Uczep złocisty

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Uczep złocisty

Post »

Ja z pytaniem odnośnie pielęgnacji i całej reszty począwszy od wysiewu kwiatków Uczep Złocisty tzn. kiedy i czy w ogóle ją się pikuje, uszczykuje.
Interesuje mnie czy ktoś miał tą roślinkę w swojej kolekcji i jak się z nią obchodził.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam Dana :)
Anna Guba
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1836
Od: 23 lut 2008, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uczep złocisty

Post »

Miałam uczep , jak go raz posiałam na działce, to wysiewał się wszędzie. Nazwa uczep jest adekwatna do zachowań roślinki jak się raz uczepi to trudno się od niego odczepić. ;:108
Pozdrawiam cieplutko Anka
Mój ogród na wsi
Moja działka w ROD
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Re: Uczep złocisty

Post »

Ja siałam już dwa sezony, ale w ubiegłym roku wyrosły mi za wysokie i brzydko to wyglądało. Nie wiem dlaczego, pewno nie uszczykiwałam, albo taki gatunek. W tym roku też już mi wschodzą, ale spróbuję je głębiej wsadzić przy pikowaniu i uszczykiwać. Pikować będę już niedługo ,bo już są dosyć duże.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uczep złocisty

Post »

Kiedyś siostra siała, w maju jakieś takie rachityczne były, że kupiła nowe sadzonki.
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Uczep złocisty

Post »

cecylio a po ile listków one już mają? U mnie mają te pierwsze, a badylek długi.
Pozdrawiam Dana :)
Anna Guba
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1836
Od: 23 lut 2008, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uczep złocisty

Post »

Je trzeba kilka krotnie uszczknąć.
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Re: Uczep złocisty

Post »

Tak moje też są chude i wysokie, ale myślę je głębiej wsadzić i dopiero jak się przyjmą to uszczykiwać.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Uczep złocisty

Post »

Nigdy nie siałem i nie widziałem nigdy nasion.. , ale może w następnym roku dostanę to wysieję i zobacze co z tego będzie.. W tym sezonie kupię , bardzo mi się podobają i ładnie pachną miodem :idea: . Tylko zauważyłem , że po jakimś czasie przekwitają i trzeba przyciać a potem troche czekać aż znowu zakwitną i nie kwitną 2 razem tak pięknie... :roll: :wink: , ale warto .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uczep złocisty

Post »

Witam, wczoraj kupiłam sadzonki, już kwitną choć są nieduże a licze że bardzo się rozrosną w skrzynce na balkonie-póki co stoją w domu:) Mam pytanie odnośnie przycinania, nigdy tego nie robiłam ,jak uczep przestanie kwitnąć to jak należy go przyciąć? Jak dużo? Poradźcie proszę tak jak to mówią "jak pastuch krowie" bo pierwszy raz mam tę roślinę:)a chciałabym się nią cieszyć do jesieni co najmniej:)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uczep złocisty

Post »

W domu trzymać w chłodzie, bo wybuja.Uczepu nie trzeba przycinać, sam się krzewi i kwitnie do jesieni.Przestaje kwitnąc gdy ma małą skrzynkę, silnie rozwija system korzeniowy i dlatego nie powinno się go sadzić z innymi kwiatami, zabiera im składniki pokarmowe, szybko je zdominuje swoja ekspansywnością.Kiedyś miałam na balkonie i wieszałam na przemian w skrzynkach uczep i pelargonie, ale każde posadzone w osobnych.W skrzynce gdzie niewiele ziemi latem przerośnięty cierpi od suszy, szczególnie na stanowiskach mocno nasłonecznionych, szybko 'wypija' wodę.Moja sąsiadka sadzi go w dużej donicy z innymi kwiatami, w półcieniu i naprawdę długo tam kwitnie, gdyż ziemia w takiej donicy tak szybko nie wysycha.W cieniu przestaje kwitnąć już w połowie lata.
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uczep złocisty

Post »

selli7 o masz, to ja w domu mam 22stC, będę go w dzień wynosić na balkon a przynosić na noc, czy on jest bardzo wrażliwy na niska temperaturę (3-4stC)???
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Uczep złocisty

Post »

No to ja mam problem, okna od południa ,jak dzień słoneczny na termometrze bywa ponad 30 stopni C, żaluzje mam pozamykane, nie mam szansy na wnoszenie i wynoszenie go w chłodne miejsce , chyba,że wynieść go do nieocieplonej altany. Ale czy nie będzie mu w nocy za zimno?
Pozdrawiam Dana :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uczep złocisty

Post »

Młoda roślina może być dość wrażliwa, nie można porównywać do takiej, która rosła całe lato na balkonie i doczekała chłodów jesiennych.Ja bym ustawiła w dzień na balkonie przy ścianie, na podłodze (jest cieplej) w chłodniejsze noce ( np. grożące przymrozkami) wnosiła do domu, a w cieplejsze( ok. +7) narzucała na noc' kocyk' w postaci włókniny.
mamciax2 pisze: chyba,że wynieść go do nieocieplonej altany. Ale czy nie będzie mu w nocy za zimno?
Nie będzie, trzeba tylko chronić przed przeciągiem, wiatrem i ustawić w jasnym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”