Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzegorz chylę czoła - tyle cebul ;:oj wiosną to masz małą Holandię :D
widok zapewne zapiera dech...będę podglądał :wit
J_Lo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 cze 2017, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzegorzu, właśnie dołączyłam do społeczności forum poszukując informacji o kwitnących cebulkach i jestem szczerze zauroczona Twoim kolorowym dywanem :) Już wiem, że pewnie zgłoszę się do Ciebie jak tylko znów będziesz miał nadwyżki cebulek ;) Podziwiam i Twoje samozaparcie, i efekty. Przede mną dopiero organizowanie własnego ogrodu - zapewne na początku wykopywanie pokrzyw i innych chwastów, ale parę cebulek krokusów już posadziłam ;)
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Lubię jak ktoś podziwia moje kwiaty ale cieszy mnie fakt, że nieliczni ale jednak doceniają moją pracę. Niewiele osób zwiedzających moją plantacje zwraca uwagę na ogrom włożonej pracy. Czyżby blask tulipanów przyćmił moje wysiłki? A może właśnie o to mi chodzi... ;:333


Obrazek
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzesiek zazwyczaj tak jest że do patrzenia w koło jest sporo ludzi ale do pracy do pomocy nie ma nikogo. Niektórzy myślą że cebulki tylko zwyczaje posadzić i nic nigdy już nimi nie robić. Wszystko jest samo wystarczalne. A to przecież mnóstwo wysiłku i klęczenia. Szkoda że kwitnienie krótkie ale warto się poświęcić . Chociaż w tym roku w maju mieliśmy zimno i miejscami śnieg to przedłużyło kwitnienie. Ciekawi mnie jak to będzie w przyszłym sezonie. Opadów mamy sporo działki pozalewane i tam gdzie są posadzone cebulowe mogą być marne szanse na przetrwanie. obym się mylił. Wesołych Świat przy okazji Grzesiek. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Do pomocy to akurat garną się moi rodzice mimo podeszłego wieku (takie roczniki :)) ale gdy potrzebuję kogoś do cięższej pracy ciężko znaleźć kogoś za pieniądze.. ludzie siedzą na bezrobociu, a jeden z takich "krzyknął mi" 25zł/h, bo inaczej mu się nie chce... ręce mi opadły...
Kiedyś była u mnie Pani z prośbą o kwiaty na jakieś spotkanie parafialne. Oczywiście nie odmówiłem. Nie chciałem pieniędzy ale powiedziała, że przyjdzie mi pomóc przy pracy - tyle ją widziano.

-- 15 gru 2017, o 22:05 --

Jeśli chodzi o wilgoć tej jesieni to faktycznie jest kiepsko. Ja swoje poletko sprawdzałem w najbardziej zalanych miejscach i niby jest ok. Cebule ukorzenione, twarde, bez oznak chorób. Najlepiej by było żeby wreszcie ziemia zamarzła... Co będzie, wiosna pokaże.

Wesołych Świąt Przemku :)
Ps. przede mną jeszcze tydzień pracy przy tulipanach zanim usiądę przy wigilijnym stole... może któreś z nich trafią do was...
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

O kurde 25 zł za h to się wycenił? Pewnie to mistrz mistrzów ;:306 . Naprawdę niektórzy chcieli by nic nie robić a zarobić. A ci co harują to za wiele nie mają a jak mają to własnymi rękoma ciężko zapracowane. Ciekawe czy ta Pani wróci do Ciebie za rok po cięte kwiaty? Ja też daję jak ktoś chce na uroczystość rodzinną lub do Kościoła. Nie odmawiam. Niektórzy nawet dziękuję nie powiedzą bo wydaje im się że jak tyle kwiatów posiadasz to masz obowiązek im dać ;:108 . Na szczęście nie wszyscy tacy są. ;:304 . Dziękuję również za życzenia i do miłego usłyszenia ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzegorz moje donicowe cebulki stoją na dworze i ciągle na nie pada, dziś znowu przysypał je śnieg. Czy wnieść je do zimnego pomieszczenia, czy jednak do silnych mrozów nadal trzymać na dworze?
U nas z pracownikami podobnie, czasem jeszcze jakiś dzieciak z technikum nam pomaga, ale też coraz mniej chętnie, woli posiedzieć przy komputerze. Bezrobotnych, to nawet za 25 zł nie chcę, generalnie pracować nie lubią. :roll:
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Przemek mnie się nie rozchodzi ani o pieniądze, dziękuję jest fajnie usłyszeć ale bez tego też się obejdę. Najgorsze są hieny, które tną bez pytania, a co gorsza wyrywają z cebulami w pośpiechu. I nie pomagają kamery, ogrodzenie, strzelba z której czasami strzelam sobie w niebo ;) ludzie są zezwierzęceni (Choć przychodząca do mnie regularnie sarna nie wyrządziła mi większych szkód...)

Cyma ja swoje doniczkowe zakopuję na zimę w ziemi, mają naturalne warunki. Po rozmarznięciu gleby wystarczy odkopać i obmyć donice. :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzesiu dzięki. ;:180 Trzymam co roku donice w nieogrzewanym garażu, ale dawno nie było takiej sytuacji, że pada codziennie, a mrozu nie ma. Nie chcę zakopywać, bo to duże donice, które docelowo będą stały na tarasie. Nie mam siły ich później odkopywać i myć. Pewnie ta wilgoć nie zaszkodzi im więcej, niż gdyby były zakopane w gruncie. ;:218
Kradzież i niszczenie cudzej pracy, to u nas norma. ;:174 Kiedyś brałam udział w dyskusji o tym, że Polacy, to by się tylko odgradzali od sąsiadów. Jakbym nie miała płotu, nie miałabym ogrodu. Wszystkie okoliczne psy są wyprowadzane pod mój płot, choć za mną są prawie 2 kilometry ugorów i zagajników. Jeśli coś da się dostać przez płot, to jest urwane.
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Niestety.. Ja też obawiam się dużych strat z powodu nadmiaru wody. Do tego nie mam najlepszej ziemi pod tulipany. Mam zamiar wysypać w przyszłym roku kilka przyczep piasku, żeby odelżyć troszkę glebę.
Kradzież i podobne zachowania są chyba jeszcze pozostałością po poprzednim systemie " ktoś ma dużo to jak wezmę trochę to nie zauważy".

Taki rodzynek... :)
Obrazek
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Bardzo piękne te kwiaty!! Aż przyjemnie się ogląda takie miejsca. A ogrom włożonej pracy też widoczny. Mam pytanie o "patent" na znaczniki przy tulipanach, które widziałam na jednych z pierwszych wpisów w tym wątku -z jakiego materiału jest to zrobione? Czasem warto sobie wstawić takie "przypominajki" bo pamięć jest ulotna...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Dziękuję. Faktycznie nakład pracy jest ogromny ale wiosną widać efekty :)
Znaczniki są plastikowe do kupienia za około 30 zł na popularnym serwisie aukcyjnym. Bardzo ułatwiają pracę.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Ja mam koleżankę która robi takie znaczniki 30 zł za 100 szt jak dobrze pamiętam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”