Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Nie było mnie dwa tygodnie w domu, po powrocie miałam zabawę z przesadzaniem dalii z rabat rezerwowych na rabaty główne, ponieważ bardzo dużo mi nie wyszło finalnie z ziemi. Zimny i deszczowy maj zrobił swoje, dalie zgniły.W zeszłym roku 10 procent w tym roku po posadzeniu straty to 15 procent.Najbardziej mi żal Hapet Herz Ass,Black Jacka, Penhill Watermelon i Gitt's Crazy :(
Jak u Was to wygląda?
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Ja sadziłam bardzo późno - czekałam, aż ziemia trochę się nagrzeje, bo nie chciałam narażać karp, żeby długo leżały w zimnej glebie. Minął prawie miesiąc - już niepokoiłam się, że nie kiełkują, ale to była kwestia suszy. Troszkę deszczu pomogło, przedwczoraj po raz pierwszy podlałam daliowe poletko (punktowo, pod każdą dalię!). Zajęło mi to kilka godzin, ale przy okazji zaobserwowałam, że większość wychynęła już z ziemi, tylko są jeszcze malutkie... Susza i zimne noce zrobiły swoje, ale dały radę - przetrwały. Nigdy nie namaczam karp, ani nie podlewam po posadzeniu. Na pewno kilkanaście nie wyjdzie (posadziłam kilka słabo rokujących), bo zawsze tak jest, ale to nie jest tragedia. Wczoraj deszczyk poprawił moje podlewanie - liczę na to, że w ciągu kilku dni moje dalie przyspieszą i wyrównają spóźnione sadzenie. Za kilka dni sprawdzę, czy i co postradałam... I zabiorę się za plewienie, bo chwastom nic nie przeszkadza i rosną jak szalone.
Pozdrawiam
Barbara
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dawno mnie nie było na forum, ale dali nie porzuciłem.
Dawno też u Stasia nie byłem. Tej wiosny już nie mogłem wytrzymać i odwiedziłem Mistrza.
Obrazek
Jak widać, nie próżnuje. Mimo informacji o ograniczeniu nasadzeń, w inspektach tego nie zauważyłem. W magicznym zeszycie ze spisem dali wciąż kilkaset pozycji.
Wiosna nie była w tym roku zbyt łaskawa/ciepła, ale teraz na szczęście wszytko pięknie rośnie (ile to wysiłku Stasia kosztowało).

Oczywiście stałym punktem programu był wybór dalii do mojego ogródka.Tylko na co się zdecydować? Na szczęście Stasiu wybierając kolejną sadzonkę zaznacza: "Ta będzie Ci się podobała" i z PAMIĘCI!!! podaje nazwę odmiany.
I jak tu kręcić nosem.
Obrazek

Obrazek
Na szczęście wszystkie dalie są ładne ;:185 i tak się składa, że jesienią na moich grządkach pięknie się prezentują. ;:215
Po tej wizycie musiałem powiększyć miejsce dla dalii.
Obrazek
Na polu też już wystartował sezon sadzenia. Może niezbyt widać sadzonki, ale zdjęcie zrobiłem aby pokazać ile jeszcze pracy. za kilka tygodni będzie tak.

Obrazek

Dziękuję Stasiu za gościnę i mam nadzieję, że w wakacje znów się zobaczymy.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Tomku,
dzięki za relację z pobytu u Stanisława. Widać, że jego nic nie jest w stanie powstrzymać od tej ciężkiej pracy... Najgorsze jest to, że ja wiem, ile jest tam nowych, fantastycznych odmian, a miejsca na mojej działce nie przybywa. Zagwozdka i stres!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

