Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Najgorsze właśnie jest to, że "bezdomne" potrafią zjeść młode pędy dalii jeszcze w ziemi... Gdyby to były tylko winniczki, odpuściłabym im... ale chmarze tej pełzającej szarańczy nie odpuszczę... Zjadają wszystko, na co natrafią. Być może mniej dokuczliwe są na terenach rolniczych, gdzie rolnicy stosują chemię do upraw polowych - to je odstrasza, ale w ogrodach przydomowych i na działkach używają do woli. Może ktoś zna jakieś inne sposoby niż niebieskie granulki - chętnie wypróbuję, chociaż wypróbowałam już wiele: piwo, wodę z solą, samą sól... podobno pomocne są taśmy miedziane, których nie są w stanie pokonać... tylko, że te taśmy nie są ani łatwo dostępne, ani tanie. Ja mam za dużo mam roślin do zabezpieczenia...
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Ja mam ten problem, że sąsiad nawet nie kosi - u niego trawa po pas i wszelkie badziewie od niego przełazi. Miałam tych ślimaków zatrzęsienie, ale skutecznie wytępiłam - teraz pojawia się już niewiele, więc sypię tylko w okolicach dalii i tylko nim wyjdą z ziemi. Reszta roślin sobie radzi. Kiedyś na działce miałam mnóstwo winniczków, ale kiedy pojawiły się te bezdomne, wyparły nasze rodzime. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat spotkałam winniczka - to też jakiś sygnał, że udało się zatrzymać inwazję paskud z południa. Basiu jak dla mnie niebieskie granulki są najskuteczniejsze niestety. Dlatego staram się stosować rozsądnie, a zwłoki sprzątać. Na szczęście jeże przestały mnie odwiedzać odkąd skończyli remont parku. Te ślimaki składają takie wielkie jaja w ziemi - najchętniej pod różnymi przedmiotami. Warto sprawdzać co jakiś czas i likwidować gniazda.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie też problem ze ślimakami niebywały istny wysyp i w całej okolicy podobnie.
Jak rozmawiam z osobami z innych dzielnic to mówią to samo.
Odmiana Playa Blanca mono ucierpiała chyba szczególnie ona.
Stosuję barierę z żelu jednak nie jest chyba najbardziej efektywna niestety.
Staram się też zbierać te mięczaki.
Odmiany w słońcu mają się dobrze jednak te w lekkim półcieniu są atakowane.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Sezon daliowy rozpoczęty; kwitną od kilku dni dalie karłowe posadzone w donicach:
Obrazek

Obrazek
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Gdzie mi się tam mierzyć z Florianem, utytułowanym wystawcą daliowym, ale pochwalę się.
Tak wygląda moja grządka. Wyjątkowo sprzyjająca pogoda pozwoliła na wczesne posadzenie dalii do gruntu.
Obrazek

O dziwo pojawiły się już pierwsze pąki na odmianach Sombrero i nr 211 z katalogu SLip (Betsy albo Rudis). Zobaczymy jak zakwitnie.

ObrazekObrazek

A na koniec niespodzianka:
Obrazek
To nie jest dalia "doniczkowa" ani pędzona. Jakoś tak sama z siebie wcześnie zakwitła.
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Nigdy się tego nie spodziewałem. Mogę się pochwalić kolejną kwitnącą dalią.
Myślę, że ta cisza na forum, to cisza przed burzą.
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie sezon nie najlepiej się zapowiada - susza straszna. Kwitną dwie dalie co prawd, kilka zapączkowanych, ale niektóre dopiero zaczynają się przebijać na powierzchnię. Odwiedzam je jedynie w weekendy na razie, więc podlewać nie mam jak. Zresztą jak tak dalej pójdzie, to skończy się zaraz woda w studni... A dalie w tym roku niziutkie :(
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

tomisiu, rewelacyjnie wygląda ta Twoja daliowa rabata. Krzaczki takie gęste, świeżutkie i wszystkie mniej więcej równe. Moje są irytująco niejednakowe. Niektóre już mają pąki, a inne dopiero wychodzą z ziemi, choć sadzone jednakowo w tych samych dniach.
Susza przeogromna, podobnie jak u vimen.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie tragedia, a tak się super zapowiadało... Niektóre nawet nie wyszły z ziemi, mimo, że kiełki są z powodu suszy stoją w miejscu. ten sezon uważam za stracony. A jak Stanisław radzi sobie z suszą na tak rozległym polu? Bo raczej tak jak ja nie podlewa?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Chyba wszędzie jest to samo - susza, susza, susza. U mnie też nie inaczej. Niektóre dalie mają 2-3 cm, sporo w ogóle nie wzeszło, a te,co rosną mają po 20-30 cm, chociaż ja staram się podlewać. Stanisław też narzeka, że strasznie sucho - nie może wysadzać sadzonek do gruntu, bo na polu nie ma wody...
Bądźmy jednak dobrej myśli, bo znów zapowiadają burze i deszcze, ale te deszcze padają tylko w telewizji ;:112
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witaj Basiu . Susza jest też w kujawsko pomorskim. Obawiam się, że będzie to samo co dwa lata temu czyli połowa strat jak tak dalej będzie. Oby ten scenariusz się nie sprawdził. Jestem w szoku, że u was susza, bo w telewizji tylko mówią burze na południu i tak w kółko. Sezon beznadziejny zimno potem nagle upały do tego grad znowu zimno a teraz susza i słońce. Rolnik i ogrodnik ma teraz przerąbane. To co zawsze kwitło w czerwcu kwitło w maju. Wszystko poprzestawiane do góry nogami. Dla Pana Staszka to też trudny czas. Jak to sadzić jak popiół na polu. Chciałem porozsadzać aksamitki ale nie ma możliwości.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Honky i Baby Blue(choć na blue nie wygląda :D ). Jeszcze raz serdecznie dziękuję. ;:167

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3238
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Hura!
Nareszcie nadeszły sadzonki dalii od Stanisława :!: ;:180 ;:180 ;:180
Nie do uwierzenia - ale dotarły do mnie w świetnej kondycji - wysłane przez Stanisława w środę, w czwartek (co prawda dopiero o 19-ej) były już u mnie! Dziś zostały posadzone, ale numeracja otrzymanych sadzonek w większości nic mi nie mówi, bo Stanisław znów na miejsce starych numerków wstawił nowe odmiany i nie chce zdradzić, co mi przysłał... Z odmian zamawianych przeze mnie jest może 5-6. A reszta? Muszę czekać, aż zakwitną, a to pewnie będzie późno, bo sadzenie też późne ;:65
Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”