Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wniosek: warto ratować niedobitki marketowe. Brawo!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,odnośnie jasnych kolorów dalii postanowiłam w przyszłym roku wprowadzić trochę kolorów w tonacji żółto-biało-kremowej.Myślę,podobnie jak Ty, że to rozjaśni ogród i wniesie więcej radości :tan
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Witaj zakręcona "Daliomanko" - pierwszy sezon ostro wystartowałaś, ciekawe co będzie w przyszłym ?
Oby tylko kłacza dobrze przezimowały bo po takiej dawce opadów może być źle.

Piszesz :
ale nie polecam tego sklepu, bo co prawda te odmiany mi się sprawdziły, ale większość okazała się pomyłkami, choć na szczęście dość urodziwymi.
Nienawidzę takiej sytuacji bo skoro zamawiam daną odmianę to czymś muszę się kierować więc takie pomyłki (nawet urodziwe) potrafią zepsuć kolorystyczne założenia na danej rabacie , o wysokości i zasłanianiu nie wspomnę ...
Dla mnie to brak profesjonalizmu i szacunku do klienta.
Odmiana Marble Ball u mnie wyjątkowo mocno się krzewiła i dzięki temu miała masę kwiatów.
Wiatr dla dalii to koszmar - ich kruche łodygi bez względu na grubość łatwo się wyłamują.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w wykopkach :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

anida, uratowałam tę biedaczkę, ale to był tylko eksperyment chyba jednorazowy. Szkoda patrzeć, jak w marketach umiera tyle niesprzedanych dalii, lecz wszystkich i tak nie uratujemy. :?

lanceta, ja planuję zrobić rabatę z jasnymi słonecznymi kolorami, ale będzie też druga, inna - z fioletowymi i różowymi. Tylko czerwonych jakoś nie lubię, chociaż malinowe - owszem. W ogóle to trudno się zdecydować przy zamówieniu. Dobrze przynajmniej że co roku dalie się wykopuje, więc można sobie zmieniać koncepcję do woli. :)

christinkrysia, u mnie Marble Ball też ładnie się rozrosła i kwitła. A właśnie ona była pomylona, bo miała to być odmiana Santander. Jednak nie żałuję. Gorzej by było gdybym już miała u siebie Marble. Ale wiesz, był to mój pierwszy sezon i nie miałam przedtem w ogóle żadnych odmian. W sumie po tym sezonie za sprawą pomyłek mam trzy sztuki Stars Elite. Posadzę je w przyszłości razem i też powinno być ładnie. Natomiast zacznę już w przyszłym roku kupować u sprawdzonego źródła (u Stanisława), bo więcej powtórek wcale nie potrzebuję w moim małym ogródku.

Stars Elite taka mocno jesienna.
Obrazek

Ferncliff Inspiration nadal mnie "inspiruje" przy wejściu do domu. Chyba ją wykopię jako jedną z ostatnich. Bo przecież na razie żal...
Obrazek

Obrazek

Moja My Love zakwitła strasznie późno, choć sadzona była przecież jako jedna z pierwszych. Czy to rzeczywiście tak późna odmiana?
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Moja My Love była pędzone i zakwitła jako pierwsza jeszcze w czerwcu, a we wrześniu pokazała ostatnie kwiatki, ale to chyba dlatego, że miała za mało nawozu, bo kwitła w pierwszych miesiącach najlepiej ze wszystkich moich dalii ( no może z wyjątkiem golden zepter).
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Moje 3 dalie są właśnie z Auchana
Jak na razie jestem zachwycona, tylko szkoda, że nazw nie było
Bardzo się martwię, że moje nie przezimują dobrze, bo nie mam chłodnej piwnicy, a garaż mam nieogrzewany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Dalie tak mają. Ja sadziłam wszystkie jednocześnie, a teraz dopiero zakwitła mi York and Lancaster. W poprzednich lakatach kwitła normalnie w sierpniu, a w tym roku jakiegoś focha strzeliła :shock: I Twoja My Love w przyszłym roku pewnie dużo wcześniej zakwitnie, bo nie jest to późna odmiana.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

wanda7 pisze:Moja My Love zakwitła strasznie późno, choć sadzona była przecież jako jedna z pierwszych. Czy to rzeczywiście tak późna odmiana?
Wandziu wiele lat uprawiałam dalie i przewinęło się pewnie z 200 odmian ale nigdy nie zauważyłam aby któraś z odmian przez kilka sezonów była wyjątkowo wcześnie lub późno rozkwitająca. W sieci przeglądając strony o daliach nigdy nie trafiłam na wpis o terminach rozkwitania określonych odmian.
Ferncliff Inspiration pięknie się prezentuje na tle liści w jesiennych barwach więc niech kwitnie póki mróz nie zważy jej liści. Ty masz koło domu więc nic się nie stanie bo w każdej chwili możesz wypaść ze szpadlem.
Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

anida, vimen, Margo2, christinkrysia, dziękuję dziewczyny za wizyty i za to, że mi tak pięknie kibicujecie.

Pineland Princess to ostatnia odmiana dalijki, która zdążyła zakwitnąć w tym sezonie, choć nie miała czasu pokazać w pełni swojego piękna. Malutka, słaba kwiacinka, ale jest rozczulająca w swej niewinności. Oby tylko przetrwała zimę ta chudzinka.
Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Choć ostatnie kwitnące dalie często nie są zbyt piękne i reprezentatywne, najbardziej cieszą, bo przedłużają lato w naszych ogrodach ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Śliczne dalie , mało wymagające a tyle radosci dają swoim kwitnieniem i dzięki zdjęciom możemy póżniej je podziwiac
Widzać że masz miłość do tych kwiatów
Bożena
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Dalie wykopane. Koniec sezonu!

Dzisiaj poszła ostatnia karpa - Babylon Pink. Jeszcze ładnie kwitła, ale nie było już potrzeby ciągnąć tematu. Niech idzie odpoczywać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Ja też wczoraj wykopałam ostatnie. Oby nam dobrze przezimowały.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”