Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Popadało i od razu lepiej to wszystko wygląda..

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kilka wcieleń tej samej dali - kolejne kwitnienia na przestrzeni kilkunastu dni..od ciemnej różowołososiowej do kremowo-białej...

Hagoromo Kujaku
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
stecedanuta57
50p
50p
Posty: 68
Od: 25 sty 2016, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witajcie
Widzę że forum daliowe coraz bardziej się rozkręca. Dalie piękne, niektóre odmiany widzę pierwszy raz. U mnie na Podkarpaciu susza trwa, od trzech tygodni nie spadło ani kropli deszczu. Moje dalie mają się coraz lepiej. A to wszystko zasługa studni, która napełnia się codziennie po brzegi a ja mogę ją wykorzystać po podlewania. Wiosna była u nie bardzo słaba ale teraz wszystko kwitnie w pełni. Chciałoby się powiedzieć "chwilo trwaj".

Pan Stanisław prezentuje nowe odmiany. Czy zna ktoś numery katalogowe ?

Mam kilka odmian bez nazw. Proszę o pomoc w identyfikacji
nr 305 - czerwona zawieszka
Obrazek

321v
Obrazek

38 lub 3B
Obrazek

Basiu a ta od Ciebie - nie znam nazwy ponieważ z jednej strony zawieszki jest Coriallo Bonne Etoile? a z drugie Shiranui?
Obrazek
Obrazek

Proszę o pomoc w identyfikacji
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kolejne przemiany... taką obserwuję po raz pierwszy- Hi Mangetsu, jeszcze wczoraj w sposób typowy cały czerwony dziś rozjaśnił się do prawie kremowego w części okwiatu...
Obrazek

Obrazek

Aroldessa też straciła intensywność swojej barwy.... pewnie to przez te upały

Obrazek

Upały nie służą tez Pink Surprize.. mało kwiatów, i nie całkiem dobrze wykształcone ( ten jeden ze znośniejszych)
Obrazek

Hapet Daydream też ma nieco pod górkę, dopiero teraz zaczyna kwitnąc, kwiatki początkowo malutkie, teraz już lepiej, ale takie jakby spłaszczone...
Obrazek

Lepiej radzi sobie jego towarzyszka(NN), kwitnie obficie nie przejmując ę suszą
Obrazek

Ta rozwijająca się piękność na razie bez imienia - to jedna z tych co była beznumerkowa (bądź rozebrała się z numerka - dwa fruwały luzem w paczce, jeden to Tartan, a drugi..no własnie :roll: ... ale wiem gdzie go szukać 8-)
Obrazek

Hagoromo Kujaku...w tej wersji ;:167
Obrazek

Orchid Lace.. nie tylko cudny ale i całkiem obficie kwitnie...


Obrazek


Obrazek

Smarty
Obrazek

Skipley Grande ( wg. etykietki.. jeszcze nie weryfikowałam)

Obrazek

Enyo? ( bardzo płaska, ciężka, ciągle pochylona do ziemii)
Obrazek

Hapet Orange Ciril
Obrazek

Wyn's Honey Dream ( o ile czegos w nazwie nie pokręciłam pisząc z pamięci)

Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Moje dalie dziękują za miłe słowa :D

Adawi co to za piękności?
adawi pisze:
Obrazek

Obrazek
U mnie też kwiaty mocno wyblakły przez ostatnie upały. Choćby Enyo... Zrobiła się "blado ceglasta"... :(

Obrazek
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Narine
Ta pierwsza też się nadaje do opowiesci o przemianach i to jeszcze jakich :shock:
Zaczynała tak: ( i średnio mi się podobała)

Clearviev Magic - nowinka tegoroczna

Obrazek

A kolejnego dnia zszokowała mnie widokiem takim jak na zdjęciu, które cytujesz. jest ogromna, z tych koło 25-30 cm. Druga to Ferncliff Inspiration, też się rozjasśnił...

