Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Tulipany Little beauty w internecie można kupić za 1.38 ( 5szt). wszystko teraz jest bardzo tanie krokusy 10 szt za mniej niż 1 zł.

ewaidc1198 Raz kozie śmierć :) zamówiłam kolejne cebulki ;:333
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

@ewaidc1198: tak, ta "czarna plama" to hiacynty Dark Dimension.
@lucyna78: jasne, przy takich temperaturach śmiało można jeszcze sadzić cebulki, spokojnie zdążą się ukorzenić do zimy.
Ja nie zamawiam żadnych cebulek od niesprawdzonych producentów, wg. mnie polski rynek jest bardzo zepsuty.
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Znalazłem lepsze zdjęcie.


Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

O dziękuję Grzesiu. To zdjęcie chyba lepiej oddaje ich kolor. Czy to możliwe, że O...i albo B...a miały tę odmianę ? Gdzieś je widziałam... A może w L...lu, nie pamiętam. Swoją drogą ciekawe co w/w market robi ze swoimi cebulami, bo mieli ich mnóstwo, naprawdę pięknych ale żadnych wyprzedaży nie widziałam. w L..lu własnie kupiłam hiacynty pięć różnych odmian po 16 zł za paczkę 20 szt , to i tak jak w wyprzedaży prawie było.
A co masz na myśli Grzegorz z zepsuciem polskiego rynku cebulowego, że odmiany się nie zgadzają, nawet jak to duże firmy są ?
:roll:
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Nie ma takiej opcji żeby ta odmiana była w marketach. Gdybym miał je sprzedawać to w cenie 8-10zł/sztuka, to realna cena. Do tego ta odmiana jest trudno dostepna.
Jeśli któryś market miał opakowania ze zdjęciem tej odmiany to na pewno oszustwo.

Polski rynek jest zepsuty tak jak napisałaś, jeśli chodzi o zgodności odmianowe, to jest tragedia. Szczególnie jeśli chodzi o droższe odmiany. Częściowo jest to spowodowane mniej wymagającymi klientami niż np. w Holandii.
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

grzes993 pisze: Jeśli któryś market miał opakowania ze zdjęciem tej odmiany to na pewno oszustwo.
Polski rynek jest zepsuty tak jak napisałaś, jeśli chodzi o zgodności odmianowe, to jest tragedia. Szczególnie jeśli chodzi o droższe odmiany. Częściowo jest to spowodowane mniej wymagającymi klientami niż np. w Holandii.
Tak samo jest w Republice Czeskiej ;:222 Tutaj mają duży wybór cebulowych tylko LB, LG i Basik (na wystawach lub w marketie nie ma sensu coś kupować 50:50 inne odmiany) i tulipany co kupuję od LB lub LG to 1/5 -1/6 odmiany się nie zgadzają. Lepiej kupim 3cebule od odmiany (i nawet jeden kawałek ;:131 ), niż zamiast drogich odmian dostać powszechne tanie odmiany, które mam nawet w ogrodzie ;:223
Jestem leniwa zrobić reklamację u sprzedawcy ;:14 , tylko w tym roku reklamuję cebule krokusa. Mam zwyczajne jesienne krokusy, zamiast drogich wiosennych krokusów ;:129
Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

właśnie znalazłam tego pięknego hiacynta w B... Cena na wyprzedaży 9,99, ciekawe tylko na ile temu sprzedawcy można ufać, różne opinie słyszałam.
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Ja mu nie ufam, ma relatywnie sporo pomyłek. Ale jeśli Ci zależy, może warto spróbować - w końcu kto nie ryzykuje ten szampana nie pije ;:224
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Mandrola ! nie ma pieca, w końcu mogę zaczekać aż Grzesiu będzie sprzedawał. Wolę ,,swoich" wspierać ;:172
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Słusznie! :) Nie dość, że wspierasz swoich, to jeszcze masz prawie 100% pewności, że dostaniesz to, o co Ci chodziło (zakładam, że nikt nie jest w 100% nieomylny, stąd to "prawie" :wink: ).(Zmoderowano, regulamin. Iwona)
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Oczywicie i u mnie zdarzają się pomyłki, jednak nie są one spowodowane celem oszukania klienta.
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Nareszcie zimujemy! Jest jeszcze trochę organizacyjnych spraw do załatwienia, ale generalnie sadzenie uważam oficjalnie za zakończone.
Oby do wiosny!

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Jakoś teraz przy pomocy sadzarki inaczej to wygląda Grzesiu. Ludzie się nie pytają jakie to ziemniaki można posadzić na zimę hahaha . Takie redliny jak na kartoflisku hihihi. Gratulacje, że udało Ci się dopiąć sprawę do końca. Swoją drogą aura była bardzo długo łaskawa dla ,,cybulkorzy " w tym roku. Pozdrawiam i też czekam na wiosnę .
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”