Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

firletka80 pisze: Miały być Upstar... Myślę że to Mystic van eijk
Witaj w klubie

Obrazek

Z tą różnicą, że ja liczyłam na pełne, bo kiedyś je miałam, ale niestety wyginęły a chciałam powtórzyć sobie ich widok.
Awatar użytkownika
firletka80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 mar 2018, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

LadyK To mój pierwszy sezon z tulipanami, więc cieszę się z każdego wyrośniętego kwiatka. Ale przyznam, że to irytujące jak większość tulipanów jest omyłkowa. Zauważyłam, że tulipany z pierwszej dostawy, w opakowaniach Premium są w większości zgodne. Pięknie wyrosły Purple pion i Exotic Emperor. Ale np. kupiłam na wyprzedażach Exotic Emperory 3 paczki już z innej dostawy, w innych opakowaniach i rosną inne, jakieś biało czerwone. A tak się cieszyłam, marzyła mi się taka biała rabata emperorów. Z paczki Creme Upstar rosną pełne, ale wściekle różowe.
Obrazek
tutaj Purple pion, nie pamiętam żeby miały cebulki przybyszowe. Tu w grupie wsadziłam 8 a wyrosło 18. ;:138 Co lepsze z drugiej paczki wyrosło dokładnie 8 i ani jeden więcej.

Na Lilaka Krasawicę Moskwy też choruję. Nie mam na działce żadnego. Szukałam w każdej Biedronce i nie było. Ale jak widzę, chyba nie powinnam lamentować bo i tu zdarzają się pomyłki. Życzę Ci żeby zakwitła Krasavica :uszy jest piękna.

-- 29 kwi 2019, o 09:57 --

Ninia piękna kępa tulipanów. Też chciałabym w swoim ogródku Upstary. Posadziłam i Upstary i Creme Upstary i w obydwu przypadkach lipa ;:218
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasiona amarantusa i komosy ryżowej

Post »

Wiecie gdzie można kupić nasiona amarantusa i komosy ryżowej ale na siew, no nigdzie nie mogę znaleźć. Czy takie nasiona sprzedawane jako spożywcze nadają się na siew?
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Sądzę, że się nadają. Ja z takich nasion ze spożywczego czarnuszke sialam. I rośnie, i rozsiewa się trzeci rok.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tulipany cz.5

Post »

Foxowa
wydawało mi się, że zostawiłam opakowanie - ale dziś sprawdziłam na działce i okazuje się, że nie mam. Z tego co pamiętam, miały być liliokształtne dwubarwne. Nie będę już kupować żadnych "cudów" w marketach. Ale gdzie kupować, żeby mieć pewność odmian? Zamówiłam na jesieni u Czechów i też się nic nie zgadza, a sporo zapłaciłam za te rzekome nowości... Nie mówiąc o tym, że sasanki "Papageno" przeszły do mnie całkowicie zgniłe i nawet ślad po nich nie został.
Pozdrawiam
Barbara
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.5

Post »

Jesienią zamawiałem w polskim sklepie internetowym i też dużo się niestety nie zgadza. To chyba jednak jest loteria, raz trafisz, raz nie. Nikt tego nie sprawdza, więc tak jest. ;:222
zdzich
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 30 wrz 2010, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.5

Post »

Z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że warto kupować cebulki Premium w Biedronce i w Lidlu także Lovly combinations i Changing colors (dorodne i zdrowe cebule oraz zgodne odmianowo). Nie mam żadnych zastrzeżeń do cebulek kupionych w sklepie internetowym cebulekwiatowe.pl. Warto trochę poczekać z zakupem, gdyż w Lidlu i w podanym sklepie internetowym po kilku tygodniach można trafić na znaczne obniżki cen.
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.5

