Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam ponownie, pierwsze zimowanie cann u mnie i jest nie wesoło.Siewki ładnie rosną ale bulwy bardzo przeschły.Po zajrzeniu do nich aż się zmartwiłem ale zacząłem je zraszać i może się ich trochę uratuje. Te najbardziej zabiedzone zaczynam wsadzać do ziemi i je podpędzać.
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam, mam pytanie jak długo moje siewki mogą rosnąć w tych pojemnikach? Aktualnie porozsadzałem po jednej w jeden pojemniczek, reszta czeka, bo obecnie brak pudełeczek :D Myślę, że jak na pierwszy raz sporo wykiełkowało na 71 nasion aż 64 wyszły :D Pozdrawiam !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Większość już mniej więcej taka :)

Obrazek
melody in home
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 lip 2017, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Wow, jakie duże :shock: . Kacper, kiedy siałeś?
Ja w tym roku zakupiłam kłącza, ale się zastanawiam przyszłościowo, czy bawić się w przechowywanie, czy zbierać nasiona i wysiewać. Ta opcja wydaje mi się prostsza
pozdrawiam, Iwona
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Siałem bodajże 10 lutego :) ale chyba z 3 godziny ścierałem nasionka papierem ściernym razem z opuszkami palców haha :D ale warto było! Ogólnie to pierwszy raz wysiewałem canny i też pierwszy raz przechowywałem je w piwnicy :) Mam je dopiero od zeszłego roku.. posadziłem je już do doniczek, żadnych uszczerbków, nie przegniły ani nie zasuszyły się, a nie podlewałem ich ani razu odkąd były wykopane. Jednak indica jest nie do zdarcia haha :D teraz czekam na zamówione egzemplarze :D
melody in home
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 lip 2017, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Bardzo mi się podobają canny, ale nie za bardzo mam możliwości do przechowania. Na wszelki wypadek zbiorę chyba nasiona i spróbuje je wysiać w przyszłym roku.
pozdrawiam, Iwona
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Warto próbować, zawsze może wyjść coś ciekawego :). Mi pozostaje teraz tylko czekać na efekty.. mam nadzieję, że chociaż parę z tych siewek będzie ciekawa mimo że to z nasion od najpospolitszej :)
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Bardzo ładny i przyjemny widok jak siewki rosną, ale później ból jak wyrosną i kwitną drobnym kwiatem.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Kacper cieszę się, że je tak polubiłeś, to przybył nam kolejny kolekcjoner tych pięknych roślin. ;:215
Siewki dopiero przesadziłeś to masz trochę czasu, nie ma tu sztywnych reguł, sam wyczujesz kiedy przesadzić ponownie.
Spora kolekcja, pewnie kilka zostawisz na przyszły rok. Najważniejsze, aby miały teraz sporo światła.
Na przyszły sezon do ścierania weź kombinerki i dość gruby papier ścierny, to pójdzie szybko i palce bezpieczne.
Darek tylko, żeby teraz nie zgniły po tym zraszaniu. Jak siewki, wcześnie zacząłeś, czy Ci nie wybiegły?
Iwonka nie masz wyboru, jeśli zakupione kanny będą Ci się podobały to musisz spróbować przechować kłącza,
bo z nasion zawsze wyrośnie niespodzianka.
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dziękuję Iwono za cenne wskazówki :) na przyszły rok będę pamiętał. Pisałem do Pana od którego zamówiłem canny, zapewniał że rośliny są na pewno zgodne odmianowo prosto od producenta z Holandii :) Jestem ciekawy ile w tym prawdy :D okaże się haha :D teraz czekają na cieplejsze dni i wysyłać będą :) nie mogę się już doczekać !
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Siewki mają się dobrze.Stoją na parapecie i przesadzone do poj. doniczek.Kłącza zraszam profilaktycznie nie za często, ale teraz problem z mrozem.Muszę sprawdzać im temperaturę aby nie zmarzły.Jak to się mówi,że jedna bieda nie dokuczy. :) :)
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Moje canny do ziemi poszły 10 lutego po sparzeniu wrzątkiem, pękło 7 na 9 i tak też wykiełkowalo, pomimo, że pozostałe dwa oszlifowałam, może nie były dojrzałe.

Na początku rosły razem:
Obrazek

A tak wyglądają po rozsadzeniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Piękne siewki ! Tylko patrzeć jak rosną i cieszą oko, a już za jakiś czas podziwiać kwitnące miejmy nadzieję ! :)

Takie małe porównanie :D maluchy rosną w oczach ! Pozdrawiam ! :)

Obrazek
darekpaw
50p
50p
Posty: 68
Od: 30 sie 2017, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Mrozy wreszcie minęły :D. Teraz podpędzanie i czekanie na czas do sadzenia w gruncie.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”