Bulwy begonii,zimowanie,sadzenie,dzielenie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

Krysiu,asahi stosowałam kiedys wiosną na rosliny zmęczone po zimie,ale nie wiem czy to dało jakiś efekt,bo to co miało paść i tak padło.Teraz są upały,spróbuj wsadzić normalnie te cebule na pewno ci latem zakwitną.Ja swoje sadzę przełom stycznia i lutego.
krystynauk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Małgosiu, dziękuję, nie mam wyjścia, problem w tym,że u Ciebie upały a u mnie od 4-ch tygodni leje i jest tylko 6-8 stopni ciepła dzień w dzień, mieszkam w UK. Na razie trzymam cebulki w domu, bo tu cieplej, ale mam juz zawalone wszystkie parapety i juz nie mam gdzie wstawić, za kilka dni wyjeżdżam na urlop do Polski i nie mam pojęcia co z tym zrobić, nikt nie wie, kiedy tutaj w końcu będzie cieplej, pierwszy raz od wielu lat taka zimna tu wiosna-koszmar.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

To trzymaj w doniczkach w domu,a jak cieplej się zrobi daj dopiero na dwór.U nas jak bedą zapowiadali przymrozki też będę musiała schować do domu,pewniejsze będzie dopiero po Zośce.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Bulwy begonii

Post »

Z moich siedmiu bulw jedna całkowicie wypadła. Pozostałe są dopiero w fazie początkowych listków lub kiełka - oj jeszcze zejdzie zanim będą kwitły. ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
krystynauk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Ja spróbuję poeksperymentować,napiszę co mi z tego wyszło. Póki co, znalazłam coś takiego, może i Wam sie przyda, ja juz to stosuje do swoich roslinek:

Kiełkowanie materiału siewnego: Dodać 1 uncję [28,35g] wody utlenionej do 0,55 litra wody i moczyć sadzonki całą noc. Dać te same ilości wody utlenionej do każdego płukania sadzonek.

Rośliny domowe i ogrodowe: Dodać 1 uncję [28,35g] 3%wody utlenionej do 1,1 litra wody. Zwilżać [opryskać] rośliny tym roztworem.

Zastosowanie wody utlenionej w ogrodnictwie

Ogrodnicy i osoby stosujące uprawy hydroponiczne używają wody utlenionej. Spontaniczna dekompozycja uwalnia tlen w korzeniach roślin, który powoduje lepszy rozwój korzeni i zabezpiecza je przed gniciem. Wielu farmerów uzyskało lepsze plony przez opryski rozcieńczonym H2O2. 20 galonów [88 litrów] wody zmieszać z 5 do 16 uncji [142g do 453,6g] H2O2 na 1 akr [0,4 ha]. Dla roślin domowych dodać 1 uncję [28,35g] 3% wody utlenionej lub 16 kropli 35% wody utlenionej na 1,1 litra wody. Woda utleniona jest doskonałym i bezpiecznym środkiem owadobójczym. W tym celu należy spryskać rośliny roztworem 8 uncji [226,8g] 3% wody utlenionej z 8 uncjami [226,8g] białego cukru na 4,4 litra wody.
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy begonie mogą również stać w domu?

Post »

Czy begonie mogą również stać w domu?
Czy będą wtedy tak długo kwitły jak na balkonie?
Drobiazgi sprawiają, że niepostrzeżenie i cicho wchodzi wielkie szczęście
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy begonie mogą również stać w domu?

Post »

Wszystko zależy od tego, jakie warunki im zapewnisz.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje Begonie wiatr połamał :(
tylko jedna ma juz kawiatuszki,ale tamate odbijają mam nadzieje,że zakwitną :wit :(
pozdrawiam Maja
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Bulwy begonii

Post »

A ja mam taki problem ze swoimi bulwami, że nie chcą ruszyć z rozwojem. Część jest już ładnie rozrośnięta i pewnie gdyby ich ostatni przymrozek nie załatwił już by kwitły. Część niestety kompletnie bez reakcji już od 3 miesięcy jak są w ziemi.
Czy zna ktoś jakiś sposób by je pobudzić? Bulwy wyglądają na zdrowe, są twarde, bez śladów pleśni, grzybu, czy zmiękczeń. Nie puściły jednak nawet korzeni. Wczoraj nie wytrzymałem i jej z tej ziemi wyjąłem z zamiarem ponownego przesuszenia, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bulwy begonii

Post »

Amster, ktoś pisał o wspaniałym działaniu wody utlenionej. Może sprawdź w wyszukiwarce. Ja spisałam na straty te, którym nie che się rosnąć. Ich wybór, nie będą się cieszyć słoneczkiem, wiatrem i deszczykiem.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje Begonie w końcu ruszyły ;:138 jedna dosłownie ma wysyp kwiatów,i następne juz tez mają
ogrom pączków,boski widoczek ;:173 ;:3
Kochani,czy begonie można zrobić ze szczepki??? czy tylko z bulwy??
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bulwy begonii

Post »

Maja, te które kupujemy na rynku, są rozmnażane in vitro. Z sadzonek jest trudno, ale może Ci się uda. Tylko, że jeśli teraz zrobisz, nie zdąży wytworzyć bulwy przed zimą. Czyli będziesz miała kwiatek domowy przez zimę.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Witaj Bożenko ;:196
dziękuje za informację,zrobiłam dwie szczepeczki,na następny rok będąc w domku stworzą sie bulwy? chyba :tan ;:7 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”