Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Hmmm kilkadziesiąt tysięcy...drobnostka... To efekt na wiosnę pokażesz chyba
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Póki co efekt jest taki:

Obrazek
Łącznie posadzone 63 rzędy cebulowych, czyli jakieś 5 kilometrów cebulowego szalenstwa ;:14

W międzyczasie stwierdziłem, że zostanie mi troszkę wolnego miejsca i pojechałem do Holandii kupić kilka nowych odmian. ;:223 Znalazłem 4 których szukałem już wcześniej: Orca, Shirley, World Expresion oraz mój faworyt na przyszły rok - Huis ten Bosch ;:303
Wyczekuję z niecierpliwością wiosny.
Muszę jeszcze rozłożyć ściółkę na całym polu, jednak wstrzymuję się z tym ze względu na utrzymujące się dodatnie temperatury. ;:3

A jak Wasze nasadzenia? Skończyliście już, czy ciągle polujecie na wszechobecnych promocjach?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Ooooo, kawał dobrej roboty (a dokładnie jak piszesz 5 kilometrów) ;:138 ;:180
Ja posadziłam zaledwie kilkaset cebul i cebulek narcyzów, tulipanów, krokusów, czosnków, lilii. Oczywiście najwięcej tulipanów liliokształtnych, które w tym roku mnie zachwyciły. Szkoda, że się spóźniłam na Twoją wyprzedaż. Może w przyszłym roku mi się uda.

Jeszcze raz wielkii szacun za dobrą robotę i już z niecierpliwością czekam na wiosenne efekty kwitnienia.

:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Kawał dobrej roboty Grzesiek. W tym sezonie nie zdążyłem z zakupami u Ciebie bo mam gościa w ogrodzie nornice i nie mogę sobie dać z nimi rady a jedzonka w postaci cebul nie chciałem im dać.
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

DOBRYCH cebulek u mnie nigdy nie zabraknie ;)
Ciągle czekam na obniżenie temperatury oraz ściółkowanie.
W drodze na uroczystość Wszystkich Świętych wstąpiłem do b. I skorzystałem z promocji :)

Obrazek

Strach pomyśleć myśleć bo w drodze powrotnej mam do odwiedzenia 4 sklepy. Będę polował jeszcze na tulipany "Little Beauty", jednak trochę się obawiam, ponieważ nowe opakowania są od innego producenta niż w roku poprzednim.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Przeczytałam cały Twój wątek i podziwiam pracowitość. Jesteś hobbystą , który potwierdza zasadę, że to tylko taka gadka , że sadzi się kilka rzędów ;:108 a potem to przechodzi w kilka arów i może więcej jeśli jest miejsce . Każdy z nas zakręconych ogródkowo tak ma ;:172
Mam jeszcze pytanie, bo mowa była w Twoim wątku o jakichś czarnych hiacyntach. Zakwitły? Możesz je pokazać ? Jestem bardzo zaciekawiona :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Wykazujesz moc w dążeniu do efektu. Kawał pola pięknie utrzymane i użytkowane . Chcę zobaczyć to pole w trakcie kwitnienia kwiatów . Wiele się dowiedziałam czytając Twój watek. W przyszłym roku będę chyba tylko oglądała cudze ogrody . Moje lilie i korony tuż, tuż przed kwitnieniem . Nie wiem co się dzieje .
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Skończyło się na 170 sztukach Tarda. Myślałem, że upoluję jeszcze Little Beauty ale niestety nigdzie nie znalazlem.

@ewaidc: "czarne" hiacynty owszem zakwitły bardzo ładnie ale były w tym roku zdziesiątkowane przez choroby, dlatego zdecydowalismy się na rozmnożenie całości kosztem sprzedazy. Zdjęcia miałem na laptopie który odmówił posłuszeństwa dlatego trzeba poczekać co najmniej do przeszłego roku.

Anna: zapraszam do oglądania ogrodu na żywo :)

Cały czas sciółkujemy pole. Pogoda piękna, aż zbyt piekna. Do posadzenia jeszcze jakiś tysiąc hiacyntów "wycinanych" latem, które dadzą życie kolejnemu pokoleniu kwiatów.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Grzesiu ! Czy na 19 str wątku na ósmym zdjęciu ta ciemna plama to te czarne hiacynty, to ich kolor ?
U nas w B...ach są teraz wyprzedaże cebul i w O...I też kupiłam ciekawe .
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Można jeszcze sadzić cebule? Chce zamówić tulipany, krokusy, narcyzy i lilie azjatyckie. Ceny kuszą ale czy warto, nie jest za późno?
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Ja właśnie dzisiaj sadziłam i jeszcze mam spory zapasik na poniedziałek. Póki ciepło i nie zapowiadają mrozów i ziemia nie jest zmarznięta to moim zdaniem jeszcze się spokojnie ukorzenią, a o to przecież tylko chodzi. :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

Tulipany Little beauty w internecie można kupić za 1.38 ( 5szt). wszystko teraz jest bardzo tanie krokusy 10 szt za mniej niż 1 zł.

ewaidc1198 Raz kozie śmierć :) zamówiłam kolejne cebulki ;:333
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szaleniec hobbysta - uprawa roślin cebulowych

Post »

@ewaidc1198: tak, ta "czarna plama" to hiacynty Dark Dimension.
@lucyna78: jasne, przy takich temperaturach śmiało można jeszcze sadzić cebulki, spokojnie zdążą się ukorzenić do zimy.
Ja nie zamawiam żadnych cebulek od niesprawdzonych producentów, wg. mnie polski rynek jest bardzo zepsuty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”