Petunie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Petunie

Post »

Droga Tala_555 odpowiem za selli to raczej proste.Posadź je do ziemi torfowej odkwaszonej,ta ziemia jest puszysta,dłużej utrzymuje wodę w podłożu a na dno daj trochę keramzytu,garść na doniczkę a dwie garście na skrzynkę 50 cm.W skrzynkach woda szybko odparowuje z uwagi na małą objętość ziemi stąd wybór ziemi (rodzaju) jest istotny.Moje sadzonki w takim jw. podłożu rosną jak szalone.Oczywiście dostają też nawóz jednak tego rodzaju podłoże sprawdziło się u mnie.Torf odkwaszony o odczynie obojętnym pH 5,5 do 6,5.
W zeszłym roku do podłoża dałem nawóz w granulacie "burza kwiatów" było nieźle ale w tym roku zdecydowałem się na nawóz płynny mineralny tej samej firmy chcę zobaczyć różnicę między nimi stąd to rodzaj eksperymentu.
Inaczej się nie przekonam co petuniom odpowiada najbardziej.
Zawsze ważne są proporcje N,P,K.
Wszak nie od dziś wiadomo że petunie to ogromne żarłoki więc sprawdzony nawóz to podstawa bo inaczej będą się wyciągać i słabo kwitnąć a i sam kwiat będzie coraz mniejszy.

Obrazek
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Petunia40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje Petunie

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunie

Post »

Petunia40 Gratuluje , polowa stycznia i już zaczynają kwitnąć , kiedy były siane ??
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Petunie

Post »

Coś cicho w tym wątku...wyszły z mody i nkt już ich nie ma???? Odświeżam więc pamięć o petuniach. :D
Uwielbiam je za ich cudny zapach w te gorące dni... Niestety białe nie przetrwały nawałnic nocnych.
Pokażecie też swoje :D
Obrazek Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunie

Post »

Śliczne te fioletowe, kiedyś zebrałam nasiona od sąsiadki i w kolejnym roku mi takie same wyszły, ale niestety potem już nie tworzyły nasion.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”