Post »

zdzich pisze:Z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że warto kupować cebulki Premium w Biedronce i w Lidlu także Lovly combinations i Changing colors (dorodne i zdrowe cebule oraz zgodne odmianowo). Nie mam żadnych zastrzeżeń do cebulek kupionych w sklepie internetowym http://www.cebulekwiatowe.pl . Warto trochę poczekać z zakupem, gdyż w Lidlu i w podanym sklepie internetowym po kilku tygodniach można trafić na znaczne obniżki cen.
W Lidlu przestało być dobrze...
zachęcona pozytywnymi opiniami nabyłam coś tam w kolejnych trzech latach, w ub r. głównie Blushing Lady- dla mnie przecudowna odmiana- tyle, że ubiegłoroczna zakwitła ogromnym czerwono-pomarańczowym kwiatem ( być może któraś z tych odmian "gigantycznych" )- ale ja chciałam Blushing L., co by wzmocnić grupę tej odmiany- a tak mam mix w kolorystyce nie do przyjęcia :? ( tj już nie mam - poszły do wazonu). Popularna Elegant Lady z Lidla od kilku sezonów zakwita intensywnie pomarańczowo ( lililiokształtna), a szereg innych odmian ma problemy ze zdrowym wzrostem.
Więc dobrze nie jest, choć kilka ładnych odmian stamtąd kupiłam, szkoda, że bardzo krótkotrwałe... np. American Dream..a może to nie problem odmiany, tylko procesu produkcyjnego cebulek. Ktoś ma z American Dream pozytywne doświadczenia?
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona amarantusa i komosy ryżowej

Post »

litk pisze:Wiecie gdzie można kupić nasiona amarantusa i komosy ryżowej ale na siew, no nigdzie nie mogę znaleźć. Czy takie nasiona sprzedawane jako spożywcze nadają się na siew?
Nasiona szarłatu, zwisłego i zwykłego, widziałam w sklepie firmy "Polan" czyli można je spotkać w całej Polsce. U mnie wysiewa się corocznie sam (zwisły), jest niezniszczalny - jest bardzo dekoracyjny i zawsze zasuszam niższe okazy na zimę, bo pięknie się prezentuje w suchych bukietach.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

No cóż u mnie żaden ostatni zakup z Biedronki i Lidla się nie potwierdził. Właśnie zakwitły kolejne niespodzianki, i tak tulipan exquist okazał się pełnym biskupim, a rococo strzępiastym pomarańczowożóltym. Przynajmniej tyle dobrze, że lubię takie tulipany.
Mimo złych doświadczeń skusiłam się w czwartek na clematisy. Zobaczyłam w Biedrze przecenę na kartoniki to wzięłam 4 szt. Oczywiście przy kasie okazało się, że przeceny nie dotyczą akurat tych pnączy -odłożyłam więc dwa, no i dobrze bo dopiero w domu poczytałam opinie, akurat z naszego forum, że z wielu odmian wg pudełka zakwitały wszystkim inne i to były bodajże ciągle 2 góra trzy te same odmiany.
Jeśli chodzi o narcyze, tulipany, i dalie to mi też sprawdzały się te kupione w cebulekwiatowe.pl, w liliach bywały niespodzianki.
W tym roku z kolei zrobiłam zakupy liliowo-liliowcowo-piwoniowe w Wild Lilly, Lilly garden i u Bilskich. Cebule ładne, duże jak zakwitną to podzielę się opiniami.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Na jakich stronach internetowych zamawiacie mieczyki?
Awatar użytkownika
Jaga92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 mar 2019, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Jestem ciekawa co myślicie o kupowaniu "gotowych" roślinek w marketach.
Jestem totalnie początkującym ogrodnikiem, tej wiosny kupiłam lawendę w jednym z typowo budowlanych marketów, roślinka niestety zmarniała. Powodów może być dużo od tego, że zmarzła (w międzyczasie trafiły się mrozy, a ja jako laik nie wpadłam na to, żeby ją przykryć), przez tysiąc możliwości moich błędów i innych opcji... Ale moja mamuśka od razu skrytykowała mnie, że to przez to, że kupuję takie rzeczy w marketach, że nie wiadomo ile one tam stoją, słońca pewnie nie widzą itd itd i że takie rzeczy tylko na targu/w ogrodniczych.
Zgadzacie się z takim podejściem?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja często kupuję roślinki w marketach (byliny, jednoroczne, doniczkowe) i raczej nie miałam przypadku takiego, by mi zmarniały - ale ja zawsze dokładnie oglądam każdą roślinkę - aż za dokładnie, bo mój M czasami niemalże dostaje szału jak za długo stoję w sklepie przy roślinach (zarówno pod względem żywotności, szkodników, no i przelania/przesuszenia) i staram się kupować w miarę po dostawie, choć też nie raz kupowałam roślinki do reanimacji i tylko cyklamenów nie udało mi się uratować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”