Hiacynt - wszystko o uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Moje hiacynty nie przesadzane od paru lat , nie było na to czasu . Musi im wystarczyć solidne nawożenie , jak wszystkie cebulowe hiacynty to lubią .

Obrazek

Swiątecznie ... kozula .
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

vivir pisze:Mam pytanie czy Hiacynty naprawdę trzeba koniecznie co roku wykopywać ? :) i czzy trzeba obcinać zwiędłe pędy ?
Nie ma takiej potrzeby. moje hiacynty pozostają w tym samym miejscu przez ok. 3 lata.

Wykopywanie co roku chroni rośliny przed chorobami, które często spowodowane są zbyt mokrymi latami (ostatnio bywa z tym różnie).
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Owszem cebulka wytwarza korzenie kurczliwe, które wciągają ją głębiej. Problem leży w tym, że cebulki narastają i robi się tłoczno. Cebulki w klonie drobnieją i stąd brak kwiatów.
Mushka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 18 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: Niemcy/Baden-Baden/

Post »

kupilam hiacynty ktore cieszyly moje oczy przez pare dni w kuchni na parapecie niestety jak to bywa przekwitly i nie wiem co zrobic dlatego mam pytanie...co zrobic z cebulami ktore po nich pozostaly wyrzucic czy wkopac i co z nich bedzie ?
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mushka , nie wyrzucaj ,tylko wiosną posadź je w ogródku. A do tego czasu postaw je w zimnym pomieszczeniu (jeśli takim dysponujesz) i nie podlewaj - niech przejdą stan spoczynku i zregenerują siły przed kolejnym kwitnięciem....
Pozdrawiam,Małgorzata
Mushka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 18 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: Niemcy/Baden-Baden/

Post »

dziekuje wam serdecznie...dostosuje sie do waszych porad...

Napisane: Pt 02 sty 2009 13:29
tylko powidzcie mi jeszcze czy mam obciac reszte zielonego i czy cebule wyciagnac i same polozyc na jakims papierze czy zostawic tak jak sa w doniczne ...
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja osobiście zawsze zostawiałam cebulki w doniczkach w ziemi. Liście usychały , a wiosną jak już można było wsadzić do ziemi - sadziłam . Za rok pięknie kwitły już w ogrodzie . :lol:
Pozdrawiam EWA
Spis linków
KRYSIEŃKA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 17 sie 2008, o 10:21
Lokalizacja: SZCZECIN

Hiacynt

Post »

Tez mam piękne hiacynty w doniczce które dostałam ,wiem już że na wiosne moge je zakopac w ogrodzie, ale mam pytanie czy można i ewentualnie jak je przechowywać żeby pozostały w doniczce na przyszły rok.
I czy bedą takie okazałe jak obecnie :?:Dzięki za porady.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

A ja się martwię o swoje kwiaty cebulowe w ogrodzie bo już się opuściły i martwi mnie, że jak przyjdą przymrozki to one przemarzną .Hiacynty już mają pąki i nie wim czy je okrywać czy zostawić .A jak okrywać to czym ? Co mi poradzicie ?
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Ja dziś byłam na działce i jeden z moich hiacyntów już pokazał "główkę" :cry:
Reszta cebulowych też pokazała pierwsze oznaki życia. Czy to normalne o tej porze roku?
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

No właśnie Aniu nie wiem czy nie za wcześnie. Mnie to martwi. Ale u mnie dzisiaj w nocy napruszyło troszkę śniegui jest prawie -2 stopnie więc może nic im nie będzie -śnieg je okrył i mam nadzieję ze są bezpieczne.
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 356
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

piękne hiacynty, ja mam jeszcze małe i nie wszystkie kwitły. Dzisiaj kupiłem w kwiaciarni nową odmianę do ogrodu (bordowe i białe) na pewno będą ładnie kontrastować z niebieskimi :P:P:P:P:P
Pozdrawiam Filip
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Hiacynt w donicy, w domu,na balkonie

Post »

Zachorowałam na hiacynty i zakupiłam sporo cebulek. Wydawało mi sie, ze wystarczy poczytać parę uwag jak sadzić i pielęgnować i będzie OK. Ale zadziwiło mnie jedno i może ktoś pomoże mi to wyjaśnić. Dlaczego w wielu artykułach pisze - jako uwaga - żeby sadzić je piętka do dołu. Czym jest ta piętka?? Gdyby nie było słowa Uwaga, pewnie nie zwróciłabym na to uwagi i zasadziła tak, jak to - według mnie - jest oczywiste - czyli jak zwykła cebule. Tylko czemu ta uwaga??

Przy okazji proszę o rade - czy doniczkę z hiacyntami mogę zostawić na zimę na balkonie, tylko ja owinąć np agrowłókniną? I czy owinąć ja w całości, czy zostawić trochę luzu, żeby "oddychała"?


Proszę używaj polskie znaki. Teraz poprawiłem za Ciebie. Xipe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”