Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wczoraj spotkała mnie miła niespodzianka.Otóż, forumowy kolega Tomisiu, przekazał mi od Stanisława zdrowe, okazałe sadzonki dalii .Miałam okazję " pochwalić " się swoimi osiągnięciami" ogrodniczymi i przy kawce
chwilę porozmawiać.
Stanisławie, Tomku - dziękuję ;:167
Od wczoraj , siedzę w katalogach i necie - przy ustalaniu odmian.Każda sadzonka ma pomysłowo zrobiony identyfikator, co pokażę na fot.Problem polega tylko na tym, że wiele odmian jest spoza tegorocznego katalogu.
Mimo, długoletniej przygody z daliami, z niektórymi odmianami spotykam się po raz pierwszy i to jest
ekscytujące.Jeszcze raz wielki ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Lodziu,
zazdroszczę tak pięknych sadzonek - z takich na pewno będą już w tym roku wspaniałe kwiaty, a jak się o nie dobrze zadba, to urosną dobre karpy, które przetrwają zimę - przecież Stanisław w ten sposób corocznie pozyskuje setki karp...
Był czas, że i do mnie docierały odmiany w takich właśnie doniczkach, zrobionych przez Stanisława, iale teraz nie ma kto ich przywieźć do Krakowa... Otrzymuję więc sadzonki kurierem - bez doniczek, ale zmyślnie zabezpieczone i zapakowane w paczce. Mam nadzieję, że i w tym roku do mnie dotrą, to też pochwalę się fotografią. Co do zweryfikowania odmian, to doradzam telefon do Stanisława - on ma wszystko spisane w swoim "magicznym" zeszyciku! Tomek zresztą się nim posłużył, przy wyborze odmian dla siebie. Najlepiej więc jest wybrać się do Ptaszkowa, na pole Stanisława i pobuszować, z zeszycikiem w ręku, po inspektach. Jedyna trudność to że sadzonki nie są ułożone kolejno wg numeracji... jednak mając zeszyt Stanisława i trochę czasu, można wyszukać swoje upragnione rarytasy.
Lodziu, życzę, żeby dalie z sadzonek udały się najpiękniej!
Teraz czekam niecierpliwie na relację Tomka z wizyty w Ptaszkowie...
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja co roku obiecuję sobie wyprawę do Ptaszkowa i co roku coś staje w poprzek... W tym roku też niestety się nie uda. Tak więc pozostaje mi też zazdrościć Lodzi ;)
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Uff, nadrobiłem zdalne życie.
Przepraszam, że tak długo zwlekałem z relacją, ale realny piątek w Ptaszkowie i Legnicy pomieszał mi obowiązki w wirtualnym świecie.
I także w tym trudnym roku udało mi się dotrzeć do naszego Mistrza. Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Obrazek
Tematów do obgadania było tak dużo, że aż maseczki opadały, ale dystans społeczny zachowywaliśmy (choć nie byliśmy doinformowani czy to zalecenia, czy nakaz) - gdzież mi tam do Mistrza.
Obrazek
Jestem już kolejną wiosną u Stasia, ale rozmiar jego działalności wciąż mnie zadziwia. Ile tu włożonego trudu, aby to setki karp posadzić, ukorzenić tysiące sadzonek, aby mimo przymrozków ta praca nie poszła na marne. Ale ten wysiłek daje dużo radości Stasiowi a i nam także.
Obrazek
Stanisław nie ustaje w zdobywaniu nowości. W tym roku nowinki dotarły nawet z Ameryki, a zadomowiły się tak:
Obrazek
i pewnie wkrótce zobaczymy nowe amerykańskie kwiaty.
Przyjechałem spotkać się, ale oczywiście trochę sadzonek też wziąłem, a ponieważ wybór odmian u Stasia jest chyba największy na świecie, trudno było powiedzieć stop. Teraz muszę zastanowić się gdzie posadzić nadliczbowe dalie.
