Nawożenie roślin balkonowych,jednorocznych, podpędzanie i inne dyskusje

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wybór nawozu do petuni i surfinj

Post »

Ostatnimi czasy kiedy uzbroilem swój balkon w skrzynki petuni i surfini, które wymagają intensywnego nawożenia, nastręczyl mi się pewien problem. Charakterystyka współczesnego rynku jest ogromny wybór sprawiający kłopoty. Trzeba nawozu, lecz mam dylemat który wybrać spośród około 20(tylu się doliczyłem) marek i rodzajów. Główne kryteria, które się rozpatruje to cena (nikt nie chce chyba przepłacać) i jakość (raczej każdy ma ochotę mieć piękne a nie brzydkie rośliny). początkowo ze względu na cenę odpadają wszystkie płynne w butelkach. Butelka za 10zł starczy naokoło 100l. Zostają w takim razie wodorozpuszczalne(proszek do rozpuszczenia w wodzie) gdzie za 10 zł kupi się 250g proszku który starczy na 250l.
Ale nie koniec problemów ponieważ mamy różne marki. Agrecol, floreo, planton i inne. I moim pytaniem jest, czy ma ktoś radę, który lepszy, który lepiej zastosować? I jak wybierać najlepszy nawóz spośród tak ogromnej gamy dostępnych produktów niby do tej samej grupy roślin, ale nieznacznie każdy inny.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wybór nawozu do petuni i surfinj

Post »

Sukulentowy,
Ja dla moich pokojowych roślin produkuję kompost we własnym zakresie. Zbadany w Stacji Chemiczno-Rolniczej maił bardzo dużo fosforu, potasu, magnezu. Dodaję tylko do niego saletrę amonową. Jak cię to zainteresowało to służę szczegółami.
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Zależy jaki ten obornik czyli kurzy, koński,krowięcy.
Każdy z nich ma swoją moc i nie zawsze się nadaje.
;:173
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Mam obornik bydlęcy "suchy" kupowany w sklepie ogrodniczym, do tego jest trochę zwietrzały bo kupiłam go rok temu i jeszcze trochę mi zostało
Milena
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wybór nawozu do petuni i surfinj

Post »

No wszyscy chyba na forum jesteśmy ciekawi tej receptury skoro dobrze spełnia swoją role u Ciebie. Ja stosuję nawóz firmy Planton do surfinii do rozpuszczania we wodzie. Tym roztworem podlewam wszystkie kwiaty w ogrodzie łącznie z liliami i różami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”