A to wyblaknięcie daje w wielu przypadkach ciekawy efekt, np. Hi Mangetsu w tej wersji wygląda bardzo ładnie, nie mówiąc o Hagoromo K. - mam nadzieję , że u tego to rozjaśnienie do kremowego, z różowym środkiem , to wersja docelowa, przecież taki główne jest na zdjęciach w katalogach...
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Zaliczyliśmy z Jackiem największą tegoroczną wystawę w Dolni Roveni. Zastępcza za zamek Pardubice, który jest w harmonogramie.
Ogólne wrażenia pozytywne, wystawców było 13. Pierwsze 10 fotek jest z naszej ekspozycji. Pozostałe innych wystawców, natomiast odmiany ostatnie to są moje chciejstwa.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Piękna wystawa ;:63 , ale zero informacji o wygranych - mam nadzieję, że chociaż jeden z tych pięknych pucharów został przywieziony do Polski...
Łączę się z Tobą Stanisławie w chciejstwach, ale na widok Hapet Wow i Maslomis (nie jestem pewna czy tak się pisze) ślinka cieknie mi po brodzie ;:14
Jeśli chodzi o chciejstwo Islander, to, otrzymane od Kasi Vimen w tym roku, rośnie wśród moich dalii, ale przyznaję, że rośnie średnio i pomimo moich starań ma na razie ok. 50 cm i ani jednego pączka... Na Masurao to musisz liczyć od innych miłośników dalii, bo ja nigdy nie miałam, ale na pewno ktoś ma... Reszta chciejstw bardzo godna uwagi, ale jak się do nich dobrać to nie mam pomysłu - chyba musisz znaleźć coś extra to zaproponowania w zamian ;:306
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Oj faktycznie cuda ;:oj Maslomis, Masurao, Hapet Wow i Spartakus Purpur. I jeszcze Mas Marie. Jakby co miejsce mam :D - muszę tylko dopracować walkę z chwastami... Basiu u mnie też jeszcze ani widu ani słychu Islandera - a posadziłam chyba 5 karp. Nie pamiętam, zeby to była jakoś specjalnie późna odmiana, ale chyba mocno reaguje na złe warunki i pewnie w tym roku susza mu dopiekła. Moje niektóre dalie mają moze z 5 cm wysokości i wygląda na to, ze nie mają zamiaru więcej rosnąć. A kilka ma tak ogromne kwiaty, jak nigdy dotąd. A wszystkie są na jednym poletku, wiec warunki niby takie same.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu,
u mnie to samo - niektóre kwitną całkiem inaczej niż w ubiegłych latach, a niektóre stoją w miejscu jak zaklęte... Może rzeczywiście jest to kwestia przystosowania do upałów - jedne znoszą gorąc lepiej inne gorzej - najniższa dalia u mnie ma w tej chwili wysokość 5 cm i nie może się wykokosić ani o centymetr w górę - to trzeba będzie chyba na straty odpisać, bo przecież nie jest w stanie zbudować żadnego systemu korzeniowego... Takich mam kilka. Inne zbudowały jakiś krzaczek, ale nie zakwitną na pewno ;:185
Kasiu, jeśli kwitnie Twoja Coriallo Bonne Etoile to proszę wstaw zdjęcie

Danusiu,
pierwsze zdjęcie - Mingus Harry L.
drugie - Erato
nr 38 - nie wiem, co to jest
a ta ode mnie to chyba jednak Shiranui
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Nasz Mistrz po raz kolejny zadziwił Czechów swoimi daliami, które nie mają sobie równych ;:180 A takiej wystawy jak w Dolni Roveń k/Pardubic możemy tylko pozazdrościć. Pomimo koleżeństwa i zażyłości między kolekcjonerami jest też zdrowa rywalizacja i dążenie do perfekcji, zarówno w dziedzinie uprawy dalii, tworzenia nowych odmian jak i prezentacji, wyboru tych najpiękniejszych. A oto wystawa widziana z mojej perspektywy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florku przedostatnia to Polka?

Basiu moja Coriallo Bonne Etoile zginęła już jakiś czas temu. A kwitła tak:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu,
wydaje mi się, że tak - to odm. Polka, ale może niech Florian to potwierdzi, bo widział na żywo.
Szkoda Coriallo Bonne Etoile - nie wiem, czy Stanisław jeszcze ją ma - ja lubię francuskie odmiany, a tych teraz jak na lekarstwo - coś się załamało we francuskiej hodowli dalii - a ja wciąż liczę na to, że pojawi się gdzieś u kogoś odm. Idylla ...
Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”