Basia wspomniała legendarny zeszyt. Tak, jak przyjeżdża się do Stanisława, to można do niego zerknąć i zidentyfikować dalie z nieznanymi numerami. Ja na bieżąco notuję numery i odpowiednie nazwy i w zasadzie nie mam "niespodzianek".
Vimen niczego nie odkładaj. Jedź do Ptaszkowa. ;:71 Latem jak kwitnie daliowy las, niezapomniany widok. Żadne zdjęcie tego nie odda. Można chodzić po polu cały dzień, oglądać, notować, marzyć ....
Na zakończenie wizyty zawsze jest obiad. A potem przyjemne obowiązki. W tym roku Stanisław poprosił mnie o dostarczenie sadzonek dla Lancety. Na zdjęciu pokazała tylko fragment przesyłki, było tego więcej :D
Obrazek
A w Legnicy też przemiłe spotkanie. Przede wszystkim poznałem Lancetę, porozmawialiśmy o daliach, ogrodach i ....
A na zakończenie niespodzianka, dostałem prezent, pięć sadzonek pomidorów, w tym trzy Dwarfy. Tegoroczne pomidorowe marzenie spełniło się. Dziękuję
Jaki to był miły piątek. Dziękuję Wam.
Tomek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Tomku,
relacja fantastico :!: ;:215 Serdeczne podziękowania!

Sadzonki jak widać się robią (rękami i plecami Stanisława), niektóre już rosną i nawet wędrują do nowych właścicieli... Dobrze jest mieszkać blisko Ptaszkowa... "Amerykanki" idą powolutku, ale to i tak cud, że doleciały pomimo pandemii... (Danusiu ;:138 , ;:167 ). Jest nadzieja, że pojawi się jakaś extra odmiana?

Stanisławie!
Maseczka, w połączeniu z kapelusikiem, rękawiczkami i okularami, bardzo twarzowa, ale nos odsłonięty - oj,oj... ;:222 - dobrze, że zachowaliście chociaż ten dystans... Jednak, ze względu na włożony trud w przyszłoroczne upiększanie naszych ogrodów, przymykamy oko na niedopełnienie zaleceń... Dalie najważniejsze! A kolekcja odmian to chyba rzeczywiście największa w Europie ;:224 ;:180
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Małe sprostowanie do fragmentu relacji Tomisia cyt...."Na zdjęciu pokazała tylko fragment przesyłki, było tego więcej"....Z zasady nie pokazuję wszystkiego :D , ale tym razem pokazałam wszystko , ze względu na osobę Mistrza. Na zdjęciu całość sadzonek przekazana mi, czyli 100 % .Tomka, zmylił układ 2 opakowań
z sadzonkami, które połączyłam ze sobą do zdjęcia.... ;:224
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Przepraszam. Zbyt pobieżnie obejrzałem zdjęcie.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Stanisławie!
Mam kilka tajemniczych sadzonek od Ciebie. Pozwolę sobie podać numery do identyfikacji:
566
537
569
127
111
321
Resztę rozszyfrowałam, choć nie wiem czy bezbłędnie ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Miłko,
566 - Fudo Maru
537 - Hapet Jewel
569 - White Alvas
127 - Truly Scrumptious
111 - Silver Wedding
321 - Erato
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ale super! Jesteś szybsza niż błyskawica! Już oczyma duszy widzę je wszystkie kwitnące!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Miłko,
Stanisław odebrał telefon, zajrzał do swojego magicznego zeszyciku... 30 sekund... i po sprawie!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Tomku wiem, co przeżywasz, będąc w raju Mistrza. Ja mam to za każdym razem - zdumienie ilością, zachwyt pięknem, podziw pracowitością i trudem, jaki trzeba było włożyć w zbudowanie i rozmnażanie tak ogromnej kolekcji ;:180
Ale sadzonkowanie wciąga. Więc trochę rozumiem Mistrza, że nie może się powstrzymać przed rozmnażaniem dalii i zdobywaniem wciąż nowych ;:223
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florku mam nadzieję, że zobaczę i Twoje nowe, ogromne pole. Może to będzie przedsionek raju?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”