Wyżlin - lwia paszcza

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Lwia paszcza we wszystkich możliwych kolorach do kupienia w firmie Polan i w sklepach, które nasiona otrzymują z tej firmy. Nasiona w większości typu F1, co na pewno daje piękniejsze, dorodniejsze rośliny w pierwszym pokoleniu.
Pozdrawiam
Barbara
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Basiu masz racje, wysiane z nasion zebranych nie kwitły już tak obficie, nie kosztują zbyt wiele, co roku je kupuję.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

BarbaraR pisze:Lwia paszcza we wszystkich możliwych kolorach do kupienia w firmie Polan i w sklepach, które nasiona otrzymują z tej firmy. Nasiona w większości typu F1, co na pewno daje piękniejsze, dorodniejsze rośliny w pierwszym pokoleniu.
Basiu, oglądałam w necie stronę tego sklepu. Mieszanka kosztuje 1,70zł, a taka sama torebeczka jedego koloru aż 10 zł. Nie rozumiem tego. Skąd taka różnica?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Wandziu aż weszłam na ich stronę i rzeczywiście w jednym podają 1,70 zł a drugim 10 zł, czytałam ale nie widzę jaka to różnica, gramatura się zgadza może rzeczywiście intensywniejsze kolory, ekologiczne ?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Miałam w zeszłym roku jednokolorową, białą White Spires (od Plantico), paczka kosztowała mniej niż 2zł :) Pięknie kwitły, bardzo mi się podobały. Do kompletu biało-różowa Lipstick Silver, która z czasem robiła się coraz bardziej różowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Moja koleżanka co roku siała lwie paszcze. Kwitły przepięknie, a następnego roku miała mnóstwo siewek. Rozdawała je wszystkim koleżankom. U mnie się same wysiewać nie chcą. No może 1,2 siewki.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Tara, a więc widziałaś te ceny! Gdyby dotyczyło to jednego koloru, pomyślałabym, że to pomyłka, ale te 10zł jest pod każdym kolorem. :shock:

Amanita, właśnie takie białe lwie paszcze są moim marzeniem! Koniecznie muszę je znaleźć gdzieś w sklepie. Dziękuję bardzo za informację. Kupowałaś w sklepie czy wysyłkowo? Ciekawa jestem, czy po jesiennym zebraniu nasion i ponownym wysiewie wiosną byłyby równie piękne.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Ja zadzwoniłam do firmy Polan, żeby zapytać o ceny. Dowiedziałam się, że wszystkie nasionka F1 to specjalnie wyselekcjonowane odmiany, które dają kwiaty dorodne i piękne. W dodatku nasionek jest w takiej torebce niewiele, więc pewnie trzeba je najpierw wysiać w szklarence, żeby nic nie uronić i nie stracić... Kto ma możliwości może spróbować, ja się może skuszę na jakąś jedną odmianę. Jak poszukacie dalej w ofercie Polan-u to znajdziecie pojedyncze odmiany zwykłej lwiej paszczy w cenie 1,70 za torebkę.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

tara pisze:Wandziu aż weszłam na ich stronę i rzeczywiście w jednym podają 1,70 zł a drugim 10 zł, czytałam ale nie widzę jaka to różnica, gramatura się zgadza może rzeczywiście intensywniejsze kolory, ekologiczne ?
Witam
Wchodziłem dzisiaj na stronę Polan i 10 zł kosztują lwie paszcze ale odmiany SZKLARNIOWE specjalne odmiany przeznaczone na kwiaty cięte do kwiaciarni itp . Chociaż odmiana Jan też jest ponoć odmianą szklarniową ale cena jest 1,70 . Dzisiaj stałem się akurat posiadaczem tej odmiany, gdyż była nowa dostawa w sklepie ogrodniczym i były nasiona akurat firmy Polan :D :D
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Bartek może nie kumam ale te nasiona można siać wcześniej pod osłonami ale również do gruntu - i nie widzę, że są to typowo szklarniowe.
Mogę się zgodzić z Basią, że są bardziej wyselekcjonowane te po 10 zł nasiona tyle i aż tyle.

Firma jednak powinna zadbać o bardziej wyraziste podkreślenie np.zalet, nawet zmianę opakowania droższych nasion.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

BarbaraR pisze: W dodatku nasionek jest w takiej torebce niewiele,
Niewiele??..informacja ze strony pod tymi F1 - Ilość nasion w 1g: 5500-6000 szt, a torebce tych drogich jest 0,1 g czyli 500-600.Nawet jakby było 200 to już i tak jest mnóstwo
One nie są szklarniowe. Zazwyczaj te właśnie są 'produkowane' i sprzedawane są jako sadzonki.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

Faktycznie, w jednej mojej mądrej (ale dość starej) książce przeczytałam - w jednym gramie ok. 6000 szt. nasion tzn., że w 0,1 g. 600 szt. Zdolność kiełkowania ok. 50% - ale to dla zwykłej lwiej paszczki. Czas wysiewu - koniec lutego-marzec w inspekcie półcienistym. Kiełkowanie - do 14 dni. Więc Pani ze sklepu się chyba pomyliła co do szt. w 1 gramie. Co do nasion F1 to dużo informacji na ten temat jest w internecie - choćby tu:
https://poradnikogrodniczy.pl/co-oznacz ... nasion.php
Pozdrawiam
Barbara
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wyżlin - lwia paszcza

Post »

wanda7 pisze:
Amanita, właśnie takie białe lwie paszcze są moim marzeniem! Koniecznie muszę je znaleźć gdzieś w sklepie. Dziękuję bardzo za informację. Kupowałaś w sklepie czy wysyłkowo? Ciekawa jestem, czy po jesiennym zebraniu nasion i ponownym wysiewie wiosną byłyby równie piękne.
Wando, białe kupowałam na allegro przy okazji innych zakupów nasiennych :) Ale zostało mi jeszcze z pół paczki, jak coś, to chętnie się podzielę. Różowo - białe zamówiłam w Anglii. Zebrałam też trochę swoich nasion, ale niestety mix, jak już im kwiaty opadły, to nie byłam w stanie rozróżnić, które były białe, a które różowe ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”