Goździk ogrodowy (Dianthus caryophyllus)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy goździkowi

Post »

Usunąc wszystkie porazone grzybem liśki. Dokładnie :) trochę skubania będziesz miała. Zastosowac oprysk - Topsin.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
aniamala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 lip 2015, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy goździkowi

Post »

to chyba już z niego nie zostanie... :( a jest jakiś domowy sposób na to? opryskać mogę go dopiero w sobotę wieczór... może rozbić mu tą bryłę torfu?
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy goździkowi

Post »

Liście sa porazone, więc tak czy siak i tak już ich nie masz, więc po co je trzymać?. Kwestia tylko, zeby choroba nie przemieszczała się na kwiaty, pędy. Domowe sposoby? wyciag z liści krwawnika.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
aniamala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 lip 2015, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy goździkowi

Post »

ok dzięki! :) ktoś poradził mi żeby wsadzić go do gruntu? ale potem na zimę powrót do doniczki prawda?
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy goździkowi

Post »

Niekoniecznie. jeśli cchesz uprawiać w donicy to uprawiaj. Moim zdaniem ładniej bedzie wyglądął w donicy, a w gruncie jakbys miała takich goździków kilkanaście. :) Jedna kępka nie zrobi szału.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Saito
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 cze 2020, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroba goździków-RATUNKU

Post »

Cześć :) Nigdzie nie znalazłam tego co dzieje się z moimi goździkami, pomóżcie proszę.
Rosną w skrzynce 3 rodzaje, ale tylko jedne mają ten problem.. liście jakby usychały miejscami, najgorzej u dołu, przeniosło się też na kwiaty i widzę że mają problem z rokwitaniem pąków.
Nie wygląda to jak rdza. Kto wie co im jest i jak im pomóc? :wit
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy goździkowi

Post »

Czy po przycięciu tego goździka na maxa mogę liczyć że zakwitnie?
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”