A ja posadziłam dalie w miarę wcześnie. Inaczej bym nie dała rady, jakieś wypadną z ogródka to pewne, nie wiem jakie bo mi znaczniki z niektórych powypadały jeszcze w tamtym roku i jakoś nie miałam jak tego ogarnąć. Mam tylko nadzieję, że nie moje ulubienice. Z oznakowanych ulubionych Café au lait zrobiła się mierna, karpa zamiast przyrastać, maleje. W tym roku posadzone w nowym miejscu, i choć ziemia słaba to już większość ładnie powychodziła. Troszkę podlewałam. W sobotę nareszcie niebo się zlitowało nad suszą. Ja podziwiam pana Staszka, że mimo wszystko daje radę obrobić Daliowa pole. Sama mimo, że mam mniej lat od niego już coraz gorzej ogarniam ogród, no ale tak to jest jak jeszcze trzeba wiele innych rzeczy ogarnąć i gdy zdrowie nie dopisuje.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Ja swoje stare karpy sadziłam 2 maja. Natomiast te, które dostałam w tym roku podpędzałam wcześniej w domu i do gruntu poszły 19 maja. Na dzień dzisiejszy z 72 posadzonych karp oznak życia nie daje sześć. Czyli osiem procent. Wszystkie sadzone 2 maja. Mówi się trudno. Zresztą może jeszcze coś z nich będzie. Generalnie jestem zadowolona z dobrego przezimowania karp. Wypadły mi chyba tylko trzy czy cztery odmiany. Jak dla mnie to duży sukces. Natomiast z zamówionych dwudziestu dwie nie wypuściły wcale oczek i zgniły.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Melduję się i ja :wit
W tym roku dalie sadziłam na raty, przez 2 tygodnie. Na szczęście udało się wyrobić do połowy maja.
Poza jedną, o której zapomniałam i wsadziłam dopiero dwa dni temu. ;:219
Kilka maruderek jeszcze nie wystartowało.
Sporo zdechlaków mam w doniczkach. Tu już liczę tylko na odratowanie odmian, a nie na kwitnienie.
Straty po zimie duże, ale najbardziej żałuję mojej ulubionej Wyn's Farmer John. Tym bardziej, że dostałam ją kiedyś od Vimen...
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

U mnie też trochę odmian przepadło - Wyn's Farmer John już w ubiegłym roku mi wypadł... Przeszły deszcze, moje dalie trochę się ruszyły - ślimaki też... Straty w granicach 10 procent, czyli tak jak zawsze. Może jeszcze coś wyszło od ostatniej mojej bytności na działce w sobotę i straty się zmniejszą? Czekam na paczuszkę od Stanisława... ciekawe, co przyjdzie... ;:218
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Nareszcie! Wczoraj przyszła paczka od Stanisława z sadzonkami dalii. Trzydzieści sześć sztuk nowości daliowych - w większości same niespodzianki!

Obrazek

Obrazek

Jak widać na zdjęciach wszystko pięknie, profesjonalnie zapakowane. Deseczki umieszczone w pudełku zapobiegają przemieszczaniu się rośli i wszelkim uszkodzeniom.

Obrazek

Obrazek

Każda roślinka jest zapakowana w folię aluminiową i w gazetę, co wystarczająco ją usztywnia - ani jeden listek nie został uszkodzony.

Jestem mega zadowolona - tym razem Stanisław spisał się na piątkę - no może mały minus za to, że znów nie dostałam mojej wymarzonej AC Loomis...
Chociaż z mojej listy "chciejstw" mało co dostałam (do tego już przywykłam), to nadeszły same piękności i już nie mogę się doczekać jak zakwitną!

Stanisławie - dziękuję! ;:167 ;:167 ;:167

Lecę sadzić!
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Basiu gratuluję przesyłki, pewnie wyrosną same piękności :D
Co do listy chciejstw to tak jak napisałaś trzeba przywyknąć i cieszycć sie tym co jest. Ja w tym roku na 54 sztuki miałam 2 zgodne z listą,ale i tak czekam z niecierpliwością na te cuda :)
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Karolino,
jeśli dostałaś w większości nowe odmiany, to na pewno jest na co czekać... W ubiegłym roku Stanisław pozyskał dużo nowości daliowych, więc miał co wysyłać! Ja swoje sadzonki już dziś posadziłam - rosną!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Daliowy Król i jego Królestwo:
Obrazek
Za 2 miesiące będzie to kwitnące pole dalii ale teraz ciężka praca posadzenia kilku tysięcy sadzonek i zabezpieczenia ich, by nie wyschły w takie upały jak dziś.
Omówiliśmy sprawy daliowe na najbliższy sezon więc było merytorycznie, konkretnie i na temat.
Trochę karp-matek przejąłem, bo sadzonek Mistrz więcej nie będzie robił, a szkoda ładnych zielonych karp, które nie są już potrzebne Mistrzowi.
Wszyscy zadowoleni ;:136
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dalie posadzone i pięknie podlane, bo popołudnie mokre i burzowe u mnie. Ja też byłem pięknie podlany, bo nie zszedłem z ogrodu, zanim wszystkiego nie posadziłem czyli o 21.30.
Za 'Café de Paris' masz prawdziwą kawę, mega kawę ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”