Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Też tak robię - po prostu czekam, aż zakwitnie. Te 4 szt. bez numerków mogą być najciekawsze... Numerki pewnie odpadły w "obróbce".
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi,

237 - Chloe Janae
134- Martina
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kochani czy ktoś z Was przycinał dalię, aby się rozkrzewiła i miała więcej kwiatów?
Jeśli tak, to jak bardzo to opóźnia kwitnienie?
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dalie chętnie kwitną i bez cięcia maja dużo kwiatów. Obrywanie przekwitłych kwiatostanów na pewno powoduje obfitsze kwitnienie, roślina dąży do wytworzenia nasion. Z doświadczeń na przypadkiem złamanych daliach: jeśli wyłamie sie wcześnie, jak pęd ma ok 40 cm, wyrastające z kątów liści boczne pedy łatwo wyłamuja sie pod ciężarem kwiatów. W fazie zawiązywania paków - duże drobnienie kwiatów a przy późnych odmianach może wcale nie zakwitnąć. Wedle mojego doświadczenia, dalia nie należy do roślin nadających sie do ciecia rozkrzewiającego. No i szkoda
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Uff!
Udało mi się zakończyć sadzenie... Nie było łatwo - u mnie nie padało chyba od ostatniego śniegu. Ziemia tak twarde, że ciężko było wbić szpadel, ponieważ jednak prognozy nie wróżą rychłego deszczu, więc zdecydowałam - podlewać i sadzić. Zajęło mi to cały tydzień, a zadanie zakończyłam wczoraj. Ciekawe jak szybko skiełkują przy dalszej suchej pogodzie. A u Was jak z sadzeniem - zakończone?
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja też skończyłam. W 4 dni mi się udało wszystko posadzić, ale potem wyprostować się nie mogłam... U mnie Basiu też sucho strasznie. Przy okazji wyszło moje zaślepienie zakupowe - niektóre odmiany mam w 3 egzemplarzach ;:306
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Mi tam zostało jeszcze kilka karp do posadzenia i zwlekam bo nie wiem gdzie je wcisnąć. U mnie tez sucho się robi. Tulipany już przekwitają. Rosiny zachowują się jak by już był czerwiec.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie też susza, ale nie mam ziemi gliniastej tylko piaszczystą. Na razie nie podlewam dalii, bo skoro wypuściły pędy "na sucho" w piwnicy, to w ziemi przez jakiś czas też dadzą sobie radę, bo ziemia głębiej jest jeszcze wilgotnawa.
Wysadzam wszystkie karpy, jeszcze tylko ostatnie pudło mi zostało, a w nim kilkanaście sztuk. Tak samo jak Przemek chodzę po ogrodzie i dumam, gdzie to wcisnąć
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Moje niektóre dalie zgniły w przechowalni, a niektóre zmurszały, inne mocno podeschły, ale mają zalążki oczek. Nie mogę pojąć od czego to zależy - może od miejsca w piwnicy - do niektórych karp dochodzi więcej powietrza, a inne mają za słabe wietrzenie...
Ja odrobinę podlałam po posadzeniu, bo nie byłam w stanie wyrównać zbrylonej ziemi. Ale takie podlewanie nic nie daje. Z utęsknieniem czekam na deszcz. Trochę się martwię, że te, które zostały posadzone ze sporymi pędami (paręnaście takich było), zostaną ugotowane przez zbyt mocno nagrzaną glebę. Ale może puszczą nowe pędy? Jakoś muszą przetrwać...
W ogóle przez tę suszę i palące słońce wszystkie rośliny kwitną wcześniej i krótko. Przekwitły np. błyskawicznie iryski SDB, a teraz szybko mijają IB. Różaneczniki i azalie więdną dosłownie w oczach. Wyjątkowo taka sucha aura nie sprzyja ogrodowi!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Jestem jeszcze w trakcie sadzenia. U nas nie jest aż tak sucho. Porządnie lało w tamtym tygodniu, a i w tym zapowiadają burze.
Różaneczniki dopiero powiększają pączki.
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Moje już prawie wszystkie wystartowały , mogłoby trochę popadać.
Awatar użytkownika
izo123
50p
50p
Posty: 69
Od: 14 mar 2015, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam bardzo gorąco bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu nr dali od p.Lipienia
646 , 54 , 8 v , 283 , 83 , 464 , 569 , 464 , 551 , 25v , 438 , 530 , 413 , 172 , 468 .
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Prześledź poprzednie posty, już były odpowiedzi na te numerki.

646 Wynn's Pure Magic
54 Olga
283 Ozyrys
83 Black Touch
464 Jazz'n
172 Hakuei
468 Versigny
413 Ferncliff Inspiration
438 Moonlight Sonata
551 Bride to Be
8V - Ginkon Shiki
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”