Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Z tymi prognozami nigdy do końca nie wiadomo. Oby się sprawdziły tegoroczne. :D U nas ostatnio nocami jest po 4-5 stopni, więc doniczkowe przykrywam.
Wandziu a jak Twoja Tutti Frutti? Przetrwała?
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

wanda7 pisze:Teraz najważniejsza rzecz to ochrona przed ślimakami. Na razie u nas jest sucho, więc nie wyłażą ze swoich kątów, ale trzeba mieć czujność. :?

Ja tam ślady po nich już widziałam i liliowce też wcinają także są i szukają co by tu pożreć. Na jednej dalii, która ledwie wylazła z doniczki też widziałam ślad po ślimaku.

Skoro wysadzasz mieczyki to może i ja zaryzykuję ;)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Narine, moja Tutti Frutti jest niepewna. Spróchniała połowa bulwek, a druga połowa wygląda dobrze, ale na razie nie widać żadnych oznak życia. Po jakimś czasie dopiero się okaże, co z nią jest.
wiridiana, na szczęście nigdy ślimory nie żarły moich liliowców, bo chyba znajdowały lepsze dla siebie pożywienie. A co do mieczyków to właśnie dzisiaj odkryłam, że już powychodził z ziemi mieczykowy szczypior. :D
Ale mam też takie cebule, których jeszcze nie wysadzilam. Kuipłam je w Galerii Wołomin i nie wiem, co są warte.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wando ! Czy masz zamiar jeszcze prowadzić ten wątek? Chętnie bym zobaczył Twoje dalie a niestety nie widzę zdjęć które wstawiałaś ;:145 Powiedz jak sprawdzał Ci się czarny kot? Bo właśnie czekam aż przyjdzie do mnie i tak się zastanawiam czy to był dobry wybór ;:224
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Seba, tego wątku nie będę już prowadzić, bo od początku nie ma w nim zdjęć. Pewnego dnia zniknęły, a potem hosting, z którego korzystałam, zaprzestał w ogóle działalności. Zniechęciłam się wtedy okrutnie, bo wątek bez fotografii stracił sens. Teraz po prostu nie chce mi się go kontynuować, ale zapraszam do mojego wątku ogrodowego, bo tam będę na pewno pokazywać dalie, kiedy tylko zakwitną.
Jeśli chodzi o odmianę Czarny Kot, to była pierwsza dalia, która u mnie zakwitła. Podobała mi się, bo była... pierwsza. Z uwagą śledziłam ją każdego dnia.
Ale już w następnym roku mnie tak nie zachwyciła, a to głównie z tego powodu, że miała dość wiotkie pędy i gdy tylko kwiat rozkwitł, łamał się albo z powodu wiatru, albo deszczu, albo pod własnym ciężarem. Pozbyłam się jej, po prostu nie wykopałam na zimę.
Pozdrawiam Cię serdecznie daliowymi widoczkami z zeszłego roku. :D

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”