Petunia z nasion cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Petunia z nasion cz.6

Post »

Tutaj część 5

Moje też podrosły:
Obrazek

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

A ja nie wysiałam, bo mi porosły takie metrowe w ubiegłym roku, ale jak patrzę na Wasze, to mi jednak żal. :evil:
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

anida, mi też niektóre porosły metrowe, ale stały w takim miejscu, że dół był zakryty przez inne rośliny. Super wyglądało, pachniały obłędnie. Miałam nie wysiewać, ale człowieka po zimie ręce swędzą, a ze je sieje się wcześnie... ;:224
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Też miałam w zeszłym roku metrowe, sterczące zamiast wiszące. Bardzo szybko zawiązywały nasiona. Obrywałam je żeby kwitły. Miałam już nie siać ale ręce zaswędziały i mam 90 petuniek :) Co zrobić żeby zwisały, a nie sterczały? Poradźcie Kochani :)
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja wysiałam petunię kaskadę, która z założenia ma być zwisająca. Miałyście może? Jestem ciekawa, czy rzeczywiście będzie zwisać na 60 cm jak zapewnia producent.
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

W poprzednim roku też wysiałam kaskadową, rosła w górę. W tym roku zrobiłam to samo. Może Tobie się uda mieć zwisające petunie :) Moje do tej pory, rosną w górę :) Dlatego proszę o rady , jak kaskadowe w domu wychować żeby wisiały, a nie sterczały? :D :D
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Zastanawiam się czy uda się takie wyhodować w domu. Producenci stosują jakieś specjalne środki. Tak jak na skarlanie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

anida pisze:Zastanawiam się czy uda się takie wyhodować w domu. Producenci stosują jakieś specjalne środki. Tak jak na skarlanie.
Wszystko zależy od nasion. Idzie domowym siewem uzyskać piękne sadzonki nie sterczące tylko zwisające.
Mnie sie nie udawalo mimo kupowanych niby nasion kaskadowych. Uszczykiwanie też zbytnio nie pomagało.
Od kilku lat kupuję sprawdzone odmianowe nasiona otoczkowane, które chyba w swoim kodzie genetycznym mają zapisane to że pięknie zwisają. Od momentu pikowania widać już różnicę jak zaczynają się krzewić. W koło równiutko, od samego pierwszego listka właściwego, bez żadnego uszczykiwania.
Moje zeszłoroczne od nasionka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ania, gratulacje! Piękne. Czyli odpowiednie nasiona i sukces gotowy. Już w tym roku za późno, ale na przyszły sezon warto zaopatrzyć się w takie nasionka.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

majka111 pisze:W poprzednim roku też wysiałam kaskadową, rosła w górę. W tym roku zrobiłam to samo. Może Tobie się uda mieć zwisające petunie :) Moje do tej pory, rosną w górę :) Dlatego proszę o rady , jak kaskadowe w domu wychować żeby wisiały, a nie sterczały? :D :D
Nie wyhodujesz, bo te stricte wiszące mają tę cechę w genach i z tego co wiem to większość nie rozmnaża się z nasion.Rozwój inżynierii genetycznej przyczynił się do wyhodowania krewniaczki petunii- surfinii.Petunia raczej będzie rosła w górę, bo pochodzi od pierwotnej formy, choć ma już wiele różnych, nowych odmian, pracuje się by były niższe, karłowe, drobnokwiatowe, a także stosuje środki skarlające.Z zebranych nasion wyjdą niestety bardziej pierwotne, czyli wyższe.
_katharsis_
50p
50p
Posty: 84
Od: 15 mar 2018, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Dobrze wiedzieć, bo liczyłam na to, że będę mieć piękny wiszący balkon. Zobaczymy co wyrośnie z moich.

A gdzie kupujecie te otoczkowane nasiona? Ja wysiałam zwykłe i powiem szczerze, że siew był średni, gdyż nasionka są mikroskopijne i kiełkowalność też nie powala, u mnie 20-70% w zależności od koloru. Najlepiej wzeszły ciemne kolory (bordo i fiolet), najsłabiej jasny róż.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Mam pytanko: czy moje petunie są już gotowe do uszczykiwania? Boję się to robić, bo nigdy tego nie robiłam, więc chciałabym się upewnić czy to już :)


Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Nie, nic nie musisz robić, moje teraz tak samo wyglądają, nie uszczykuję, sadzę po 3 sadzonki do doniczki, albo niewielkiej skrzynki i ładnie wyglądają, same się krzewią po pewnym czasie.Zresztą żeby cokolwiek uszczknąć musi być wyraźny pęd (łodyżka), bo inaczej zniszczysz więcej niż sam stożek wzrostu i wzrost zostaje zahamowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”