Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Czy ktoś dysponuje zdjęciem odmian Todra i Bartosz?- bezskutecznie przeszukuję net, a chciałabym wiedzieć jakiego koloru mam się spodziewać ( staram się nie mieszac w nasadzeniach różów z żółto-pomarańczowymi...)
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

adawi jest u nas taki wątek jak katalog dalii.

Todra viewtopic.php?p=5160190#p5160190
Bartosz viewtopic.php?p=5945566#p5945566
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dziękuję moderatorowi Iwonie za pouczenie o wątku Katalog- niestety przekopałam się przez bardzo wiele stron tego wątku nie trafiając na właściwe, a nie dostrzegłam funkcji wyszukiwania automatycznego po kliknięciu w nazwę z listy na początku wątku... dziękuję za wklejenie stosownych linków.
Dodam, że wpisywanie nazwy odmian w wyszukiwarkę nieodmiennie daje rezultat w postaci komunikatu o braku wyników wyszukiwania.
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dodam, że wpisywanie nazwy odmian w wyszukiwarkę nieodmiennie daje rezultat w postaci komunikatu o braku wyników wyszukiwania.
Wyszukiwarka główna ma zaznaczone domyślnie tylko tytuł postu gdzie ma szukać.
Jeśli chodzi o posty to trzeba przestawić (na dole z prawej)na tytuł i treść postu :arrow: https://images89.fotosik.pl/186/52f66dc161bc6618med.png
wtedy wyszukiwarka szuka również w treści postu... można też skorzystać z wyszukiwarek w konkretnych sekcjach.

Ja teraz tak zrobiłam i znalazłam coś dziwnego, ale to pytanie do fachowców, bo ja się nie znam.(Sama mam problem w tym roku,
bo jak tak dalej będzie padać to mi wszystkie w gruncie wygniją a nie wykiełkują.)

Jak można nazywać tak samo dwie różne odmiany?
Bartosz
w katalogu to półkaktus viewtopic.php?p=5945566#p5945566
a tutaj 3 miejsce w kategorii ball/pompon viewtopic.php?f=31&t=103466&p=6088310&h ... z#p6088310
Czy jest gdzieś błąd w nazwie?
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

W życiu nie ma sprawiedliwości...u mnie- północ, środkowe wybrzeże, blisko morza- susza, choć ostatnio trochę popadało, ale nadal w głębi grunt to pył...
A z rad dotyczących wyszukiwania spróbuję skorzystać, choć na ta chwilę już tego nie przećwiczę ... inne zadania wzywają....
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Iwonko,
ktoś, kto prezentował dalie na wystawie podpisał tę dalię jako Bartosz - nie wiem z czego wynikła pomyłka. Odmiana Bartosz wygląda tak jak na zdjęciach w Katalogu odmian naszych dalii. Ta dalia została tak nazwana przez Stanisława dla upamiętnienia narodzin mojego wnuka - Bartosza.
Pozdrawiam
Barbara
krunio1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sie 2013, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu,
dziękuje za rozpoznanie odmian. U mnie wszystko rośnie. Ziemia kiepska, ale po tych deszczach dalie wystrzeliły jak z armaty. Pozdrawiam, Marcin
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Tradycyjnie w maju odwiedzam p.Stanisława, niestety tym razem bez MariuszaPL (pozdrawiam).
Mistrz ma się dobrze, co widać po ogromnej liczbie przygotowanych sadzonek.
Obrazek

Sadzonki rosą dobrze mimo nieszczególnej wiosny.
Obrazek

Po miłej pogawędce, obfitym poczęstunku (od Stasia nie da się wyjechać głodnym) czas na wybieranie sadzonek:
Obrazek
Osiołkowi w żłobie dano... Ale Stanisław cierpliwie znosi niewybredny gust (nie żółte). I znów zabieram więcej niż chciałem. Jeszcze się głowię, gdzie to wszystko upchnąć.

Na zakończenie wizyta na polu, bo niektóre dalie już posadzone do gruntu
Obrazek

To dopiero początek i dużo pracy jeszcze. Bo jak mówi Stanisław, koniec sadzenia na św. Jana.
Stasiu, dziękuję za miłe spotkanie i gościnę.
PS.
Fotorelację kończę informacją, że nie wszystkie karpy pochodzące z wymiany puściły pędy.
Obrazek
Na szczęście większość nowości wkrótce będzie w ofercie
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dzięki Tomku!
Piękna relacja z daliowego pola Stanisława. Z wierzchniego okrycia Stanisława widać, że za ciepło nie było, ale wyczuwa się gorącą atmosferę spotkania... Chyba było w czym wybierać, skoro dużo wybrałeś, Tomku. Ja bym się tak bardzo nie martwiła o te karpy z wymiany, które nie wychodzą, bo w końcu wyjdą - za to ciekawość mnie zżera, jakie będą te, który wyszły i zostały posadzone. Stanisław nigdy nie przyznaje się w 100% co otrzymał... Nie wątpię, że i w tym roku czymś nas zaskoczy i pokaże w sezonie kolejne rarytasy (np. z Austrii od Petera Haslhofera). Wczorajszy dzień był mokry, a dzisiejszy poranek był u Stanisława bardzo chłodny, a nawet podobno mroźny - ale spokojnie, Stanisław dalie zabezpieczył i nic złego im się nie stało. Jeszcze mnóstwo ma do zrobienia, ale kawał roboty już zostało zrobione. U Stanisława ponoć dziś ;:3 , a u mnie szaro, chłodno i mokro. A dalie moje ledwie główki wystawiły i dalej ani ani - nie podoba im się taka pogoda...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Pan Stanisław sam to wszystko obrabia? -niebywałe ;:138
A ja z pytaniem:
Szukam foto lub choćby danych dot Adelka ( 675). Ktoś... coś?
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi,

o ile się nie mylę to będzie ta:

http://www.vukoz.cz/dokumenty/odrudy/da ... _Adela.pdf

Bardzo obficie u mnie kwitła, świetnie nadaje się do bukietów -zdjęcie zrobione 6 listopada ubiegłego roku...

Obrazek
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Świetnie nadaje się do bukietów, a moja/Twoja Basiu 'Adelka' nie wyszła z ziemi ;:145
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Tak Stanisław to wszystko sam uprawia. I co więcej robi to z lekkością młodzieńca.
Ale tam jest taki klimat, że aż chce się zamieszkać.
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”