Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dalie coraz piękniej rosną i lada chwila zaczną nas zachwycać kwiatami. Ale chyba nie będzie gdzie ich prezentować, bo odwoływane są kolejne wystawy kwiatowe. Ostatnio dotarła do Stanisława informacja, że wystawa w Trutnovie nie odbędzie się w tym roku z powodu pandemii. Nic nie wiadomo o planowanej wystawie dalii i mieczyków w Rybniku - zwykle odbywała się około połowy sierpnia, ale czy uda się ją zorganizować w tym roku? Koledzy ze Śląska - co wiecie na ten temat?
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Termin wystawy dalii w Rybniku został zmieniony na 29-30 sierpnia jeszcze przed koronawirusem. Ale do dziś urząd jak i teatr, gdzie wystawa ma miejsce, nie wyrazili zgody, bo i obecne przepisy na organizowanie takiej imprezy nie pozwalają. Trzeba się więc liczyć, że i u nas wystawy nie będzie. A dalie możemy prezentować tutaj czy w innych miejscach w necie 8-)
Zakwitła u mnie pierwsza dalia od naszego Mistrza:
Baby Fialova
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
czy to na pewno Baby Fialova?

Stanisław prezentował ją tak:

viewtopic.php?p=5631814#p5631814

(wys. 35-40 cm średnica kwiatu: 5 cm)

Ale może zdjęcie jest zrobione z bliska?
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wystartowała "Pani Leokadia" .

Obrazek

Obrazek

Sombrero, w pełnym rozkwicie.
Obrazek

Tisa i Ruskin Diane - skromnie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Sporo pada to podlewa - także chwaściska, których widzę całą moc... Ale dobrze Wam idzie, Stanisławie - bo ta Pani w kapelusiku, mam nadzieję, pomaga, a nie tylko nadzoruje? ;:306
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basia - zgadza się prawie wszystko, jeśli chodzi o 'Baby Fialova' - wymiary, układ płatków, a zdjęcia różnią się tylko odcieniem różowego, bo pewnie były robione w innym oświetleniu i innym aparatem. Zresztą mam ją od Mistrza :;230
A Mistrz wytrwale pieli, bo nie tylko dalie pięknie rosną ale i chwasty :twisted: Więc szacun ;:180
U mnie podobnie - w górę pną się dalie, a ja walczę z chwastami. I rozpoczął się czas nawożenia. Ale radość wielka, bo pierwsze dalie kwitną:
'Ada's Atraction'
Obrazek

'Acapulco'
Obrazek

'Dana Medřická'
Obrazek

'Dzivite' (dzięki Basiu ;:196 )
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie - wiadomo - przekłamywanie kolorów przez aparaty - stała nasza bolączka. Jeśli wymiary się zgadzają i kolorystyka - to pozazdrościć nabytku. Ada's Atraction też extra jest. U mnie oplewione, ale tylko jeden raz, paliki wbite, ale jeszcze nie podwiązuję, bo nie są nazbyt wysokie (dalie, oczywiście). Pąków zaledwie kilka. Podpowiedz coś w kwestii nawożenia, bo na pewno wszyscy są ciekawi, co trzeba zrobić, żeby dalie były jeszcze piękniejsze... A Dzivite w rzeczywistości jest jeszcze piękniejsza - trudno uchwycić kolory - znów te urządzenia fotografujące pozostają niedoskonałe...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu, o nawożeniu napisałem już na poprzedniej stronie więc nic nowego nie wymyślę.
'Dzivite' na pewno jeszcze piękniejsza niż na zdjęciu tym bardziej, że zgubiłem nieco ostrość. Ale już rozwijają się kolejne pąki i jest rzeczywiście sprinterka, bo już osiągnęła 1,5m wysokości!
'Ada's Atraction' rzeczywiście piękna i co istotne - krępa, do 90 cm. Ale trudno mi ją rozmnożyć.
'Golden Scepter'
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
określając bliżej Twój sposób nawożenia:
obornik koński na start przy sadzeniu (?), gnojówka (z pokrzyw?) w trakcie wzrostu, niebieski kristalon na końcu (przed kwitnieniem?), a polifoska to która, kiedy i ile?
Chodzi mi o uściślenie kiedy i w jakiej ilości stosować te nawozy, bo trochę tego wymieniłeś, jednak niezbyt precyzyjnie...
Pozdrawiam
Barbara
stecedanuta57
50p
50p
Posty: 68
Od: 25 sty 2016, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam wszystkich w nowym sezonie.
U mnie na Podkarpaciu "bida" - leje i leje - końca nie widać. Jest tak mokro że nie mogę wejść żeby opielić, tonę po kostki. Jak trochę osuszy w jeden dzień to następnego dnia znowu doleje. Choroby grzybowe atakują wszystkie nasadzenia (nie tylko dalie). Ostatnio nie padało dwa dni więc udało mi się zrobić porządek w daliach.
Obrazek

Tutaj niestety nie mogę jeszcze wejść
Obrazek

Na pocieszenie ;:138 zakwitła mi pierwsza odmiana pod nazwą Spica. Według opisów to jest odmiana parkowa 8/60 a u mnie jest wysoka i kwiaty dużo większe
Obrazek

Basiu :wit ta Pani w kapeluszu u Pana Stanisława na polu - to ja - nie poznałaś mnie ;:306
Chciałam pomóc ale coś kręgosłup zrobił się sztywny

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Danusiu,
sorry :!: - że też nie rozpoznałam Twojej nienagannie smukłej sylwetki ;:185
Ta biała dalia (nie Pani) to może jest Beret Joy albo Kokyo-no-sora - na pewno nie Spica, bo ona jest niska.
Ale masz zadbane dalie ;:oj - oplewione, podparte, podwiązane ;:333 Pozazdrościć!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu, obornik koński wiadomo - do dołka pod dalie. Gnojówkę z pokrzyw dodaję do wody podczas podlewania dalii. Podobnie kristalon w ilości podanej przez producenta. Gnojówka i kristalon w trakcie wzrostu w lipcu i sierpniu. Polifoskę sypię tylko pod sadzonki zielne tak po łyżce pod krzaczek raz w lipcu i raz w sierpniu. Teraz jeszcze karpy dostały azofoskę w granulkach, bo przy takiej wilgotności ładnie się rozpuszcza. Więc kristalonem nawiozę tylko raz. Podlewam nim nie dolistnie ale doglebowo.
'Chateau d'Urville' od naszego Mistrza z tego roku:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”