne ;:223 ale nie martw sie, nie wszystkich zachwycaja. Jak kiedyś miałam cięte w wazonie, wszyscy pytali, kiedy się rozwina te kwiatki..
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

jeśli chodzi Ci o kolinsję to w zeszłym roku pierwszy raz wysiałam. Ładnie wzeszły, rosły, a tydzień przed wysadzeniem do gruntu padly. Spróbuję w tym roku jeszcze raz, bo zapowiada się na fajną i wdzięczną, a czy teraz się uda - zobaczymy.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

Skusiłam się na krapsedię, powód suchy bardzo ciepły ogród. Posieję dopiero w przyszłym tygodniu, na moim opakowaniu nie ma daty siewu pomiędzy XII i II a II i III. Za to w intrnecie przeczytałam ze nie przykrywa się nasion. Po przejrzeniu zdjęć w necie już wiem że roślinka musi mieć dobre towarzystwo w kompozycji żeby ładnie wyglądać ładnie.
Agata
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kosmidium, Kraspedia,Kolinsa, Bartonia

Post »

15 stycznia posiałam kraspedię, dzisiaj 20, widzę wschody i to sporo. Skusiłam się na nią, bo był podany wysiew styczniowy, a łapy już świerzbiły. Z zamieszczonych tu opinii widzę, że sukcesów w uprawie nie było, może jednak komuś się udało?
Agata, jak tam Twoja przygoda z tą roślinką?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”