Bulwy begonii,zimowanie,sadzenie,dzielenie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bulwy begonii

Post »

Lorrie, nie zamartwiaj się. Tak to jest, jak człowiek ma tylko parapety a nie profesjonalną szklarnię. :( Ja nauczona doświadczeniem sadziłam późno, efekt taki, że kilka sobie dotąd smacznie śpi. :wink:

W tamtym roku połamała mi się begonia z kwiatuszkami jak różyczki. Była nimi wprost obsypana i to okazało się za ciężkie dla łodyżek. Odbiła później od korzenia (bo to kupiona na ryneczku z in vitro), ale jesienią była jeszcze zbyt malutka i nie zdążyła wykształcić bulwy. Całą zimę się z nią cackałam na parapecie, ale pędy ma bardzo wiotkie i kruche. Gdy teraz przesadzałam do skrzynki balkonowej, część się złamała. Porobiłam z nich sadzonki i włożyłam do skrzyneczki. Spokojnie poczekam, czy będą miały ochotę na życie. :roll:
nutka1234
50p
50p
Posty: 80
Od: 1 lip 2010, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Lorrie, ale Ci ładnie urosły...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje begonie jeszcze w powijakach. Te, które miały maleńkie kiełki pokazują, że żyją, bo kiełki rosną, ale te bez.... rozpacz.

pozdrawiam
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
krystynauk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Bardzo prosze o pomoc.Kupiłam drogą internetową begonie.Miały być małe sadzonki a otrzymałam niestety bulwy.Nie mogę ich już odesłać.Co mogę zrobić, żeby przyspieszyć ich wzrost?Czy ktoś z Forumowiczów stosował może Asahi lub Nanogro? a może sa jakieś inne metody, obawiam się,że jeśli nic nie zrobie kwiaty będa dopiero jesienią ;:145
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

Krysiu,asahi stosowałam kiedys wiosną na rosliny zmęczone po zimie,ale nie wiem czy to dało jakiś efekt,bo to co miało paść i tak padło.Teraz są upały,spróbuj wsadzić normalnie te cebule na pewno ci latem zakwitną.Ja swoje sadzę przełom stycznia i lutego.
krystynauk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Małgosiu, dziękuję, nie mam wyjścia, problem w tym,że u Ciebie upały a u mnie od 4-ch tygodni leje i jest tylko 6-8 stopni ciepła dzień w dzień, mieszkam w UK. Na razie trzymam cebulki w domu, bo tu cieplej, ale mam juz zawalone wszystkie parapety i juz nie mam gdzie wstawić, za kilka dni wyjeżdżam na urlop do Polski i nie mam pojęcia co z tym zrobić, nikt nie wie, kiedy tutaj w końcu będzie cieplej, pierwszy raz od wielu lat taka zimna tu wiosna-koszmar.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

To trzymaj w doniczkach w domu,a jak cieplej się zrobi daj dopiero na dwór.U nas jak bedą zapowiadali przymrozki też będę musiała schować do domu,pewniejsze będzie dopiero po Zośce.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Bulwy begonii

Post »

Z moich siedmiu bulw jedna całkowicie wypadła. Pozostałe są dopiero w fazie początkowych listków lub kiełka - oj jeszcze zejdzie zanim będą kwitły. ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
krystynauk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bulwy begonii

Post »

Ja spróbuję poeksperymentować,napiszę co mi z tego wyszło. Póki co, znalazłam coś takiego, może i Wam sie przyda, ja juz to stosuje do swoich roslinek:

Kiełkowanie materiału siewnego: Dodać 1 uncję [28,35g] wody utlenionej do 0,55 litra wody i moczyć sadzonki całą noc. Dać te same ilości wody utlenionej do każdego płukania sadzonek.

Rośliny domowe i ogrodowe: Dodać 1 uncję [28,35g] 3%wody utlenionej do 1,1 litra wody. Zwilżać [opryskać] rośliny tym roztworem.

Zastosowanie wody utlenionej w ogrodnictwie

Ogrodnicy i osoby stosujące uprawy hydroponiczne używają wody utlenionej. Spontaniczna dekompozycja uwalnia tlen w korzeniach roślin, który powoduje lepszy rozwój korzeni i zabezpiecza je przed gniciem. Wielu farmerów uzyskało lepsze plony przez opryski rozcieńczonym H2O2. 20 galonów [88 litrów] wody zmieszać z 5 do 16 uncji [142g do 453,6g] H2O2 na 1 akr [0,4 ha]. Dla roślin domowych dodać 1 uncję [28,35g] 3% wody utlenionej lub 16 kropli 35% wody utlenionej na 1,1 litra wody. Woda utleniona jest doskonałym i bezpiecznym środkiem owadobójczym. W tym celu należy spryskać rośliny roztworem 8 uncji [226,8g] 3% wody utlenionej z 8 uncjami [226,8g] białego cukru na 4,4 litra wody.
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy begonie mogą również stać w domu?

Post »

Czy begonie mogą również stać w domu?
Czy będą wtedy tak długo kwitły jak na balkonie?
Drobiazgi sprawiają, że niepostrzeżenie i cicho wchodzi wielkie szczęście
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy begonie mogą również stać w domu?

Post »

Wszystko zależy od tego, jakie warunki im zapewnisz.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje Begonie wiatr połamał :(
tylko jedna ma juz kawiatuszki,ale tamate odbijają mam nadzieje,że zakwitną :wit :(
pozdrawiam Maja
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Bulwy begonii

Post »

A ja mam taki problem ze swoimi bulwami, że nie chcą ruszyć z rozwojem. Część jest już ładnie rozrośnięta i pewnie gdyby ich ostatni przymrozek nie załatwił już by kwitły. Część niestety kompletnie bez reakcji już od 3 miesięcy jak są w ziemi.
Czy zna ktoś jakiś sposób by je pobudzić? Bulwy wyglądają na zdrowe, są twarde, bez śladów pleśni, grzybu, czy zmiękczeń. Nie puściły jednak nawet korzeni. Wczoraj nie wytrzymałem i jej z tej ziemi wyjąłem z zamiarem ponownego przesuszenia, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”