Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dzięki Basiu! Mistrz Stanisław twierdził, że już nie ma u siebie tej dalii, a tu proszę - jest! :tan
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
bywają odmiany, które "znikają" u Stanisława z różnych przyczyn, czasami pozbywa się ich przez pomyłkę w numeracji - za to odnajdują się u innych miłośników dalii i, jak sam na pewno doświadczyłeś, Stanisław czasem prosi o ich "zwrot"... można wtedy wymienić na coś interesującego :;230
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

:wit :wit :wit

Dopiero koniec stycznia i do sezonu daliowego jeszcze daleko...
Ale niektórzy hodowcy i kolekcjonerzy, w tym Stanisław, już szykują się do sezonu.
Stanisław skończył inwentaryzację. Powoli przygotowuje się do wysyłki - w pierwszej kolejności oczywiście do swoich przyjaciół -hodowców, ale wkrótce również do nas...Zanim to nastąpi zapraszam do daliowego ogrodu Rity Zala na Łotwie. Na pewno coś z piękności daliowych przez nią prezentowanych
znajdzie się w następnym sezonie u Stanisława. Warto się im przyjrzeć... Ja dostrzegam tam parę "cukiereczków' wartych uwagi!

https://www.youtube.com/watch?v=R2Zp8Zaf5-U
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam wszystkich miłośników dalii.Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu,ale dopiero dziś piszę pierwszy raz i również dziś się oficjalnie zalogowałam :) Proszę o poradę dlaczego nie mogę wejść do wątków sprzedażowych ?Chciałabym móc podzielić się swoimi daliami :) Zbieram je od 15 lat kolekcja nie jest imponująca liczy ok 35 szt różnych kolorów,ale w mojej miejscowości nie ma chętnych na wymiany,a nawet trudno komuś oddać podzielone karpy bo jak niektórzy twierdzą jest z nimi za dużo zachodu bo trzeba wykopywać.Dalie które mam są częściowo po mojej babci,zakupione na targach ogrodniczych bądź są spadkami po osobach które likwidowały swoje małe kolekcje.Chciała bym się dowiedzieć czy macie jakieś porady jak np przyspieszyć kwitnienie bo u mnie kwitną dość późno a niektóre w zeszłym roku nawet nie zdążyły zakwitnąć(słyszałam o wysadzaniu w doniczki ale nigdy nie praktykowałam),czy stosujecie jakieś nawozy po posadzeniu( ja używam tylko kompostu do dołka w którym umieszczam karpy),czy moczycie karpy w jakimś środku grzybobójczym przed posadzeniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi na to morze pytań.

Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.
Tutaj uzupełniający dotyczący sekcji ogłoszeń.
Iwona
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Można dostać zawrotu głowy. Niby jest już tyle odmian ale po tym filmiku nie zasnę. Pan Staszek musi zadziałać i sprowadzić tę piękności od tej Pani zwłaszcza odmiany takie jak:
Harisma
Razzle Dazzle
Table dancer
Anna S.
Imera
Break Out
Gita
Sternsnuppen
Wolmar
Bellino
Apelsni Sniega
Patnotz
Bajka jak dla mnie .
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Przemku,

Break Out - 427
Apelsini Sniega - 333

Reszty faktycznie nie ma jeszcze, a coś by się przydało. Mnie podobają się zwłaszcza te o ciemnych liściach. Trzeba przyznać, że p. Rita Zala ma rękę do tworzenia nowych przepięknych odmian daliowych. ;:224 ;:180
Stanisławie, zrób coś - najlepiej jak wyślesz liścik na Łotwę, albo jakiś telefon wykonasz ;:108 - póki jest jakaś szansa zdobycia tych piękności...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu tak podejrzewałem że Apelsini Sniega jest u Pana Staszka ale nie byłem pewny. Miejmy nadzieje że w niedalekiej przyszłości zawitają i u nas. Odmiany o ciemnych liściach również niesamowite. Ta Pani ma smykałkę do tworzenia piękności i dobrze . Każdy to docenia. Póki co już luty i kolejne spore opady . Zawsze to jakaś wilgoć dla ogrodu. Może nowy sezon będzie normalniejszy od tego poprzedniego. ;:304
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

:wit
Wiosna zagląda do naszych ogrodów, z czego się trzeba cieszyć i wykorzystywać wszystkie możliwe chwile do przygotowania się do sezonu, także daliowego.
Stanisław korzysta skwapliwie ze słonecznej i ciepłej pogody. Intensywnie naprawia i ulepsza inspekty do podpędzania sadzonek, przygotowuje podłoże, nawozy i ziemię... a w wolnych chwilach przygotowuje etykietki, szykuje paczki do wysyłki, rozgląda się za nowinkami. Pracy jest dość!

A co słychać u Was? Zaglądacie do swojej przechowalni? Jak oceniacie przezimowanie karp? Za trochę ponad miesiąc będzie można już robić pierwsze nasadzenia, o ile aura nie spłata nam figla :lol: czego wykluczyć nie można... Kto ma miejsce na sadzonki w domu już może karpy podpędzać i za niedługo sadzonkować! Z nowych sadzonek rosną najpiękniejsze i najdorodniejsze daliowe kwiaty! No i pozyskacie zdrowe, ładne karpy, którymi możecie podzielić się z przyjaciółmi!

Jak pozyskiwać i sadzić daliowe sadzonki?

https://www.youtube.com/watch?v=6-LsEzhEuVY

https://www.youtube.com/watch?v=cfcno1sajnQ

https://www.youtube.com/watch?v=j0Dm3K3Fkpc
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja dzisiaj poprzeglądałam swoje dalie. Jak na razie wszystkie dały radę w piwnicy. Niektóre już wypuszczają łodyżki.
Trzeba je usunąć, czy pozwolić im rosnąć?
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Aniu,
jeśli nie masz w planie podpędzania karp na sadzonki, to usuń kiełki, bo i tak nic z nich nie będzie - zgniją lub połamią się, więc teraz niepotrzebnie osłabiają bulwę. Karpy posadzone do ziemi w odpowiednim czasie i tak wypuszczą nowe kiełki z ukrytych oczek, urosną i pięknie zakwitną.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dziękuję za pomoc.W takim razie wyłamię łodyżki i poczekam do sadzenia na kwiecień.Nie mam miejsca na podpędzanie.
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Jak kiełki nie są zbyt wybiegnięte, ja bym nie wyłamywał. Można przesuszyć nieco karpę, wtedy przestana rosnąć. Na świetle też rosną wolniej. Czasem trudno o kiełki w karpach.
Pozdrawiam

Karol
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”