Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Pozdrawiam wszystkich sympatyków dalii i zapraszam do nowego wątku.
Poprzednia prezentacja znajduje się tutaj.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 243
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Wczoraj sadziłem dalie w polu, a dzisiaj solidnie zostały podlane, padało pół dnia :D . Słabsze karpy wysadzam w tym roku w pole, nie do ogrodu, może nabiorą siły.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Ja jeszcze nie zaczęłam sadzenia - za mokro i za zimna jest ziemia. Planuję zacząć dopiero pod koniec tygodnia, kiedy ma być już cieplej. Moje dalie nawet nie zaczęły jeszcze kiełkować, więc nie ma pośpiechu. Nawet nie wiem, jak dużo wypadło... Stanisław za to zaczął sadzonkować, ale też nie za dużo, bo dalie słabo wypuszczają pędy i nie ma co ciąć. Tegoroczna wiosna nie sprzyja ogrodnikom... W wegetacji widać co najmniej 3-4 tygodnie opóźnienia.
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

U mnie ostatnie 30 sztuk poszło do ziemi w piątek, pozostałe tydzień wcześniej. Ziemia u mnie bardzo sucha dlatego myślę, że zeszłotygodniowe przymrozki nie zrobiły krzywdy dalom i doczekam się w niedługim czasie pierwszych kiełków nad ziemią. Te które sadziłam w piątek miały już kiełki, niektóre nawet 3 cm.
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dalie od pana Stanisława z tego roku wychylają się spod ziemi, ;:138 stan na wczoraj 7 sztuk. ;:oj
Z moich ubiegłorocznych aż jedna ;:306
Panie Stanisławie. ;:180
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Wczoraj zakończyłam sadzenie! I chwała Bogu! - bo jak zaczęło wczoraj o 17 padać, tak leje do tej pory - i na nic lepszego w pogodzie się nie zanosi. W tym roku dalie zostały posadzone późno, więc zakwitną też późno... Teraz ze 3 tygodnie miną, zanim wyjdą z ziemi. Ślimaki wyszły tej wiosny później niż zwykle, ale są ich zastraszające ilości... Weźcie to pod uwagę i uważajcie na wychodzące z ziemi dalie - jeśli nie zabezpieczycie roślinek wystarczająco wcześnie, to nie zostanie z nich nic. Sałatę u mojej sąsiadki na działce skonsumowały w ciągu jednej nocy!
Straty w daliach po zimie - ok. 5% - lepiej niż w ubiegłych latach - niektóre nadgniły, ale karpy nie zgniły całkowicie i udało się (?) uratować.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

U mnie minął miesiąc od posadzenia dalii, a niektóre ledwo wychynęły z ziemi... Sporo w ogóle jeszcze nie widać. Najwyższa ma ok. 15 cm. Przyczyną są chyba chłodne noce i ogólnie zimny koniec maja i początek czerwca. Za to chwastów jest pełno, ale boję się plewić, żeby tych dalii, które tuż przy powierzchni i tuż nad powierzchnią, nie zadeptać. Ślimaków mnóstwo, w większości jeszcze małe i malutkie, bo późno w tym roku się wykluły - też z powodu chłodu. Ja jestem bezwzględna i korzystam z niebieskich granulek. Nie mogąc żerować na daliach skwapliwie wcinają wszystko inne - nawet irysy!
Stanisław miał niewielki i niezamierzony przestój w pracy, ;:147, ale teraz nadrabia stracony czas i sadzonkuje, ile wlezie! Hmm... - lepiej późno niż wcale... Może jesień będzie długa i wyrówna wszystkie opóźnienia ;:88
Pozdrawiam
Barbara
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Ja mam jeża i boję się sypać niebieskie granulki. Staram się zbierać dziadostwo ale kilka dalii zjedzonych.
Marta
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

O jeże trzeba dbać, bo jest ich coraz mniej. Jeże zjadają ślimaki, ale w pojedynkę nie wyrobi. Może założy rodzinę? Trzeba mu stworzyć dogodne warunki, ale uważaj na psy, które często polują na jeże i nie dokarmiaj. W moim ogrodzie działkowym były jeże, ale działkowe, na pół zdziczałe koty je wypleniły i teraz nie ma ani jednego...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dalie rosną jak burza. Najpierw mokry maj więc miały dosyć wilgoci na start, a teraz ciepło, czyli to, co dalie uwielbiają! Pozostało jeszcze do posadzenia ok. 300 sadzonek :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Jeśli wegetacja będzie do gwiazdki to będę miał pociechę ...

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Mam dobrą rehabilitację przy tych skibach


Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Nasz Mistrz jest niedościgniony ;:108 Takie ilości dalii potrafi posadzić tylko tytan pracy i niezrównany pasjonat ;:180 Już za dwa miesiące pole zamieni się w kwiatowy raj. Widok nieziemski i godny wszelkich wyrzeczeń, by to zobaczyć.
A tymczasem na moim poletku zakwitają pierwsze wysokie dalie. Wilgotna wiosna i teraz dużo ciepła a i podlewanie solidne z nieba - warunki niemal idealne do wegetacji dalii:
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Stanisławie,
czy aby na pewno o taką rehabilitację chodziło? ... Ale podziwiam wytrwałość i ogrom włożonej pracy! Sadzonki malutkie, ale za to ile! Szczerze mówiąc, niektóre z moich dalii (karpy sadzone w drugiej dekadzie maja), też dopiero co wychynęły z ziemi i nawet są mniejsze od Twoich... Ok. 20 szt. nie wyszło w ogóle i dopiero dziś dosadziłam małe bulwki, które miały kiełki - też chyba nie zdążą urosnąć. A te skiby na ostatnim zdjęciu, to chyba nie będą już obsadzane? Chwastnica, widzę, zagościła także u Ciebie - mnie nieźle dała w kość - żaden chwast, nawet mniszek czy oset, nie jest tak uciążliwy w usuwaniu... Może więc zostaw już te skiby - wystarczy tego, co już posadzone. Zresztą chyba już za późno na sadzonkowanie... Zadowolimy się mniejszą liczbą karp w następnym sezonie - naprawdę... Musisz oszczędzać siły na plewienie. No i ta rehabilitacja właściwa byłaby chyba jednak wskazana!
Pozdrawiam
Barbara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”