Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Ponieważ zaszalałam z zakupami, mam teraz 9 odmian (w ubiegłym sezonie jedną) kann. Posadziłam wszystkie do donic, niektóre przeznaczone są do ewentualnego przesadzenia do czegoś większego lub gruntu. Zdecydowana większość pokazała już zielone kły (tylko jedna donica stoi bez widocznych śladów życia), jedna ma nawet pierwsze liście. Stoją na nieogrzewanym strychu z dużym oknem. Myślałam, że będzie już można je wynieść na dłużej na zewnątrz, ale noce zamiast coraz cieplejsze, znowu robią się zimne. Co gorsza nie mam pewności co jest w której donicy bo podczas sadzenia na dworze, wiatr zwiał mi kartki z nazwami ;:224 Ale już się nie mogę doczekać ;:65
Tomeks118
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 cze 2013, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

W mojej małej szklarni już nie ma miejsca. Kanny rosną i czekają na maj.

Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Tomek
unynus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 1 lut 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kiedy wsadzić do gruntu bez pędzenia w doniczkach. Jaki nawóz najlepszy. :D
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Beatka już niedługo będzie coraz cieplej i będą rosły w słoneczku.
Tomek pięknie wyglądają, będzie co podziwiać.
unynus nie czytasz wątku. Pacioreczniki sadzimy jak minie niebezpieczeństwo nocnych przymrozków, wcześniej bym się bała.
Sadząc w docelowe miejsce podsypuję suszonym obornikiem bydlęcym, później podlewam płynnymi nawozami dla roślin kwitnących.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

unynus pisze:Kiedy wsadzić do gruntu bez pędzenia w doniczkach. Jaki nawóz najlepszy. :D
Ja daje hydrokomplex-niebieski nawóz sztuczny wieloskładnikowy,ale dopiero jak wypuszczą już kilka liści.Ja wysadzam po 15 maja,ale jak zdażają się chłodne noce i możliwe przymrozki to okrywam na noc workami po ziemi albo agrowłókniną.Prędzej nie ma co ich wysadzać, bo jest zbyt zimno i uszkodzą się a odbudowa zajmie im sporo czasu.Jestem z pomorskiego z kaszub a u nas to zimne noce i coraz częściej dni zdarzają się nawet w czerwcu.
unynus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 1 lut 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Obrazek
Dzięki za odpowiedź. :) Jak maluchy podrosną to tak zrobię. Dzięki.
Rosie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 4 kwie 2017, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

W tym roku, pierwszy raz kupiłam te kwiaty. W popularnym dyskoncie wzięłam trzy sztuki. Rosną w doniczkach ale nie podobają mi się liście. Chyba są z wirusem. Gdzie najlepiej nabyć kanny? Ostatnio na targu stała taka starsza pani, w pudełku miała kłącza kanny, jeśli sprzedawała, niestety nie kupiłam bo w doniczkach miałam już te marketowe. Wydaje mi się, że kupno od takiej pani, która ma w ogródku kanny od wielu lat jest gwarancją zdrowych roślin?
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

W moim ogródku canny od zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem... na jesień z roku na rok ,wykopuję o kilka bulw więcej. W tym roku też idą bezpośrednio do ziemi i na jesień znowu wykopię.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Rosie pisze:W tym roku, pierwszy raz kupiłam te kwiaty. W popularnym dyskoncie wzięłam trzy sztuki. Rosną w doniczkach ale nie podobają mi się liście. Chyba są z wirusem. Gdzie najlepiej nabyć kanny? Ostatnio na targu stała taka starsza pani, w pudełku miała kłącza kanny, jeśli sprzedawała, niestety nie kupiłam bo w doniczkach miałam już te marketowe. Wydaje mi się, że kupno od takiej pani, która ma w ogródku kanny od wielu lat jest gwarancją zdrowych roślin?
Też bym tak zrobił.

Usunęłam nie na temat. Iwona
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Rosie witaj wśród wielbicieli pacioreczników. Poczytaj ten wątek, myślę, że wiele wyjaśni. :wink:
Co do tej pani to nie masz gwarancji, ludzie potrafią sprzedawać nawet rosnące w doniczkach chore.
Pokaż fotki tych swoich jak będą miały rozwinięte 2-3 liście, może nie wszystkie mają wirusa.
unynus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 1 lut 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Tomeks118 pisze:W mojej małej szklarni już nie ma miejsca. Kanny rosną i czekają na maj.

Witam. Mógłbyś zrobić zdjęcie swoich cann na dzień dzisiejszy. :)
Tomeks118
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 cze 2013, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Zdjęcia z dnia dzisiejszego

Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Tomek
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Tomeks118 pisze:Zdjęcia z dnia dzisiejszego [...]
O w mordę jeża kopanego! Tomek! (Zmoderowano. Iwona) :shock: Oczami wyobraźni zobaczyłam szpaler z paciorecznika długi aż po horyzont :roll:

P.S. Przepraszam za okrzyk z jeżem.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”