Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi,

Bed Head jest dalią w kolorze pomarańczowym, natomiast Twoja ma wyraźnie różowy kolor. Myślę, że to może być odm. Olga

http://dahlia-catalog.blogspot.com/2013 ... g-o-s.html
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

A, Olga! miałam taką w tegorocznej partii, ale nie wystartowała....
A ta ma trudny kolor do opisania, taki raczej różowo łososiowy , z wyraźnymi rozjaśnieniami końcówek..
No to będę ją obserwowała w kierunku Olgi

A ten fioletowy, co to przypominał mi Imperial Wine ale nie miał ząbków, własnie zaczyna te ząbki dostawać, kilka aby, ale ma...

No i tak sobie podglądam, emocje jak na rybach...
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu
Swego czasu od Rity otrzymałem jako Purple Pearl - ale jej nie rozszyfrowałem-liść jest ciemny.



Obrazek


Obrazek

Hapet Mosaik


Obrazek


Obrazek

Hapet Cupido


Obrazek


Obrazek

Yuubi


Obrazek


Obrazek

High Fleyer


Obrazek


Obrazek

Megan Dean


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Stanisławie,
mnie się wydaje, że ta odmiana Rity to będzie może Gita - sprawdziłam na jej filmach z daliami. Drugą w tym kolorze i z ciemnymi liśćmi jest Sančo, ale tę miałeś już wcześniej i ma chyba troszkę inny kształt i wielkość kwiatu.
Ja zamawiam i jedną, i drugą. I jeszcze poproszę mnie wpisać na listę oczekujących na Yuubi - słodki lizaczek ;:92
A od Rity to jeszcze parę odmian by mi się marzyło... Czy można u niej zamawiać? - Łotwa jest też w Unii i nie powinno być problemów fitosanitarnych z wysyłką - kwestia, czy Rita zrealizowałaby zamówienie z Polski...
A High Fleyer i Megan Dean też cudne są... Chyba muszę znaleźć jakiś patent na sadzenie piętrowe :;230
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Lipien
500p
500p
Posty: 502
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Siewka Petera średnica 20 cm

Obrazek


Obrazek

Thelma Clements


Obrazek


Obrazek

Ac Kuntz


Obrazek


Obrazek

Niezgodna z Glamour Girl


Obrazek


Obrazek

Satokagura

Obrazek


Obrazek

Carmen Alexandra


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

:wit
Coraz więcej chciejstw :;230 Siewki od Petera coraz ładniejsze pokazujesz - gorączkowo zastanawiam się już co wyrzucić ;:112
A ta pomylona z Glamour Girl podobna jest do odm. Alauna Grizzly, ale tyle jest podobnych...
Chyba przygotowania do wyjazdu na wystawę idą pełną parą? Już czekam na zdjęcia ;:65
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Oj tu się dzieje, wystawy i takie tam. Kilka cudnych dalii wypatrzyłam do listy chciejstw.
Basiu[/b gdzieś tam napisałas, że zdjeć mało. Może inni tak jak ja nie mają czasu po prostu by obrobić i wrzucić na forum, bo dalie u mnie kwitną w większości okazale już od dawna. Kilka mi niestety wypadło ale chyba żadna ze Stanisławowych, jeśli dobrze kojarzę. Jest też parę maruderów.
Wracam do tematu dalii Conquistador i Wyn's Farmer John. Stwierdziłam, że obie są u mnie identyczne. Teraz zakwitła mi kolejna i chyba w końcu dostrzegłam różnice, subtelne ale jednak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu,
fajnie, że wreszcie znalazłaś chwilkę dla forum. Już myślałam, że przeniosłaś się gdzieś indziej, albo, że coś z Twoimi daliami nie tak... A tu widzę, że Twoje dalie kwitną cudnie i wspaniale się prezentują. Fotografuj więcej i bywaj częściej - nie odmawiaj nam tej przyjemności ;:79
Na marginesie dyskusji: Wyn's Farmer John ma jednak prawie zawsze odrobinę liliowości w kolorystyce i jest jakby troszkę mniej "uczesany" od Conquistadora ...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kolejne Hapety (Cupido, Mosaik) od Mistrza cudne! I 'AC Kunz' ale tę mam nadzieję, że będę zachwycał się u mnie, jak zakwitnie. 'Arbatax' - wiedziałem, że będzie zachwycać ;:108
Basiu, dzięki za próbę znalezienia nazw dla moich nn-ek. Ale to chyba nie te odmiany. Zresztą co do trzeciej, to dowiedziałem się od Mistrza, że to siewka Hapeta. Jest dużo bardziej kulista niż 'Inge Wehling'.
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witajcie!Jestem nowa na forum, nie piszę zbyt często bo nie mam się czym chwalić w porównaniu do waszych cudeniek daliowych.Każdego dnia dzień w pracy zaczynam od przejrzenia wątku z Daliami pana Stanisława jak i innych wątków o daliach.Jestem w daliach zakochana od dzieciństwa,zawsze gościły w ogrodzie mojej babci,a teraz są u mnie :D Z roku na rok powiększam swoją kolekcję i z przyjemnością podziwiam wasze. Wyrazy uznania dla kolekcjonerów i hodowców.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

High Fleyer mój typ ;:3

Witaj Karolamba wśród daliomaniaków :wit
Zapewne dla każdego z nas inna dalia zasługuje na miano cudeńka więc i Ty masz się czym pochwalić.
Niebezpieczeństwo tego forum jest takie, że zanim się obejrzysz Twoja kolekcja dziwnie się rozrośnie ;:224

LadyK jak dla mnie piękne obie. I Conquistador i Wyn's Farmer John :D
Jestem pod wrażeniem Gitt's Perfection tak oblepionej kwiatami ;:oj Moja dostała najlepsze miejsce w tym roku, ale wciąż jakaś taka zbyt biała. Chyba to nadal nie jest jej miejsce...

Obrazek

Obrazek

Kolejna moja ulubiona ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Narine Git's perfection to jedna z moich ulubieniec. Od ciężaru kwiatów się przewróciła ale już dostała solidną podpórkę. Może i Twoja dostanie kolorów.
Tak Basiu masz rację Wyn's Farmer John jest bardziej potargany od Conquistadora.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witaj Narine. Masz rację co do ulubieńców co osoba to inny faworyt i inne cudeńko :D Ja u siebie najbardziej lubię Myrtle's Folly mam ja 3 lata kupiłam na targach ogrodniczych ale niestety w tym roku najpierw bardzo długo wychodziła,odkopywałam kilka razy sprawdzałam,postępował proces gnicia,oczyściłam popryskałam i udało się ją uratować ale jeszcze nie kwitnie i jest bardzo niska.Może uda się ją odratować. A jeśli chodzi o niebezpieczeństwo tego forum miejsca u mnie dostatek i marzę o rozrośnięciu kolekcji i choć kilku takich okazów,których w sklepie kupić nie można. Twoja Hollyhill Black Beauty powaliła mnie na kolana. Pozdrawiam serdecznie
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”