Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dokąd nie spotkałam Cleopatry na swojej drodze , myślałam, że liście mają prawą i lewą stronę , albo jak kto woli wierzchnią i spodnią. Tymczasem na zdjęciu , które zamieściłam powyżej widac (przyjrzaam sie dopiero teraz) , że jest ciemny pasek na brzegu i liścia i dokładnie tak samo ciemny ( z wierzchu jasniejszy) jest na spodniej stronie. Nie dziwię sie Iwona Twoim nad nią zachwytom. Pewnie jeszcze nie raz mnie zadziwi :) :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
anmiko0404
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 mar 2019, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dziękuję za miłe przyjęcie :D Z ilością odmian trochę poszalałam ale mam nadzieję, że uda mi się to wszystko ogarnąć. Do podpędzenia mam jeszcze Orange Beauty, Miss Oklahoma i Fata Morgana, wczoraj kupiłam w markecie. Zobaczymy ile będzie zgadzało się z deklarowaną odmianą.

Jedna już teraz raczej się nie zgadza. Niby ehemanni ale nie wygląda, więc albo całkiem ładny wirus albo jakaś pasiasta niespodzianka
Obrazek

To pierwszy liść, zobaczymy jaki będzie następny.
(Zdjęcie zdublowane, usunęłam. Iwona)
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Ten liść nie wygląda najlepiej, zwróć uwagę też na Wyominga,
powinnaś zapoznać się z tą lekturą.
anmiko0404
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 mar 2019, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Na razie odstawiłam je od innych. Cały czas mam nadzieję, że może to tylko pierwsze liście są takie.. Wyoming puszcza obok mały liść i na razie chyba jest ok.

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Trochę młodzieży z nasion na miły początek tygodnia :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Anmiko mały listek jest ok. trzeba poczekać na następny.
Ula piękne te kolorowe siewki.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dziękuję, bardzo jestem ciekawa, jakie się okażą :)
Oby dotrwały cało i zdrowo do pełni wiosny.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kiedy najpóźniej powinno się wsadzić kłącza w doniczki na podpędzenie? Niektóre zakupione kłącza nie mają jeszcze kiełków i zastanawiam się czy też je powinnam wsadzić już, czy można później to zrobić? Oczywiście jeśli będzie to miało duży wpływ, że niepodpędzone mogą nie zakwitnąć to wsadzę je też, bo nie chciałabym przegapić widowiska kwitnących kann - już wspominałam wcześniej, że kanny będę miała w ogródku pierwszy raz (wątki przeczytałam dokładnie, ale chyba ta informacja mi gdzieś umknęła).
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Myślę, że połowa kwietnia, choć nie ma tutaj sztywnych ramek, wszystko zależy od warunków jakie mamy w domu.
Pędzimy marzec, kwiecień a co bardziej wyrywni robią to wcześniej. :wink: :)
Dlaczego chcesz czekać? Zimowanie/przechowywanie jest najgorszym okresem dla kłączy...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Wiem, że przechowywanie w domowych warunkach kłączy to nie najlepszy dla nich okres - zastanawiałam się tylko, czy te kłącza, które nic nie puściły jeszcze to czy też wsadzać, czy nie ma pośpiechu i można trochę później (kłącza kupiłam luty/marzec i te co jeszcze nie mają kiełków nie mają jakiś złych oznak, które by kazały je jak najszybciej posadzić w doniczki - poza jednym, od którego musiałam odciąć 1,5cm plasterek i zasypać węglem drzewnym, bo trochę było podejrzane - ale teraz jest jak najbardziej w porządku). Jeśli można je jeszcze przetrzymać do początku kwietnia - to pewnie je dopiero wtedy wsadzę, chyba, że zauważę, że coś niedobrego zaczyna się z nimi dziać to wcześniej - nie mam tyle miejsca na parapetach w pokojach, by je wszystkie tam umieścić (okupuje je wiele innych rozsad jednorocznych) a na południowym parapecie na poddaszu jest na razie za chłodno, bo nieogrzewane jest (temp.10 stopni) - tym bardziej, że się u mnie ochłodziło i słońca jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Jeśli kłącze z pewnością jest zdrowe to może poczekać. Tylko po co? W czasie przechowywania potrafią nieraz podsychać albo gnić...
Tego Ci nie ocenię, bo nie mam kłącza w ręku, sklepy sprzedają je w różnym stanie, musisz sama ocenić i zdecydować.
Kłącze ukorzenia się około 3 tygodni(będzie już kwiecień), to masz miesiąc, aby podrosło i w maju zaczynasz hartować, oczywiście to zależy od pogody,
jeśli nie da się wystawiać na zewnątrz to masz super miejsce na poddaszu. Powodzenia.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Iwonko ratuj ! Coś mi tym moim niektórym maluchom jakoś dziwnie się listki nie chcą rozwijać. Nic na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak zaczęłam dobierać się do wnętrza tej listkowej rurki okazało sie, że zagnieździły sie tam mszyce. Zdarzyło się komuś z Was tak kiedyś? Moja wina , bo postawiłam obok nich fuksję co prawda po zabiegu przeciw mszycom, ale widać , że nie do konca je zwalczyłam. Czy takim maluchom nie zaszkodzi oprysk? Można by powiedzieć, że mszyce im szkodzą bardziej. Radźcie proszę co robić. W niedzielę ma być ciepło więc może pójda na dwór i tam je potraktuje odpowiednio ?
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Nie miałam mszyc na siewkach tylko na kiełkujących kłączach na strychu, za to w domu mam ziemiórki.
Zalej wodą te rurki i jak coś wypatrzysz to rozgnieć palcami, możesz prysnąć czymś gotowym co można w domu.
Nie mam doświadczenia z większą artylerią na siewkach, ale jak ta mszyca tam zostanie to z pewnością zaszkodzi. Powodzenia w polowaniu. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”