Tulipany - wymagania, uprawa,porady - dyskusje merytoryczne

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

a moje tulipany dopiero z ziemi wylazły :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Tulipany

Post »

U mnie też powychodziły, ale chyba przesadziłam z ilością i posadziłam je za gęsto. Planowałam, że zostaną w tym miejscu przez jakiś czas. Teraz jednak widzę, że będę je musiała wykopać i posadzić od nowa na większej powierzchni.
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
asiaa
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 kwie 2010, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tulipany

Post »

ibizaa nie przejmuj się u mnie też dopiero wyszły z ziemi.
Asia
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

na razie w sumie nie ubolewam az tak nad tymi tulipanami ze powyłaziły dopiero z ziemi bo moja uwaga poki co skupia sie na kwitnacych krokusach, a za nimi pojawiaja sie juz paki narcyzów wiec tulipany poszły w odstawke :;230
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tulipany

Post »

Jacku, u Ciebie w Radomiu kwitna już tulipany :shock: :shock: toż u mnie dopiero krokusy się rozkręcają
Pozdrawiam Magda
_fox_

Re: Tulipany

Post »

Południowa wystawa przy ścianie :) a więc cieplutko, a moje piaski wyjątkowo szybko się nagrzewają, w zeszłym roku jako pierwszy zakwitł *Shakespeare* już 26 marca. W tym roku sporo przesadzonych a więc kwitnienie innych odmian się opóźni.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Tulipany

Post »

u mnie tulipany będą kwitły po hiacyntach, te ostatnie już stoją w "starterach" aby zakwitnąć a tulipany jeszcze cicho siedzą, ale dzisiaj stanęłam oniemiała widokiem siewek tulipana botanicznego TARDA. W zeszłym roku pozwoliłam :wink: dojrzeć jednej "główce" z nasionami tej odmiany... jesienią były już na tyle suche że z łatwością dało się otworzyć nasiennik i rozsypałam nasionka na grządce, nawet nie liczyłam na jakiekolwiek wschody. Dzisiaj mam pole tulipanków ( co prawda są wielkości siewki pora lub późnej cebuli ale są :heja )

jutro wstawię zdjęcie nowego nabytku
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tulipany

Post »

Niektóre z moich tulipanów przymierzają się do kwitnienia, pączek już zmierza ku górze, natomiast spora część cebul wypuściła po jednym liściu równocześnie z resztą i w takim stadium jest do dzisiaj. :? "Teściowa" podzieliła się ze mną spostrzeżeniem, że ponoć taka cabulka nie zakwitnie... Czy tak im już zostanie, powinnam te cebule wyrzucić? Czy może jest szansa, że jak tego roku porządnie się wygrzeją, najedzą, to przyszłym roku uda im się wydać kwiatka? I co właściwie wpływa na taki stan rzeczy? Wiek cebuli?
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Tulipany

Post »

Z pojedynczym liściem w tym roku nie zakwitną, ale jest szansa na przyszły. Trzeba je dobrze odżywić i pozwolić, żeby cebula podrosła. Pewnie była za mała, albo miała złe warunki podczas letniego odpoczynku, bo wtedy zawiązuje się kwiat.
Pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tulipany

Post »

kajo pisze:Z pojedynczym liściem w tym roku nie zakwitną, ale jest szansa na przyszły. Trzeba je dobrze odżywić i pozwolić, żeby cebula podrosła. Pewnie była za mała, albo miała złe warunki podczas letniego odpoczynku, bo wtedy zawiązuje się kwiat.
Przechowam je jeszcze rok zatem. Szkoda by mi ich było, bo to prawie 1/3 wszystkich. :roll:
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Tulipany

Post »

Czy zbieracie nasionka z tych tulipanów niskich? Lub w ogóle z tulipanów? Mam 3 rodzaje takich niziutkich, to chyba są tzw botaniczne, i chciałabym zebrać z nich nasiona, bardzo mi się podobają. Próbował ktoś to wysiewać? :)
_fox_

Re: Tulipany

Post »

Loeb Mam sporo wysianych ale to trzeba niestety poczekać minimum 3 latka zanim raczą zakwitnąć :) A co wyjdzie z tego, zobaczymy :) Jest też sporo samosiewów / tarda, turkestański, urumiensis/
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Tulipany

Post »

Mi się nie śpieszy, mieczyki tak wysiałam w zeszłym roku, malutkie cebulki wyrosły, w tym może je podchoduję do bardziej typowych rozmiarów;) Może się wymienimy nasionami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”