Nerine

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Nerine

Post »

Tutaj piszą że nie trzeba je przykrywać na zimę http://www.swiatkwiatow.pl/nerina--nerine-id551.html
A tutaj piszą ze wytrzymuje - 17 stopni mrozu http://davesgarden.com/guides/pf/go/817/ To chyba podobnie jak trytoma .
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nerine

Post »

Ja swoje okrywam stroiszem na zimę, dają radę.
A tak kwitły w tym roku, końcem września i calutki październik:

Obrazek

Obrazek
Druga fotka z 16 października, w tle widać już zważone mrozem pędy perowskii. Jak widać nerinom przymrozki nie są straszne :wit
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Nerine

Post »

Mam pytanie - moje były wielokrotnie zalewane, ostatnio zaczęły żółknąć i odpadać listki - czy wyciągać cebule z ziemi? ratować by całkiem nie zgniły? nie liczę już na to, że w tym roku zakwitną.
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nerine

Post »

W tym roku u mnie neriny kwitły od końca sierpnia aż do połowy końca października!
Zdjęcie wykonane 2 października, większość jeszcze w pełni rozkwitu!

Obrazek
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Re: Nerine

Post »

:shock: :shock: ;:138

No piękne , widzę , że blisko podmurówki wsadziłaś..by miały ciepło... :heja
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nerine

Post »

A to moja nerina. Ja swoją uprawiam tylko w doniczce ( nawet widać ,ze już ładnych kilka lat bo doniczka wyblakła :wink: ). Pierwszą cebulę posadziłem jakoś z 7 lat temu. była to jedna cebulka wielkości ok. 5 cm. Rozrastała sie co roku i niestety nie kwitła. Dopiero w zeszłym roku pierwszy raz zakwitła ( po 7 latach) juz rozrośnięta kępa z cebulami. W tym roku ponownie i zawsze pod koniec lata.
Obrazek
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nerine

Post »

Za rok muszę ich więcej posadzić, w tym roku miałem tylko dwie. I mam pytanie. Czy Neriny można zimować w lodówce (4 stopnie)?
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nerine

Post »

Najważniejsze, żeby cebule nie wyschły. W lodówce można przechować, ale w jakimś wilgotnym torfie.
lukos1983, a Ty przypadkiem za głęboko nie wsadziłeś tych cebul. Mogła ci zgnić. Nerine należy posadzić do ok. 1/3 wysokości cebuli, musi wystawać nad powierzchnię.

Skoro były nie zabezpieczone przed zimą, no cóż- poległy. :(
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
_fox_

Re: Nerine

Post »

Ja też preferuje uprawę doniczkową ;:108 oczywiście od wiosny do jesieni w ogrodzie, kwitnienie na ogół w domu ;:215
majka2103
100p
100p
Posty: 139
Od: 9 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów Małopolska- Polski Biegun Ciepła

Re: Nerine

Post »

Jacku ładnie zakwitła ta jedyna nerina. Ja swoje jeszcze w pąkach, przed przymrozkami ściełam rozwitły we flakonie, już trzeci tydzień ładnie się trzymają. :wit
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Nerine

Post »

A moja się zawzięła i nie kwitnie tylko się rozmnaża,wsadziłam do doniczki i będę czekała.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Nerine

Post »

Kupiłam na wyprzedaży nerine. Wsadziłam do skrzynki razem z zantendeskią i postawiłam na tarasie, czy ona ma szansę zakwitnąć w tym roku?
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
karol11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Nerine

Post »

Dawno nie odwiedzany temat ale mam nadzieję, że ktoś się pojawi i powie mi: czy z kupionych w tym roku cebulek neriny zakwitną tej jesieni czy muszę czekać kilka lat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”