Frezja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

To moja frezja ;:173

Obrazek

Obrazek
Jest cudowna ;:108 a jak pachnie ;:138 ;:224
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

Hej :!:
Czy miał ktoś z Was cebulki powietrzne na frezji :?: Ponieważ u mnie takie właśnie wyrosły ;:oj
:heja :tan
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezja

Post »

Nie miałem nigdy. Ehh moje frezje marnieją. Inaczej było rok temu o tej samej porze - kilka z 10 zakwitło. A warunki miały jak te teraz. Frezje jak już wielu pisało są bardzo kapryśne i trudne w uprawie. W przyrodzie w miejscach gdzie rosną występują specyficzne warunki pogodowe. Kupię chyba kolejne kilka cebul i posadzę za miesiąc, dwa na parapecie na wystawie południowej. Będą miały trochę jak w szklarni. Ponoć trzeba zraszać ale jak zraszasz to za chwilę jakieś choróbsko wychodzi.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

No ogólnie 2017 rok dla frezji nie był za dobry...było mokro,mało słońca.W 2016r. pierwsze kwiaty były chyba w połowie lipca,a w zeszłym zakwitły może 3 frezje... we WRZEŚNIU :roll: Dlatego wstawiłem donice do cieplejszego pomieszczenia,by dokończyły swoją wegetację ;:306 Jeśli zakwitły by wcześniej tego problemu by nie było gdyż zasuszyły, by się na dworze ;:131
A dlaczego chcesz je uprawiać w domu,a nie na dworze :?: ;:oj Ja zawsze sadzę na początku kwietnia do donic w foliaku a w czerwcu idą na taras :heja
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Frezja

Post »

Ja frezje będe sadził dopiero pod koniec marca. Zakupiłem 14 cebulek, więc mam nadzieję, że mi zakwitną...ale one niestety są trudne w uprawie... ;:145
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

Czy ja wiem czy takie trudne w uprawie ;:224 ;:173 :?: Żle nie jest :D Może dlatego,że sadzę je w donicach :?: Nie wiem... ;:306 Życzę Ci sukcesów w uprawie i łanów kwiecia ;:108
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Frezja

Post »

Dzięki :wit pierwszy raz będe je sadził...oby się udało ;:333
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Frezja

Post »

Witam co u waszych frezji ? Podpędzacie je już ?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

U moich frezji na razie nic ciekawego się nie dzieje :D leżą sobie i odpoczywają (cebulki) :) Muszę jeszcze dokupić ;:131 Ja nigdy nie podpędzałem frezji... zawsze sadzę koniec marca -początek kwietnia w donice w folii 8-) Zeszły rok (jak już pisałem) nie był dobrym rokiem dla frezji, ponieważ było zimno, brakowało gorącego słońca. W końcu frezje pochodzą z Afryki :lol:
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Frezja

Post »

Witam czy posadzone frezje muszą przebywać w chłodnym pomieszczeniu czy w ciepłym ?
Awatar użytkownika
oliwia1974
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 4 lut 2018, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Frezja

Post »

Umieszczone na jas­nym parapecie okiennym, w temperaturze nie wy­ższej niż 15°C, zakwitną w mieszkaniu w maju lub czerwcu. Takie coś wyczytałam na pewnym forum.
Pozdrawiam Oliwia

Trzeba myśleć pozytywnie by dojść do celu...
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezja

Post »

U mnie frezje posadzone już nie wiem.... 3-4 miesiące temu do doniczek w domu są przy oknie południowym. Żyją choć niektórym schną pojedyncze listki. Pędów kwiatowych na razie nie ma i przypuszczam, że cebulki chyba się przepoczwarzają zamiast wydać kwiat no ale zobaczę co będzie za kilka(naście) tygodni. Niebawem zacznę troszkę podlewać plantonem w małej dawce. Zastanawiam się też może kupię kilka sztuk i posadzę nowe również do donic wiosną.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Frezja

Post »

Ja tam nie rozumiem o co chodzi z tym całym przepoczwarzaniem ;:219 Chodzi o to, by cebulka wytworzyła nad sobą kolejną? ;:131 Moje już sobie odpoczywają o do ziemi pójdą może pod koniec marca 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”