Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wykopane :!: ;:1 Teraz tylko oczyścić, podzielić, spakować i do przechowalni zatargać. Nadchodzi chyba czas, aby definitywnie zamknąć sezon ogródkowy...Zima nadchodzi wielkimi krokami... aha! Przecież jeszcze to i owo trzeba okryć, ale to dopiero po większych przymrozkach...
Jak tam u Was? Kończycie? Stanisławowi zostało jeszcze pół rzędu do wykopania i też będzie miał fajrant... w polu, bo zaraz rozpocznie robótki inwentaryzacyjne i rozsyłanie katalogu. Trochę nowości będzie, oj będzie! Zwłaszcza w odmianach dekoracyjnych!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu,
same dobre wieści.
Wiem jak wyglądają rządki Stanisława - dzisiaj powinien postawić "wiechę" na polu :wink:
Ja też zakończyłam wykopki....

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja wykopałam wszystkie w sobotę. Mama pościnała łodygi, a ja leciałam za nią z widłami i wykopywałam. Potem jeszcze umyłam. A wieczorem jęczałam z bólu i ruszyć się nie mogłam... Teraz tylko zapakować. No i cały czas się zastanawiam jaka ta zima będzie. Ale chyba przywiozę je na zimę do Warszawy - piwnica w bloku cieplejsza niz nieogrzewany dom. Może wreszcie uniknę tak dużych strat jak przez ostatnie dwie zimy :? No i trzeba zacząć wybierać na przyszły sezon :D A jak pisze Basia - będzie w czym :D
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam!
Jak zdobyć katalog dalii od p.Stanisława?...Jestem też z tych zarażonych "ostrą daliozą" i marze o powiększeniu swojej kolekcji.
Po przejrzeniu dotychczasowych zdjęc dalii p.Stanisława i nie tylko ...mam długa listę "chciejstw".
A teraz marze o przejrzeniu aktualnego katalogu i zredukowaniu tej listy, bo inaczej musiałabym obsadzić kilka sąsiednich działek.
Pozdrawiam! Daliomaniaczka Izabela
PS.W załączeniu moje 3 ulubione, ale mam ich więcej....a to ostatnie zdjęcie to jest jeden krzaczek.

https://images82.fotosik.pl/897/8a463603fd3c035fmed.jpg
https://images82.fotosik.pl/897/a919305c87842830med.jpg
https://images83.fotosik.pl/895/4f7b10dbece0d415med.jpg

Zdjęcia zamieniłam na linki, aby nie mylić dalii jak w temacie wątku.Iwona
Do prezentacji swoich dalii(nie Stanisława) mamy ten wątek.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Nie wierzę, że to ostatnie zdjęcie, to jeden krzaczek ;:185 Musiało być wrzuconych do dołeczka kilka "kartofelków"... jak dla mnie zbyt duża rozbieżność kolorystyczna w poszczególnych kwiatach...
A katalog będzie wkrótce, pod koniec listopada może? Napisz do Stanisława na pw.
Pozdrawiam
Barbara
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

A te ostatnie trzy tak różne kolorystycznie dalie to naprawdę jeden krzaczek dzisiaj je wykopałam i złapałam się za głowę jak
ładnie się rozrosła karpa tej dalii. Podobnych "wybryków kolorystycznych dalii miałam kilka.
Niestety nie przywiązywałam nigdy wagi do nazw odmian i nie mam ich nazw, chociaż do niektórych mam pewne typy
po przejrzeniu zdjęć w katalogu i zdjęć dali wszystkich którzy prezentują swoje piękności podpisane nazwami.
W załączeniu jeszcze jedna dalia z różnymi kolorami kwiatów, albo jeśli uda mi się wkleić to coś innego.
https://images83.fotosik.pl/895/c15ee9b7c8afb46amed.jpg
Zmoderowano(to nie jest wątek handlowy) i poprawiono pisownię(regulamin).Iwona
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu!
Kusisz nowościami, a ja już nie mam miejsca :cry:
Marta
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dalia od Stanisława.Tegoroczny nabytek.Myślałem że ma tabliczkę z opisem przy bulwie ale nie.
Czy to Kawa biraki?


Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Raczej nie jest to Kawa-biraki... ona nigdy nie jest aż tak "potargana" ...
Z odm. kaktusowych "potarganych" (incurved cactus) najbliżej jej chyba do Reiryu albo do odm. Alauna Alfama ...
Nie wykluczyłabym też odm. Shinkyoku chociaż w zasadzie ta odmiana ma odcień purpurowy z domieszką fioletu, ale w jesiennej odsłonie mogła trochę zblednąć... Nie podajesz wielkości kwiatu, co troszkę ułatwiłoby zadanie...

Marto,
może któreś z Twoich odmian już Ci się troszkę opatrzyły i warto przekazać je dalej? Tym samym dałoby sie odnowić troszkę kolekcję. Ja tak robię...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kochani ja już też od dwóch tygodni po wykopkach. Mokro strasznie było pogoda zmieniała się co chwilę ale udało się. U mnie też już problem z miejscem do sadzenia ale cos do wiosny wymyślę.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja dzisiaj wykopałam już swoje Dalie 13 szt. ale muszę w przyszłym roku podzielić karpy na mniejsze bo w tym roku dzieliłam na pół lub wcale i tak porosły że miałam problem z wykopaniem a potem natargałam się okropnie od parkingu do piwnicy. :?
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

I moje też wreszcie wykopane, oczyszczone i podzielone - dziś powędrowały do piwnicy. Koniec - może nadejść zima.Ale ostatnie 3 tygodnie były hardcorowe... Jestem szczęśliwa, że mam to już za sobą!
Uważajcie z podsuszaniem dalii. Zostawiłam kilka, które miałam do rozdania na zewnątrz pod domkiem i nie zwracałam na nie uwagi... Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam, że karpy prawie całkowicie wyschły ;:oj Stanisław twierdzi, że tak się dzieje, gdy "pletivo" jest rzadkie tzn. gdy tkanka, z której zbudowana jest karpa jest nadmiernie wodnista. Fakt, że jesień była mokra, zwłaszcza wrzesień - nie przesuszajcie więc zanadto karp, ale też trzeba uważać, by nie były nazbyt mokre, bo łatwiej wtedy gniją. Jednym słowem w tym roku trzeba częściej i dokładniej kontrolować ich stan w podczas przechowywania
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

:wit :wit
Wszystkich niecierpliwych daliomaniaków i dalioholików odsyłam po informacje do wątku sprzedażowego ;:180
Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”